Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan kezeli egy középiskola,...

Hogyan kezeli egy középiskola, a tanárok, a tanár, ha egy diák öngyilkos lesz?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsiság, akkor jutott eszembe mikor rájöttem, milyen jó a kapcsolatom néhány tanárommal.

Remélem kevesen tapasztaltak ilyet, szörnyű lehet.


2020. febr. 28. 00:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
Mivel ugyanabban a társadalomban élünk ugyanaz ragadt rá. Ő is egy darab papír volt pár évesen, majd ráírtak dolgokat, és a forrás vagy hiteles,vagy nem. Illetve nem egy iskola van,nem egy tanár, így erre nehéz válaszolni,de normál esetben tuti előjönnek azok az alapérzelmek,mint mindenki másban.
2020. febr. 28. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az iskola hivatalosan gyászol, kirakják a fekete zászlót. A tanárok meg mint minden ember, mindegyikük másképp.
2020. febr. 28. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy ismerősöm már azután lett öngyilkos, hogy elballagott, nem tudom, hogy így számít-e... de majdnem minden tanár ott volt a temetésén.
2020. febr. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat:)
2020. febr. 29. 00:39
 5/11 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyire szerették őt.
2020. márc. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Leírom a halálokat (az utolsó lesz az öngyilkosság);


3. és 4. Között meghalt egy leukémiás osztálytársnőm. Ofő eljött a temetésre, utána évnyitón elmondta a rossz hírt (nyáron nem mindenki értesült róla, mert akkor nem volt mindenkinek net otthon) és utána nem került többet szóba, de azért tudjuk, hogy megviselte. Feketezászló nem volt. A kislány öccse a következő évben kezdte a sulit és az ofőnk lett az ofője. <3


*


Külföldön egy lány 8. Osztály előtt nyáron leesett a bicikliről és meghalt (fejsérülés, azonnal meghalt). Eggyel felettünk járt, én speciel azt se tudtam, hogy nézett ki.


Tanárok beszélgettek velünk erről, volt Mise a lányért (volt egy a sulin belül kis kápolnánk, ahol mindig volt mise, ott tartottak a lányért egyet és emlékszem, az egyik osztálytársam is mondott beszédet a lányért és látszott mennyire zavarban van az elhunyt lány osztálytársai között, akik sírtak és nem tudták végigmondani a beszédüket), utána nem beszéltünk többet róla.


*


Magyarországon, amikor végzős voltam a gimiben egy kilencedikes lány vonat elé állt.


1. Kint volt a fekete zászló.

2. Kitettek egy képet a lanyról a bejárat mellé és lehetett mécsest gyújtani.

3. A lány padjának a részére is tettek mécseseket

4. A suli hangosbemondójába egy diák mondott beszédet a lány emlékére.

5. A tanárokat eléggé megrázta. A diákokat is. Rengeteget beszélgettünk órán erről az egészről.

7. Pont akkotájt lett volna a gólyatábor, amit emiatt átettek februárra. (A lány tiszteletére, hogy mégse úgy nézzen ki, hogy bulizik a suli, mikor valaki meghalt meg azt hiszem a lány osztálya is megváltoztatta a műsort, mert a lány pontegy fontosabb szerepet töltött volna be és nem akarták őt pótolni, illetlenség lett volna).


***


Szóval, az eset, ahol a lány öngyilkos lett mélyebb nyomot hagyott a tanárokban. Persze ez érthető.

2020. márc. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Utolsónak; a lány, aki vonat elé állt; osztályán kívül alig ismertük páran és állítólag úgy érezte, hogy nem szerették meg az osztákytársai.
2020. márc. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja és nem a gólyatábor, a gólyabál lett volba akkor.
2020. márc. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket!:)
2020. márc. 18. 22:33
 10/11 anonim ***** válasza:
Elöiràs szerint. Ilyen esetben megvannak a szabàlyok hogy mit kell biztositani, hogyan kell eljàrni. Akiket sokkol pedig feldolgozza az idök alatt. Es szoval mindenki lapoz tovàbb késöbb.
2020. ápr. 8. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!