Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Jól összefoglalja ez a videó...

Jól összefoglalja ez a videó azt, hogy mi a probléma az oktatási rendszerrel?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=mm1VMF4pOBI


Én végzős vagyok, hamarosan végzek az iskolával de megnéztem ezt a videót, belemélyedtem és arra jöttem rá, hogy ezek a dolgok nagyon igazak. Csak egy kicsit kell gondolkodni ahhoz, hogy rájöjjön az ember, hogy ami a videóban elhangzik az az iskolai mindennapok része. Mindenki látja ezt aki nyitva tartja a szemét.


Ti mit gondoltok erről?



2020. márc. 8. 20:44
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
2020. márc. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
82%

3-as:


A 40F névből arra tippelek hogy 40 éves pasi vagy.

Szóval elvileg már benőtt a fejed lágya.

Elmondanád nekem, mi a fene köze van a videóban elhangzó megállapításokhoz-állításokhoz annak, hogy Puzsér mikor, hol, és mit végzett?


Tudod, itt a videó tartalmával kéne vitába szállnod, nem a tartalmat legyártó személy kilétével.

Amúgy meg, nem is értem hogy miért lenne bármilyen módon érv Puzsér ellen az hogy hol végzett :D


Pláne nem oktatás témakörben. Könyörgöm, egy tanár végzettségű, és tanári éveket is maga mögött tudó ember véleményét hallottuk. Mégis ki lát rá jobban az oktatás életképtelenségére, ha nem egy tanár?


Mert ha valami olyasmi lenne a végzettsége, hogy cukrász, vagy esztergályos, akkor azt mondanám, hogy oké, az égvilágon semmi köze nem volt soha sem a tanári pályához, talán nem ő a legtájékozottabb szewmély a témában.

De basszus, egy ex tanárról beszélünk.


De amúgy ha egy noname random youtube csatorna üzemeltetője olvasta volna fel ezt a szöveget, akkor abba hogyan kötnél bele? Akinek nem tudod a végzettségét, szakmáját, nevét...

Egy cukrász, egy esztergályos, de még egy végzettség nélküli háziasszony szájából is ugyanolyan igazak lennének a videóban elhangzottak.

Te nem a videó tartalmával vitázol, még csak meg se célzod cáfolni. Puzsér szemnélyét próbálod valami borzalmasan gagyi módon lejáratni, hátha hiteltelenné válik.

Mondjuk nem tudom sokakban mi ez a Puzsér utálat.

Tény hogy lejjebb csavarhatna a hangerőn 40%-al néha, de basszus, talán az 5-6 értelmes közéleti szereplő közül az egyik, aki nem kizárólag érdektelen hülyeségekkel foglalkozik.

Vagy lepontozta a kedvencedet még annak idején a Csillag születikben és ez nem tetszik neked azóta sem?


Erre a videóra lehet mondani hogy drámaian van felépítve a téma körüljárása, de basszus, bárhogy máshogy akarnánk megfogalmazni, az csak felesleges finomkodás lenne.

Minek szépítgetni a trágyahalmot?

Nevezzük nevén, és lehet róla beszélni konkrétan.



5-ös:


Influenszer volt tulajdonképpen Jézus is, Buddha is, meg bárki aki tollat ragadott, vagy kiállt bármilyen pódiumra dumálni.

ezek között akadtak persze ostobák is, de a történelmet előremozdító emberekre általában illik az "influenszer" jelző.

Azért ne tegyük már Puzsért egy dobozba az Avon termékcsaládról pofázó 17 éves youtuber kiscsajokkal.


"Az oktatás meg soha nem lessz már normális,a kommunista rendszer teljesen szétverte."


Ezt úgy mondod mintha legalább 90 éves lennél, és megélted volna a '45 előtti oktatást XD

Na meséljen bácsi, miért volt sokkal jobb a Horthy korszak oktatása?

Várjuk a beszámolót.


Amúgy meg 30 éve vége a szocializmysnak. szerintem 30 év az már erősen meghaladja az "ideje lenne reformálni ha egyszer szar" szintet.

Vagy mennyi ideig kell várni? Vagy nem inkább cselekedni kell, és nem csak várni?

Persze nekem, neked, meg kb 8,5 millió embernek má' úgyis hót mindegy, hisz túl vagyunk a közoktatáson.



6-os:


"Biztos lehetne jobb az oktatás de őt is ez a rendszer nevelte ki, ha elfogadjuk, hogy se ő se te nem sík hülye akkor azt jelenti mégse csak droidokat képes kitermelni."


Érdemes lenne átgondolnod azt hogy mi a kivétel, és mi a norma egy rendszeren belül.

Puzsér, meg úgy általában bárki aki nem egy jellemtelen birka, az rendszerint a kivétel és nem a szabály.

Összesen 4 középsulira volt lehetőségem ránézni gimis éveim alatt, aztán most egyetemen a szakomra. A legtöbb embernek annyi szellemi szabadsága nincsen, hogy egy kritikus gondolatot normálisan, megérvelve fel tudjon építeni. Ami kifér belőlük, az max egy "Ez is szar, az is szar, legyen jobb, legyen tánc" féle proli hőzöngés.


"ha egyre silányabb az oktatás akkor vajon miért várják tárt karokkal a magyar diákokat külföldi egyetemeken?"


Mondjál már egy olyan országot, ahonnan nem várják a jól tanuló diákokat bárhol ahol megfelelnek a követelményeknek XD


Meg ez a "külföldi egyetem" dolog is elég tág fogalom.

Nem csak MIT, Cambridge és Heidelberg létezik "A Külföldön". :D


Vannak totál noname random college-ek, amik max nekünk itthon tűnnek "hűű de egzotikusnak", mert mondjuk Nagy-Britanniában van.


És azért nem olyan általános dolog szerintem az hogy angol vagy német egyetemre menjen valaki.

4 gimis osztályból (30, 25, 32 és 10 fő) összesen talán ha 8 emberről tudok aki külföldre ment tanulni.

Ebből 6-an a legelső, "elit" gimiből (ELTE gyakorló suli volt). Tehát a másik 3 gimiből összesen 2 ember. Azért ez eléggé sok mindent elmond.

És ez mind Budapest volt. Egy random nyírségi község random középiskolájában lehet hogy 2 egymást követő évfolyamról se megy senki se külföldre.


Ne az ilyen ELTE Apáczai, ELTE Radnóti, meg Fazekas féle versenyistállókból induljál ki. Oda a jómódú jogász, orvos, mérnök családok viszik már generációk óta a kölkeiket, érthető hogy ezeknek Oxford a cél.


"Ha olyan silány akkor ajánlom beszélgess már el nagyanyáddal/nagyapáddal aztán nézd meg ők mit értenek a mai világból és te mit. Lehet hogy anyám tud idézni 120 verset de a nyomorult számítógépet nem képes bekapcsolni, nemhogy megkeresni vele valamit.)"


Szóval azt mondod hogy a 2000 környékén született gyerekek (akik amúgy már 20 évesek) nem tudnák használni a számítógépet ha nem lett volna 7. osztálytól informatika órájuk?


Azért ezt te se gondolhatod komolyan.


Amúgy mit is vettünk infón?

Én 2009 körül hetedik osztályban olyasmiket vettem, hogy hogyan kell powerpoint előadást csinálni, meg hogyan kell word-öt használni.

Semmi köze nem volt az internet használathoz egyik órának sem. Azt full otthon "tanultam" meg magamtól, és ezzel a korosztályom 99%-a így van.

Hát még a mai 12 évesek meg fiatalabbak, akik 2008 után születtek...

De amúgy az iskola pontosan ugyanolyan hülyéket nevel ki a XXI. században mint a XX. században.


Ha dédanyánknak lövése nem volt a bankolásról, meg arról hogy mi az a képviseleti demokrácia, akkor előreláthatólag a mai fiatalság is ugyanilyen bután fog meghalni.

Beszélgess fiatalokkal, le fog esni az állad.

Akad olyan aki 22 évesen nem tudja miért van balhé olyan sokszor a határon túli magyarság kapcsán, akad olyan aki nem érti a teherbeesés mikéntjét (lehetek-e terhes az ujjazástól c. kérdésekre gondolok itt...), na meg olyan drágalátos bölcsészdiplomás csajjal is találkoztam már, aki a vodkának a lejárati dátumát kérdezte tőlem. (meg tud-e romlani a vodka...).


Szóval ne hidd hogy hű de okosak a mai fiatalok. Nagyanyáinkhoz képest annyi lépéselőnyünk van, hogy képesek vagyunk mobilnetet használni, és kiguglizni azt amit nem tudunk. Bár sokan még ehhez is hülyék.


"Az oktatás arról szól, hogy tanulj meg tanulni, gondolkozni és betagozódni egy közösségbe."


Ezzel egyet is értenék, csak épp egyik pont se teljesül.


Tanulni nem tanulsz meg, max magolni. Kiismered hogy milyen típusfeladatokra kell számítani, megérteni már nem kell.


Közösségbe betagozódáshoz meg közösség is kéne...

A legtöbb középiskola arról szól hogy az agyonterhelt tanároknak a legtöbb amire futja, hogy az osztályfőnöki órán elsimítsák a nagyon elharapózó iskolai piszkálódásokat egy fegyelmi fenyegetésével.

De amúgy full mozaikos, klikkesedett szar az egész.

Meg lehet nézni hány emberrel tartja egy átlag 30 éves a kapcsolatot gimiből.

Ha egyáltalán tartja...

Aki nagypofás nagyhangú gyerek volt, az persze kellemesen emlékezhet vissza a suli wc-ben való cigizésre, vagy arra mikor pad alatt telefonozva beszélgettek egymással.


De egy introvertálbabb ember állatkertnek éli meg a középsulit.


Ez nem szocializálás. Ez idomítás. Görbüljön csak jól a gerinced, szokjad azt hogy csesztetnek majd, gúnyolnak majd, és hogy senki se lesz melletted semmiben sem.

Csodás alapjai egy új jövőnek.

Csak épp ez nem új jövő. Ez ugyanaz a szar átültetve a XXI. századba, mint ami eddig is volt.



"Aztán majd ha egyetemre mész vagy elkezdesz valamivel komolyabban foglalkozni ott megtanulod amit kell."


Tényleg nem tudom melyik bolygóról jöttél.

Az egyetemi végzettség is azért inflálódik a forint sebességével egy ütemben, mert gyakorlatias ismeretektől teljesen mentes, elméleti szakember képzés a legtöbb szak.

A munkahelyek nem akármiért írják ki szép nagy betűkkel az álláshirdetéseknél hogy "min X évnyi tapasztalattal rendelkezőket várunk".


Értsd: Lófütyit nem ér a frissdiplomás "munkaerő", mert amit egyetemen kap az nem más mint egy kibővített középsulis biflázás, aminek a fele az államvizsga utáni második hónapban már kuka.


8-as:


"Nézd, én jelenleg egyetemista vagyok (azaz nem volt olyan rég a gimi). Az emberek többsége nem azért idióta, mert az "oktatás!!!", hanem azért, mert nincs igényük szélesíteni a látókörüket."


Az otthonról hozott minta valóban nagyban befolyásolja az egyént, hogy mekkora értéket ad a tudásnak, a tanulásnak, és úgy általában az önfejlesztésnek.

Motiváció nélkül senki nem lesz tanult.

2020. márc. 9. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
75%

A fiatalokkal sokkal nagyobb gond van, mint az oktatási rendszerrel, ám előbbieknek kényelmes magyarázat az utóbbit hibáztatni mindenért. Pontosan azt tapasztalom, amit 8-as válaszoló leírt: tudnak szidkozódni, balhézni, de ha megkérdezem, pontosan milyen lépéseket tartanának szükségesnek, halvány gőzük nincs semmiről. Orbán a hibás és kész. Miért is? Azért, mert nem nem tudnak utánaolvasni valaminek? A saját lustaságukért? Mert nem tanulnak semmit, csak elvárják, hogy a tanár megtanítsa, amit kell?

Legyen menő állásuk jó fizetéssel, nulla befektetett munkával és ha nem jön össze, az sem baj, Orbán a hibás.

Nem vagyok én fideszes, csak nevetségesnek tartom, hogy az alkoholista drogfüggő fiatalok minden sikertelenségükért a kormányt, a rendszert hibáztatják, miközben az ég világon semmit sem tesznek azért, hogy jobb legyen az életük. Aki fejlődni akar, az megoldja és kész, millió lehetőség van rá. Mindent az oktatásra fogni...ez a felelőség áthárítása valami olyanra, ami elég komplex, hogy elhitessék magukkal, nem lehet rajta változtatni, ezért próbálkozni sem érdemes.

2020. márc. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Olvasgasd egy kicsit Jocó bácsi világát a facebookon, hátha hasznodra válik.

Van egy központi tanmenet, amit nem azok írnak meg, akik téged is tanítanak, azt mindenképpen le kell adni, ez jelenleg a pedagógusok szerint is szar, nem ok nélkül háborodtak fel az új NAT miatt többen is.

2020. márc. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
62%
Nincs igazatok, és Puzsérnak sem. De lényegtelen bármit is írnom, mert ti úgyis magatokkal fogjátok megvitatni a dolgot, akár egyetértek veletek akár nem. Az egyetlen igaz kijelentése 2:07 - 2:20, amivel egyetértek. De ez sem teljesen igaz, lévén nem akartak mindenkit megtörni, csak azt, akit a diákok is, vagyis akit államilag kötelező a halálba üldözni. Az ilyenek azért élnek, hogy aztán meghaljanak, vagy saját kezük által öngyilkosságba menekülve, vagy a diákok által, mert meg mert szólalni, vagy a börtönben agyonverve, ha védekezni mert a suliban (mert nyilván onnan megy a börtönbe, akkor is ha feleannyit sem csinált, amit a többiek vele). De ez nem mindenkire igaz, nem kell mindenkinek magára venni, hogy mennyire szörnyű neki. Az meg alapból röhej, hogy egyáltalán ilyen tantárgyakat kell tanulni egy olyan korban, amikor egyetlen egy gyár két komplett kontinenst el tud látni egy bizonyos cikkből (akár többől is), mert percenként 10 000 darabot termel belőle, és a gép maga legyártja és kiselejtezi, még csomagolni sem kell. És az egész gyárnak van 5 dolgozója, két gépkezelő, egy mérnök, meg két főnök. Takarítani meg már robot takarít. Ezek után látható, hogy egy csomó embernek nem kell majd dolgoznia. Dolgozni nem tudnak, és nem is kell nekik. Akinek meg nincs annyi esze, hogy utánanézzen neten vagy érdeklődjön, hogy mi az, hogy kamat, meg nettó és bruttó fizetés, annak ahhoz sincs esze, hogy megírjon egy érettségit. Ha a tanárok átengedik, nyilván nem is lesz szüksége az életben tudnia a kamat meg a bruttó fogalmát, lévén valahogy el lesz tartva. Úgyhogy nincs igaza Puzsérnak. Abban sincs igazatok, hogy az iskola teszi ezt a gyerekkel. Mert akinek nem kell dolgoznia, annak esze ágában sem lesz dolgoznia, akármit is akarnak a fejébe tömni a suliban a tanárok.
2020. márc. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
54%

Felnőttként el tudom mondani, hogy van benne igazság.


Összetettem volna a kezem, ha megtanítják nekem a gimiben, hogy hogyan kell motivációs levelet írni vagy önéletrajtzot összeállítani, egy állásinterjún mire kell odafigyelni és mit kell kérdezni, mi a bruttó, hogyan lesz belőle nettó, fontosabb dolgok, ami a bankokat illeti, stb.


Senkit se tanítottak meg rá és mindenki a gimi vagy egyetem után szedi össze ezeket az infókat innen-onnan, addig meg ott áll tanácstalanul, hogy mi a fene van körülötte.


Rengeteg felesleges tananyag van és bizony én is puskáztam pl földrajzon, filozófián, stb., mert qrvára leszartam az egészet és nem érettségiztem belőle, nem kellett az egyetemre se. Csomó felesleges és haszontalan infót akartak a diákok fejébe nyomni. Rengeteg mindenre, amit meg is tanultam, nem emlékszem és nem drágább tőle a kenyér.


Én az egészet úgy csinálnám meg, hogy a diáknak kötelező lenne a


matek+magyar+töri, mint érettségi tárgyak


Egy óra hetente, ami a nagybetűs életre készíti fel őket


két nyelvi óra


zeneismeret (ahol hangfelvételeket mutat be a tanár, koncertekre viszi a diákokat, kilazulásképp együtt énekelnek és házidolgozatra ad jegyet)


rajz (ahol kiállításokra viszi a diákokat a tanár, elkméleti oktatást ad, kilazulásképpen rajzolnak és házidolgozatot osztályoz)


sport (erről már írtam egy másik kérdés alatt. de a lényeg, hogy heti 5 tornaóra helyett heti 2 edzésük lenne a diákoknak olyan sportból, amit ők választanak vagy esetleg konditerembe járhatnak, ha nem szeretnek sportolni)


És ezen felül a diákok összeállíthatnák az órarendjükben, hogy mit szeretbnének még tanulni; biosz, kémia, föci, stb és erre az évfolyamukkal járnának azokkal, akik felvették az órát.


Nem lenne évismétlés, hanem kurzusismétlés (mert ökörségnek tartom, hogy valaki megbukik biológiából és az egész évet meg kelljen ismételnie)


És a választott tárgyak leadhatóak az első hétnek a végéig, majd a diák eldönti következő tanévben; folytatni az adott tárgyat vagy felvenni helyette mást. Pl nem ment jól neki a földrajz így egy év után nem a földrajz kettőt veszi fel, hanem a Biológia 1-et., mert rájön, hogy a biosz érdekli és jár rá a kilencedikesekkel.


Így tényleg nem lenne ez, hogy a diák fejét teletömjük mindenféle felesleges infóval, azt tanulná, ami érdekli, motiváltabb lenne, nem mellesleg tetszene is neki, hogy ő állítja össze az órarendjét, nem mellesleg nem csak a tananyagot sajátítják el az egyetemhez, hanem az életről is fognak tudni ezt-azt.

2020. márc. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"Összetettem volna a kezem, ha megtanítják nekem a gimiben, hogy hogyan kell motivációs levelet írni vagy önéletrajtzot összeállítani, egy állásinterjún mire kell odafigyelni és mit kell kérdezni, mi a bruttó, hogyan lesz belőle nettó, fontosabb dolgok, ami a bankokat illeti, stb."

Nekem megtanították az önéletrajz és motivációs levélírást, pedig egy full átlagos szintű budapesti gimnáziumba jártam. Volt próba-állásinterjúnk is az osztályfőnökkel (aki az irodalom- és nyelvtantanárunk volt), ahol a hipotetikus leendő álommunkánkra jelentkeztünk (a végén elmondta mire kell figyelni).

Bruttó-nettó: ha nem tudsz 2 számot megszorozni, akkor egy rakat kalkulátor van a neten.

Bankok: vettem anno a kamatos kamatot, értem is a lényegét, ettől függetlenül amikor bakváltásom volt, akkor napokig csak a tájékoztatókat olvastam, hogy pro/kontra... aki hitelfelvételnél nem csinálja ezt, az nettó idióta. Bankonként szintén változik.

Nem úgy kéne besétálni, hogy "láttam a tévében és kell!", majd olvasás nélkül aláírni.

2020. márc. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
17, le a kalappal. Több ilyen iskolára lenne szükség.
2020. márc. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!