Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ti is úgy látjátok, hogy a...

Ti is úgy látjátok, hogy a pedagógusok a magánéletben is pedagógus szerepben érzik magukat?

Figyelt kérdés
Akiket ismerek pedagógusokat, a férjüket, feleségüket, gyereket, rokonont is pont olyan felsőbbrendűen utasítgatják, mintha éppen az iskolában lennének, ahol a buta diáknak meg kell mondani, mit hogyan csináljon.

2020. márc. 16. 09:43
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Igen, ez afféle szakmai ártalom. Édesanyám és a barátnőm is pedagógus, a következőket hallom tőlük napi szinten: Moss kezet, üllj le, állj fel, csukd be a szádat, nyisd ki az ablakot, hozd be, vidd ki, vedd fel, tedd le! De már hozzászoktam. Amúgy meg jó szándékkal egrecíroztatnak.
2020. márc. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Igen, anyam es a nagyanyam is az volt...

Beleragad, es megsertodik, ha felhivodra a figyelmet, h amugy nem diak vagy.


De jot akarnak, nem szandekos, csak nem tudjak szetvalasztani...

2020. márc. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ezek szerint nem csak én találkozok ilyenekkel. Elhiszem, hogy nem rosszat akarnak, de nagyon idegesítő tud lenni. Főleg ha úgy dirigál, hogy a saját tantárgyan kívül semmihez nem ért.
2020. márc. 16. 10:52
 4/8 anonim ***** válasza:
Anyám azért egész jól szét tudja választani a sulit a magánélettől, csak ő meg sajnos túl van terhelve és otthon is dolgozik fejlesztő pedagógusként, mert gyerekenként egyénileg kell a fejlesztési tananyagot összeállítani, ez sok utánajárás.
2020. márc. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
Nem véletlenül létezik az a mondás, hogy a pedagógus egy külön állatfaj.
2020. márc. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%

Én nem így látom a helyzetet. A feleségem és én pedagógusok vagyunk. Soha nem utasítunk senkit sem felsőbbrendűen.


Ezt inkább embere válogatja.

2020. márc. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Van benne igazság, de nem minden esetben. Ez a (én inkább domina hajlamnak mondok) stílus igen, megjelenik a környezetemben is, de nem egy szépségen, sajnos...:(
2020. márc. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Huh, van benne valami, van egy ismerősöm aki általános iskolai tanító, ráadásul sokáig hátrányos helyzetű gyerekekkel dolgozott. Mindenkivel úgy beszél, mintha az illető tökhülye lenne, de inkább ilyen atyáskodó modorban, utálok is találkozni vele. Ja, közben a saját gyerekei kezelhetetlen kis görények.

De ismerek olyat, aki meg irtó laza és egyenrangú félként kezeli a diákjait is, akik nyilván imádják.

2020. márc. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!