Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy zajlik egy pedagógus...

Hogy zajlik egy pedagógus minősítés? És hogyan lehet "szintet lépni"? (Pedagógus I. stb)

Figyelt kérdés
2020. márc. 18. 17:00
 1/4 anonim ***** válasza:
34%
Mièrt szoktak valakit minősìteni?
2020. márc. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%
Egy csomó szakmai anyagot kell összegyűjteni, óravázlatokat stb. Amikkel igazolod a szakmai munkádat. Aztán egy minősítő személyesen is megnézi az óráidat.
2020. márc. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Andras3d válasza:
55%
326/2013. (VIII. 30.) Korm. rendeletet javaslom áttekintésre.
2020. márc. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Első körben be kell adni a jelentkezésedet az előző tanévben adott határidőig (az oktatási Oktatási Hivatal oldalán is regisztrálni kell).


Aztán a következő tanévben bizonyos időpontig fel kell tölteni a honlapra mindenféle anyagot a munkádról, az iskola bemutatásától kezdve óravázlatokon keresztül esetleírásokon át mindent (ősszel kell ezeket megcsinálni). Ha ezt elfogadják, akkor küldenek hetekkel/hónapokkal később egy időpontot, hogy mikor jön ki hozzád a bizottság. Ha szerencséd van, még abban a tanévben meglátogatnak tavasszal, ha pedig nincs, akkor a következő ősszel fognak jönni. Bár igazából tök mindegy, mikor jönnek, azért jobb, ha előbb, mert hamarabb túl leszel rajta.


Aztán elérkezik a nagy nap, amikor egész napodat a bizottság és az igazgatód szórakoztatásával kell töltened. Azzal kezdődik, hogy két órádat megtekintik reggel (ezekről kell óravázlat, tématerv stb.). Ezután szakmai megbeszélés következik, ahol te is és ők is a pedagógiai énedet értékelik az anyagaid és a látottak alapján. Végül pedig egy kivetítős előadást kell tartanod a semmiről (szakmai életút, fejlődési lehetőség stb.).


A minősítésről (ha sikerül) néhány nap múlva küldik az üzenetet a honlapon (hány % lett). A fizetésemelést pedig csak következő januártól fogod megkapni, ugyanis a következő kategóriába csak januártól sorolnak át. Tehát ha 2021 tavaszán minősülsz, akkor 2022 januárjától fognak átsorolni, ezt nem sietik el.


Egyébként az egész egy nagy marhaság, semmi értelme nincsen, csak annyi, hogy elveszi az ember idejét, ettől jobb és tapasztaltabb szakember nem leszel. De én a picsogó, hisztiző tanárokkal sem értek egyet, akik eljátsszák a hattyú halálát, hogy milyen nehéz és kihívó ez az egész. Főleg az idősebbek szoktak hisztériázni. Szerintem ez egy súlytalan marhaság, egy baromság, így is álltam hozzá, a szakmai anyagot is egy hét alatt dobtam össze, mégis jól sikerült.

2020. júl. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!