Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi is pontosan a pedagógus...

Mi is pontosan a pedagógus portfólió?

Figyelt kérdés

Olvasni portfólió írásról, minősítésről, pedI és II fokozatokról, de mi is ez pontosan?

Rendkívül érdekelne, mert levelező pedagógusképzésen veszek részt, de ilyen, a valódi életben felmerülő dolgok ott nem kerülnek (lehet, csak még) szóba.

Annyit már sikerült kiderítenem, hogy tizensok év közszolgaság után a gyakornoki státuszt (elvileg) elkerülném. Ugye?



2019. dec. 19. 14:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Olyasmi, mint egy szakdolgozat. Bizonyítanod kell, hogy magasabb szintű tanár vagy. Hülyeség az egész, de valamivel több lesz a fizetésed, ha eléred a PII-t. Valamivel több, mint egy kezdő mekisnek.
2019. dec. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A kezdő mekis fizetés jelen esetben nem releváns, hiszent mint írtam, jelenleg is a közszférában tevékenykedem.

Gyakorlati oldalról érdekelne ez az egész.

Ped I-ben kezdenék (gyakornokság -elvileg- kimarad), de mikor jön ez a portfólió-dolog? Ebben mennyire számítanak a már meglévő évek?

A portfólió tartalmilag akkor lényegében maga a pedagógus munka, amit végzek, magamat fényezve?

2019. dec. 19. 14:38
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég csináltam meg a ped 2 minősítést. Gyakorlatilag lehazudtam az eget a földről majd megvédtem a portfóliómat (97%) és bruttó 30 ezerrel több lett a fizum.

1. Szakmai életút bemutatása (ha elfingtad magadat azt is oklevél/tanusítványokkal alá kell támasztani)

2. Intézmény bemutatása

3. Tematikus terv írása (8-10 tanóra)

4. 2 csoportprofil bemutatása

5. 2-4 óraterv megírása

6. Pedagógia munkád bemutatása (az egyik érettségi elnökösködésemet írtam le, és egy próbaérettségi elemzését mutattam be)

7. A védésen tartottam két kirakat órát két különböző tanulási/tanítási stílussal. Soha nem tanítok azokkal a módszerekkel de a védésen cigánykereket kellett hánynom.

8. Egy sni-s diákot elemeztem ki. Itt kerekítettem egy 4 oldalas mesét.


Nem egy nagy munka inkább csak lepapírozni kell mindent. Én nem izgultam szét magamat. Egy dolgot néztek csak meg. Nem szabad plagizálni (plag.hu oldalon ellenőriznek) ezért átfogalmaztam mindent barokk körmondatokba.

2019. dec. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igazán informatív volt :)
2019. dec. 19. 18:37
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

#3

Ilyen hozzáállással mit keresel még a pályán?

Épp az ilyenek miatt van lehúzva a tanári pálya.

Sajnos az ilyenek hallatják a hangjukat, amire igaz az "All talk but no actions." mondás. Azoknak, akik lelkiismeretesen dolgoznak, azoknak nem kell hazudni portfólió készítésénél sem. Tehát ezzel magadról állítottál ki szegénységi bizonyítványt.

2021. febr. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 elistvan ***** válasza:
Hiába írod kedves ötös de sajnos van abban valami amit a 3-as ír. Pénteken csináltam meg ped 2-t digitális kultúrából. Amire figyelmetek: egyéni bánásmód, menyit segítek a gyerekeknek menet közben, legyen páros vagy csoportmunka. Na az utóbbit mondjuk én sem sűrűn használom a mindennapokban mert nem ad egyszerűen annyi plusz amennyivel több felkészülést igényel. Egyszerűen a tananyag szerkezet is olyan, ami ezt nem teszi lehetővé. Én a volt 4.-es osztályomról írtam. Készítettem szociometriát.
2023. ápr. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 elistvan ***** válasza:
Amúgy maga a bizottság is sokszor vicc kategória. Olyan minősít akinek fingja nincs az egészről (mármint amit tanítassz). A kérdéseket az indikátorokból fogalmazzák át. A kérdések amiket kaptam (8db) egy sem szakmai, mind pedagógiai volt. A kolléganőm 6 kérdéséből kettő szó szerint ugyanaz volt.
2023. ápr. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!