Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek nagyot nyertek a...

Szerintetek nagyot nyertek a tanárok az online oktatással?

Figyelt kérdés
Az én tanáraim hetente egyszer feladják a házit meg a szóbelit a tankönyvből bármiféle magyarázat nélkül és azután osztályoznak. Vannak olyan tanárok akik havonta egyszer küldenek házit. Addig neki teljesen pihi van. Szerintem így a tanároknak sokkal jobb mert nem kell nekik 8 órát az iskolában lenni magyarázni, dogát iratni, azt kijavítani. Hanem otthonról kinézik melyik lecke következik feladja 1 hetes határidővel, és addig pohen. Aztan ha a gyerekek elkuldik megnezi, kész? Ötös. És adja fel a másikat. Szerintetek?
2020. ápr. 27. 13:48
 1/9 anonim ***** válasza:
98%
Hu, hát nálunk ennek pont az ellenkezője van. Sokkal több a dolguk, mint eddig. Készülnek jó sokat, van aki még online órát is tart, külön javít esszét, meg még jóég tudja mi mást csinál. Szóval az én tanáraim nem nyertek annyira ezzel a helyzettel ahogy én látom.
2020. ápr. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Inkább csak azoknak van most nyugi, akik nem érettségi tárgyat tanítanat. A mi magyar tanárnőnk pl javítsa az irományainkat, meg az angol is.
2020. ápr. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
Nem nyertek vele. Van pedagógus a családban, rendszeresen keresik meg segítséget kérni.
2020. ápr. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

Sehogy se nyertek vele.

A fiam gimis, az ő tanárai lelkiismeretesen készülnek, videót csinálnak, 0-24 válaszkészek, szerintem többet dolgoznak, mint eddig.

A lányom 5.-es. Ott a tanárnő elküldi, hogy innen odáig, ez még az a lecke. Olyan anyuka is leül a gyerekkel, akinek csak a 8 általánosa van meg, és őszintén szólva nagyon ügyesen állja a sarat, jól érti a fia, amit átvesznek. Ilyen körülmények között a tanárnak nem lesz sok tekintélye, hisz most bizinyosodik be, hogy semmivel se ér többet, mint egy szorgalmas anyuka. Előre látom, hogy ebből még lesz gond, mert eddig K. néni az "Én tanár vagyok" magas lováról beszélt mindenkivel.

2020. ápr. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%

Egyáltalán nem.

Te ugyan nem látod, hogy milyen munka van mögötte, meg persze, nyilván tanárfüggő is a dolog, de a többség már nagyon várja a végét.

Azt, hogy valakinek a tevékenysége kimerülne abban, hogy havonta egy darab házi feladatot kiküld, én erősen szkepticizmussal fogadnám. De még ha igaz is, nagyjából ugyanolyan gyakori, mint az, aki rendes órán se tanít semmit. A nagy többség nem ilyen.

És tudod, 8 órát megtartani sokkal könnyebb, mint 8 óra tananyagát emészthető formában közreadni, meg ezt az egészet dokumentálni. Dolgozatot összeállítani meg javítani ugyanúgy kell, mint eddig, azzal nem lesz kevesebb meló. Sőt, sokaknak egyenesen ez többletmunka, hiszen vannak, akik azért távolról sem ápolnak jó barátságot a számítógéppel. Meg aki tényleg törekszik a minőségre, az hamar belátja, hogy online a legtöbb feladat nem jó, hiszen könnyen kipuskázható. Akkor új feladatokat kell kitalálni, új módszereket bevezetni, meg persze közben új technológiákat kell elsajátítani.

Nem, nem könnyebb nekik.

2020. ápr. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%

Nem nyertek vele. Szerinted egy tanár hány osztályban tanít? Pl egy magyar tanár simán tanít 4-5 osztályt mindenféle évfolyamon. Amíg óra volt akkor is toppon kellett lenni, hogy kivel hol tart, ráadásul most még feladatokat kell küldözgetni, jóval többet kell rádolgoznia, feladatokat, beadandókat javítania. Ráadásul a számonkérés is jóval nehezebb, ott van nektek az egész internet, szóval nem kap képet a valós tudásotokról.

Ennek majd akkor lesz még a böjtje, mikor a mostani 10-11 esek érettségiznek, mert lesz egy félévnyi szürke rész, amit nem tanultak meg rendesen, később pótolni meg nincs idő, mert így is épp, hogy le tudják adni a teljes anyagot. Persze majd akkor is a tanárok lesznek szidva.

2020. ápr. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem. A gyerekem osztályfőnöke szerint MINDENT elveszítettek, amiért érdemes volt csinálni ezt az egészet. Pont az hiányzik a tanításból, amiért a körülmények ellenére is a pályán maradtak: a gyerek.


Nálunk amúgy csökkentett óraszámban, de tartják magukat az órarendhez, és napi szinten kapcsolat van, még ha nem is élő.

2020. ápr. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Metionin ***** válasza:
100%
Csak hiszed, hogy addig neki pihi van. Sokkal többet dolgoznak így a tanárok mint kontakt órákkal. Eleve nem csak a tananyaggal kell foglalkozniuk, hanem sok-sok adminisztrációs feladatuk is van, idióta határidőkkel. Én szerencsére egyetemen oktatok (amúgy nekem is több lett a munkám az online cuccal) de van általános iskolás tanár ismerősöm, akin látom hogy mennyire hulla.
2020. ápr. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
64%

nyilván tanára/iskolája válogatja.


azt a rizsát meg nehogy elhidd, hogy mennyire rossz nekik, annak a kevés tanárnak bizonyára rossz, aki lelkiismeretes, de éppen 1 hete mesélt arról a kolléganőm, hogy az unokahúga iskolájában mik történnek: tanárok 90%-a elküldi a lecke címét, és ennyi.


az egyik válaszolón meg hangosan felröhögtem :D

azt mondja, vannak olyan tanárok, akik nem ápolnak jó kapcsolatot a szgéppel? az igen, 2020ban még mindig itt tartunk?


mi lenne a sok léhűtő tanárral a versenyszférában, ahol a beugró a felsőfokú nyelvtudás és magabiztos számítógép használat? :D persze a kérdésem költői.

úgy látom, hogy egóban és kifogáskeresésben még mindig profik a tanárok.

2020. máj. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!