Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Elmenjek osztály kirándulásra,...

Elmenjek osztály kirándulásra, ha az osztályból nincs egyetlen ember sem aki a barátom?

Figyelt kérdés

Nyilván nem mostanirol van szó,ez egy későbbi lesz. De nem tudom,elmenjek e ,mert még csak beszélgetni sem tudnék senkivel,meg még a szokásos pl kivel leszek egy szobába,ki mellett ülök a buszon,még úgy egyáltalán nincs senki akivel a 4 napos kirándulás alatt lehetnék.

Ti mit tennétek a helyemben?

Elmenjek vagy sem?



2020. ápr. 30. 18:00
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem menj el. Az ilyen helyzetekből lesznek általában a legizgalmasabb kalandok. Itt a remek lehetőség hogy barátokat keress! Egyébként kialakul a szobatársas dolog is és az üléses is, egyedül úgysem hagynak ne aggódj :)
2020. ápr. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne mennél el? Olyan helyekre eljuthatsz, amilyenekre lehet nem lesz sosem módod eljutni. Láthatsz szép helyeket, híres helyeket, érdekes dolgokat és pont ez egy olyan alkalom, ahol kizökken az osztály a mindennapokból és még lehet, hogy pont most találnál magadnak barátot.

Meg aztán ilyen hozzáállással, hogy inkább ülsz a 4 fal között, csak mert veled senki nem barátkozik, akkor soha nem is lesznek barátaid...

2020. ápr. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
Igen, így szerez barátokat az ember.
2020. ápr. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm,sokat segítettek a válaszok. Úgy dontöttem,hogy akkor elmegyek. Az az egy gond van,hogy iszonyú izgulos vagyok,állandóan arra gondolok "mi van ha...".


De én nem ertem,hogy miért hiszi mindenki azt hogy ha valakinek nincsenek baratai az mindig a 4 fal között ül. Én pl csak nehezen barátkozok,de pont nem vagyok az az egyhelyben lévő típus.


Meg ugye nyilván este senki sem alszik ilyenkor,én még annyira csendes típus vagyok,el se tudom kepzelni,hogy egész este egy szobában legyek 4 vagy ki tudja hány emberrel,és nyilván akkor már beszélgetni kell. (De legalább ezzel is gyakorolom)

Erre esetleg van valami tanacsotok,hogy oldjam fel a gatlasaimat?

Sokat segitenetek vele:)

2020. ápr. 30. 18:23
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
Nézd, attól, hogy kimész a szabadba, vagy emberek közé, de nem beszélgetsz emberekkel, nem próbálsz meg kapcsolatokat teremteni, az olyan, mintha a 4 fal között ülnék...
2020. ápr. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok gyerek megy el úgy osztálykirándulni, hogy senkit sem ismer.


Gondolj bele, amikor valaki kilencedik osztályos; hacsak nem olyan suliba jársz vagy hacsak nem egy kedves általános iskolai osztálytársaddal kerülsz a gimibe, SENKIT sem ismersz, az osztálykirándulást meg már majdnem rögtön az elején lezavarják néhány helyen, a célból, hogy ismerkedj. Na ott senki senkit nem ismer, mégis elmennek kirándulni :)


De ettől függetlenül is, mennek páran úgy, hogy újak egy osztályban vagy egyáltalán nincs barátjuk.


Én is voltam új gyerek egy új iskolában és a pánik az egész miatt teljesen felesleges.


Random beültem valaki mellé, aki szimpinek tűnt. Vannak a baráti csapatok, ahol hárman barátok, úgyhogy valamelyik lány vagy fiú pont egyedül fog ülni, szóval nem lehetetlen a te esetedben. Elkezdtem beszélgetni vele, hogy milyen érdekes dolgot hallottam, milyen vicces sztorim van, amit láttam a tv-ben, mit olvastam, ami Neki is érdekes lehet, ő vele mi a helyzet, stb. Kérdeztem, lehetnék e vele egy szobában.


Én ritkán láttam olyat, hogy MINDEN hely foglalt a kirándulásra kibérelt buszon. Általában a tanárok mögötti hely mindig üres. Ha senki sem szimpi, akkor oda be tudsz ülni, a tanár ha látja, hogy egyedül vagy, akkor nagyjából sejti, hogy ki mellett érenznéd jól magad és hozzá terel vagy őt tereli hozzád; akár új gyerek vagy, akár barátok nélküli régi. Ha a tanár is úgy látja, hogy inkább jobb, ha nem játszik barátkereőt Neked, akkor ő beszélget Veled.


A kirándulá alatt is álalában a törődőbb tanárok néha-néha felbukkannak a magányos gyerekek mellett, szóval a buszon is és a kirándulás alatt is lenne minimum 1-2 valaki =attól függően, hogy hány tanár megy veletek), aki beszélgetne Veled.


A szobabeosztás miatt meg ne félj. Ha indulás előtt az ofő egy ofő órán nem csinálja meg a szobabeosztást vagy Te a kiránduláson nem tudod kivel megbeszélni, nemes egyszerűséggel menj oda, amikor megérkeztetek, hogy Neked nincs szobatársad és kihez tudnál csatlakozni. Általában ofő gyorsan körbenéz, hogy hol van egy üres ágy (a Te nemedben :) ) és oda beküld Téged. Ha a gyerekek kivernék a balhét, hogy TE miért vagy ott, akkor meg ne törődj velük, mert nem méltóak rá, hogy miattuk szomorkodj. ;)

2020. máj. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Még a hogy lazulj el beszélgetés előtt részre reagálnék.


Ne az legyen a célod, hogy Te hozzászólj egy beszélgetéshez, hanem az, hogy hozzáfűzz valami hasznosat és egyben érdekeset.


Ha azt látják, hogy ülsz a sarokban, hebegsz-habogsz, céltalanul benyögsz valamit, akkor nem leszel az az ember, akivel szívesen beszélgetnek. Ugyanúgy, hogy, ha alig beszélsz vagy 1-2 szavas válaszokat adsz. És nem csak azért, mert stresszesnek látnak, hanem azért, mert nem olvadsz bele a beszélgetésbe azzal, amit mondasz.


Egy jó beszélgetés azon alapul, hogy jó hallgatóság legyél és tudj válaszolni a gyerekeknek a mondandójukra vagy egy érdekes témát dobj fel, amit tudtok boncolgatni.


Például, beszélgetnek épp valamiről és Veled történt valami humoros, ami kapcsolatos a dologgal, amiről megy a beszélgetés. Vagy nem humoros, hanem érdekes... vagy valami humorosat vagy érdekeset hallottál a témáról, olvastál róla. Egész egyszerűen elkezded mesélni, hogy képzeljétek, velem az volt, hogy / azt olvastam, hogy, stb


Amire figyelj oda, hogy borongós dolgokat ne ossz meg vagy csak keveset. Mutasd, ha kell, hogy Neked is van 1-2 rossz emléked, de ne állítsd be magad a sajnálatra méltó valakinek; a gyerekek nem szívesen lógnak azzal, aki, úgymond sokat "panaszkodik".

2020. máj. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, ha nagyon, de nagyon stresszelsz az elején, akkor az első "humoros vagy elképesztő sztori elmesélése" helyett mutathatsz a témához illő humoros vagy elképesztp videót. Nem kell beszélned, de ezzel is becsatlakozol a társalgásba és egy kicsit oldotabb leszel, amikor legözelebb megszólalsz, hiszen a videós próbálkozásodat siker koronázta.
2020. máj. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!