Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Van egy barátom akivel összevesztem két éve és azóta sem hajlandó szóba állni velem.

Ha elmegy mellettem nem köszön, ha hozzá szólok nem akar válaszolni, és direkt mással kezd el beszélni és közben azt mutatja felém, hogy ezentúl nem érdekelsz, menj már innen. Ilyenkor tehetetlenséget és dühöt érzek.

Nagyon nagyon szeretem őt, és nagyon rosszul esik az hogy így viselkedik velem. Ráadásul végzősök vagyunk, így eltelik ez a pár nap és soha többé nem találkozhatok vele, és ezért esélyem sincs helyrehozni a barátságunkat. Mert ugye távoktatás volt, most pedig érettségi. Egyébként nagyon kedves , segítőkész lányról van szó, mindenkivel ilyen, csak velem viselkedik így.

Nagyon rosszul esik, hogy ezentúl soha többé nem láthatom.

Az is rosszul esik, hogy eltelt 2 év és egyszerűen nem volt hajlandó megbocsátani, pedig bocsánatot is kértem. Az előző tanévben azon voltam, hogy bebizonyítsam igenis jó barátja vagyok de le se tojta. Azért gondoltam jó barátnak mert még mielőtt összevesztünk volna, elég ramaty érzelmi állapotban voltam, és ő volt aki segített nekem: mindennap érdeklődött irántam, ha valami jól sikerült megdicsért, és pozitívan állt hozzám, emberként kezelt, nem úgy mint a többi osztálytársam, akik csak gúnyolni, megalázni és csicskáztatni tudják a másikat. Az egyik rosszindulatú egyén aki egy hazudozós manipulatív disznó - már bocsánat- elkezdett nekem mondani mindenféle baromságot irigységből, hogy a segítőkész lány megbízhatatlan és csak érdekből segít nekem, én meg elbizonytalanodtam, és ezt a szemére vetettem. Megbántottam a lányt. Utána persze rájöttem, mentem is bocsánatot kérni, és azt mondta hogy megbocsátott. Azt hittem újra barátok vagyunk, de azt tapasztaltam hogy kevesebbet akar velem lenni, és ha beszélni akartam vele, akkor alig volt hajlandó ram figyelni és lekezelő módon beszélt velem. Ezt megelégelve tudom, a lehető legroszzabb módon közöltem vele: egy alkalommal amikor lekezelő hangnemben elküldött, felcsattantam és ordítva közöltem vele hogy mennyire elegem van a viselkedéséből. Ez történt év végén. A következő tanévben már csak annyit csinált hogy néha lekezelően odaszólt, hogy hagyjam már a rohadt életbe.

Van egy másik gyerek az osztályban egy ilyen magát értelmesnek képzelő szépfiú, aki persze népszerű ezzel a proli stílussal. Előtted mutatja a jófej nagypofájú nagylegényt a hátad mögött kibeszél. Akiket pedig egzisztenciálisan kevesebbnek gondol magánál azt megalázza, gúnyolódik. Ez a nem éppen barátságos illető kezdett el nekem beszólogatni állítólag azzal az indokkal hogy el kell engem viselnie. Ő és a haverja aki ugyanilyen, rámszálltak és gyúnyoltak, ha valamit rosszul tudtam, kárörvendően röhögtek, én voltam a fogyatékos bolond. Az osztálytársaim természetesen nagy íveben sz*rtak az egészre és még együtt röhögtek is ezekkel a barmokkal. Komolyan, mint egy csürhe. A tanárok is ezeket a "géniuszokat" favorizálták és nekik adtak igazat, mert "ugyan ők bizony nem rossz gyerekek ám" és minden folytatódott tovább. Mert a gyerek valami gazdag csládból származik, és persze azt hiszi hogy bármit megtehet. A kedves lány is velük együtt röhögött és ez különösen rosszul esett. Miért süllyedhetett emberileg ekkorát a lány? Miért ilyen rosszindulatú az emberek nagy része?


2020. máj. 5. 23:59
 1/4 anonim válasza:
23%
Az én osztályom is ilyen, ne aggódj! Valószínűleg azért süllyedt ennyit a lány mert rossz osztályközösség vagytok. Ez is elmúlik majd és a lány rájön mit vesztett és szaladni fog utánad. (:
2020. máj. 6. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Miért süllyedhetett emberileg ekkorát a lány?"

Először elhiszed a hazugságot róla, majd pincsi-kutyaként koslatnál utána, mikor elég rendesen a tudtodra adta, hogy inkább hanyagold. Ezt megspékelve leüvöltöd a fejét. (Az osztály előtt? Vagy az utcán? Mindkettő ciki így is.) Gondolom nem ok nélkül szólt a végén se, hogy haggyad már. És ő süllyedt le emberileg?

Ennél jobban hogy kéne a tudtodra adnia, hogy nem kíváncsi rád? Azt teheted ebben a helyzetben, hogy békén hagyod.

2020. máj. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szegény lány... Ő húzott kb a gödörből, sok mindent tett érted, miközben nagy valószínűséggel energiavámpírt játszottál. Aztán megbántod ok nélkül. Hát mégis hogy kéne viselkednie veled? A baj nem vele van. Nagyon önző vagy, sokkal boldogabb a lány nélküled. Fókuszálj az érettségire, utána meg fejleszd az érzelmi intelligenciád.
2020. máj. 6. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Neked nem a lány hiányzik, hanem az, hogy megint eleget tegyen a képnek, amit kialakítottál róla magadban.


Vannak az esetek, ahol az egyik ember hetekig, hónapokig, néha évekig segíti a másikat és, mivel ez életi leginkább a barátságot (jl elvannak, beszélgetnek, a másik is törődik vele, de minden azon alapul, hogy segíteni kell) ezért elunja és kioldalaz az egészből, néha határozottan kimondja, máskor csak leépíti az illetőt. Az ember, aki így "faképnél et hagyva" hiányolja az embert, mert

- Bűntudata van amiatt, hogy valaki besokalt tőle

- hiányolja azt a törődést, amit megkapott

- hiányolja azt a kapcsolatot, amibe beleképzelte magát a másik féllel.


Nálad is ez a helyzet és ettől nem vagy rossz. Most akármit lehet írni, nem lehet semmisé tenni a fájdalmadat. Jelenleg olyan lenne, hogy megbeszélnéd velünk, aztán másnapra megint ramatyul lennél, ezt nem oldják meg a beszélgetések.


A másik az. hogy kik ilyenre hajlamosak, azok némiképp úgy viselkednek, mint a függők. Csak egy kicsi kell a másikból, egy beszélgetés a másikkal és jobban lesznek, de pár nap mőlva megint kezdődnek a lelki rosszullétek; ez akár fizikai rosszullétbe is átmehet. Tehát hiába próbálod vele ezt megbeszélni, az nem lesz egyáltalán megoldás a gondra. Mi történik, ha azt mondja, hogy megsajntált téged és megbocsájt? Vagy egy idő után megint besokall vagy Te nem fogod jól érezni a baráti kapcsolatban, mert nem akarod, hogy megint elhagyjon.


Inkább az oldja meg, hogy majd érettségi után elkerültök egymástól és szépen az j dolgok lökik ki a régieket.


Tény, hogy akik nekünk egykor nagyon fontosak voltak, azokra már már nem is gondolunk.Ez most nem így tűnhet, de mondom, ez nem az dolog, amit leírunk és jobban leszel; itt csak az idő tudja hitelessé tenni azt, amit írtam.

2020. máj. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!