Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért szekálják középsuliban...

Miért szekálják középsuliban azokat, akik tanulnak (nem a full stréberekre gondolok),és menő megbukni/ rossz jegyeket kapni?

Figyelt kérdés
Ha valaki hülyéskedik és intőt kap érte, áldásom rá, még vicces is. De ha valaki egyest, kettest kap, azt miért kell isteníteni? Nem azt mondom hogy fú szólják le, de ha mondjuk valaki négyest kap, az már stréber, nincs élete. Nem fogok azzal jönni hogy ők majd az utcán fognak rohadni miközben nekem menő kocsim lesz, mert jegyektől függetlenül is lehetnek sikeresek. Csak magára az elvre vagyok kíváncsi.

2020. máj. 28. 14:07
 1/8 anonim ***** válasza:
98%
Ez iskolára válogatja. Egy gimnáziumban helyén tudják kezelni a jegyeket, de a gyűjtősulikba sokszor csak kényszerből mennek a diákok, mert tanköteles korúak, aztán 16 évesen vagy otthagyják, vagy kegyelem 2sel leérettségiznek. Az ilyen embereket nem kell komolyan venni, aki ilyenért megszól vagy nem bírja iqval felfogni, hogy többre viheti a tanult ember vagy a környezetében se nézték semmibe azt, aki jobb jegyeket akart.
2020. máj. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
92%
Majd pár év múlva már találják olyan viccesnek, amikor xar melót végezmek xar pénzért. Az ilyenekbóől elvétve lesz sikeres ember. Amúgy meg azt hiszik, ez a menő, ők milyen lázadók, ők mennyire xarnak mindenre és mindenkire. És gondolom, otthon sem egy értelmiségi családban élnek.
2020. máj. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Mert a lázadás menő szerintük.
2020. máj. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

érdekes suliba járhatsz. Én nem valami elit gimibe jártam csak egy normál vendéglátós szakközépbe, de nem volt menő egyest kapni, legalábbis nem nagyon nevettünk rajta emlékeim szerint :D

A jó tanulókra, de még a stréberekre is inkább felnéztek a gyengébbek és nem volt ciki suli után korrepetálni sem egymást.


Szerintem az otthoni várható "szankció" csapódik le az iskolában ilyen idióta viselkedésként, miközben tudod, hogy anyád meg fog ölni, de inkább nevetsz amíg lehet. A másik piszkálása pedig mindig a saját szegénységi bizonyítványunk.

Vagy passz... sokat romolhatott a világ 7 év alatt, amióta én végeztem

2020. máj. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%
Én egy nem túl erős szakgimibe jártam, és ahhoz képest nem volt divat rossz jegyeket kapni. Inkább segítettünk egymásnak ahol tudtunk, főleg matekból, mert abból kb. egységesen gyenge volt mindenki.
2020. máj. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk csak általános suliban volt "menő" rossz jegyet kapni. Kb hetediktől. Utána egy viszonylag nívós gimibe jártam, ahol már egyáltalán nem volt az.
2020. máj. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez számomra is rejtély, hogy miért negatívum, ha valaki tesz annyit a saját jövőjéért, hogy felkészül egy dolgozatra, vagy összehoz egy vállalható bizonyítványt?

Én jeles tanuló voltam anno, szerettem is tanulni, azokon az órákon is odafigyeltem, amikhez nem konyítottam különösebben, hátha hallok valami hasznosat, amit használhatok az életben. A bizonyítványom pusztán amiatt lett jó, mivel igénytelenségnek tartottam volna saját magam részéről, ha nem tettem volna bele energiát. Nyilván nem tükrözi az átlag maradéktalanul, hogy milyen ember produkálta, azonban szerintem tenni érte is az igényesség egy fajtája...

A “tanulás nélkül hármast kaptam = jobb vagyok, mint aki tanulással ötöst hozott össze” emberek pedig az első szemeszter alatt lemorzsolódott réteg díszpéldányai általában, már ha sikerül bejutniuk valahová... Hacsak nem 120+ IQ-val rendelkező egyénről van szó, amit mindegyik hisz saját magáról egyébként ahhoz képest, hogy milyen ritkaság olyan illetőbe botlani. Mert persze, Bill Gates is otthagyta az iskolát/kirúgták, de a Harvardról volt szó esetében, nem a salgótarjáni nyolc elemiről...

Én csak kamillázom, hogy ahhoz képest, mennyivel több esély van tanulással kikerülni rosszabb körülmények közül, vagy hasznos munkát végezni eredményesen a későbbiekben, mennyivel több lehetősége van képeznie magát az embernek, még mindig ott tartunk, hogy a jó tanulónak biztosan nincsen élete/derogál neki elmenni dolgozni. Aztán a tízéves érettségi találkozón pedig kígyót-békát összehordunk Róla, mi, többi Mónika Show szereplővé lepusztult “menő gyerek”.

2020. jún. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én most lettem középiskolás, de általános iskolában nagyon csesztettek, strébereztek, hogy kitűnő,osztályelső tanuló voltam. Ennek ellenére nyilván tartottam magam én miattam, de nagyon rosszul esett. El is vesztettem az önbizalmam, de most már annyira nem izgat ha esetleg lestrébereznének. Nálunk ez nincs, mert erős suliba kerültem. Az emberek azért stréberezik a másikat:

- mert eltér az átlagtól. A diákok nagyrésze utál tanulni, és ez az iskola elleni lázadás menő. A stréber ebben a lázadásban nem vesz részt.

- irigyek.

- ráérnek, unatkoznak.


Tippek azoknak akiket lestrébereznek:

Mondjátok azt nekik, hogy mindenkinek van saját élete. Azzal tölti az idejét, amivel akarja. Ha meg kötekszik, akkor mond azt miért nálad nem így van?

2020. dec. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!