Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi történik, ha egyik középsul...

Mi történik, ha egyik középsuliba sem vesznek fel?

Figyelt kérdés
Nemrég tudtam meg hogy mennyi lett a központi felvételi pontszámom. Eléggé kevés lett ahoz, hogy felvegyenek a sulikba amiket megjelöltem. 2 suliba jelentkeztem, és mindkettoben több szakra. Mi történik, ha egyikbe sem vesznek fel?

2019. febr. 12. 14:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Akkor sincs minden veszve, ha a jelentkező elfogadja a középiskola elutasító döntését, mert pl. az alacsony pontszáma miatt indokolt, hogy nem vették fel.

Ilyenkor részt vehet a május 4-én kezdődő rendkívüli felvételi eljáráson, tanköteles korú végzős diákoknak pedig kötelező az iskolaválasztás, hiszen nem maradhat középiskola nélkül.

Rendkívüli felvételit azok a középiskolák indítanak, ahol a férőhelyek legalább 10 százaléka üresen maradt, az eredményről május 15-ig döntenek.

Az érintett középiskolák listáját pedig a www.oktatas.hu (Oktatási Hivatal) linken teszik majd közzé.


Nyugi, biztosan lesz helyed. Addig pedig érdemes tanulmányozni azon középiskolákat, ahol kevesebb a bekerülési ponthatár és esetleg személyesen is érdeklődni.

Sok sikert.

2019. febr. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%

Fellebezhetsz.

Például nekem nem volt elég a pontom az egyik szakra, másikra vettek fe ugyanoda a suliba, aztán fellebeztünk és átvettek arra ahova nem volt elég.

2019. febr. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

1. válaszomat még annyiban egészíteném ki, hogy nem biztos, hogy nem vesznek fel, mivel elég alacsonyak lettek az elért pontok:


Kevesebb pontot szereztek a nyolcadikosok az idei középiskolai központi felvételin, mint a tavaly felvételiző általános iskolások.

A maximális 100 pontból átlagosan 49,5 pontot gyűjtöttek azok a nyolcadikos diákok, akik január 19-én kitöltötték a felvételi tesztet magyarból és matematikából.


Idén is matematikából születtek gyengébb eredmények, az átlagpontszám az ötvenszázalékos eredményt sem éri el: a maximális 50 pontból átlagosan 19,5-öt szereztek a vizsgázók. Ez valamivel magasabb, mint a 2018-as eredmény (tavaly 18,3 volt a nyolcadikosok átlagpontszáma), ám alacsonyabb, mint a két évvel ezelőtti 20,4-es átlagpontszám. Magyarból 29,9 pont az átlag – ennél tavaly és tavalyelőtt is magasabb pontszámok születtek, akkor 32,9 és 31,2-es átlageredményt produkáltak a végzős általános iskolások.


Tehát elkeseredésre még nincs okod.

2019. febr. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Sokat segített! :)
2019. febr. 12. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!