Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Végül most lesz a tanároknak...

Végül most lesz a tanároknak emelés júniustól vagy nem?

Figyelt kérdés

Mert még februárban lengették ezt be, a parlamentben is volt téma, aztán olyan kuss volt róla hónapokig hogy ihajj.


De itt az ígért június? Akkor „mától „ mint tanár emelt bérért dolgozom?

Hol az erről szóló közlöny, kormányrendelet, nem találom, márpedig ha jún-tól érvényes, akkor vasárnap éjféli ki kellett volna jönnie!


2020. jún. 1. 17:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%

Az hogy valamit belengetnek, vagy javaslat van rá, az nem azt jelenti hogy meg is lesz valósítva. Gondolom ezt egy "értelmiségi" tanár tudja.


"Hol az erről szóló közlöny, kormányrendelet, nem találom, márpedig ha jún-tól érvényes, akkor vasárnap éjféli ki kellett volna jönnie!"


Akkor értelemszerűen nincs. :) Ne hisztizz, mint egy kis iskolás.

2020. jún. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Nem lesz emelés.
2020. jún. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
19%
Most kaptatok 3 hónap plusz szabit. És még a markotokat is tartanátok?
2020. jún. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%
#3 Ja,mert az online tanítás és adminisztráció az puszta szabadság volt, persze. Amúgy meg a tanári fizetés önmagában nevetséges, aki a családját tartaná el belőle, az nem lett kisegítve azzal hogy online órákat meg feladatlapokat szerkeszthetett. Mondom ezt úgy, hogy kakilok magasról a tanári bérekre, mert elhagyom a pályát.
2020. jún. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

"Most kaptatok 3 hónap plusz szabit."


Én nem tudok róla. Mikor volt ez?

2020. jún. 1. 19:13
 6/12 A kérdező kommentje:

"És még a markotokat is tartanátok?"


És egyébként igen, a markomat is tartanám, ha már egyszer az EMMI felelős csúcsembere, PROF. DR. KÁSLER MIKLÓS emberi erőforrások minisztere bejelentette, a miniszterelnök-helyettes Dr. Semjén Zsolt pedig az országgyűlés előtt ezt megerősítette, majd Gulyás Gergely kormányszóvivő a sajtónak tájékoztatóban ezt ismertette... hát akkor mi kell még?


Igen, tartom a markom. Elvégre három "csúcsfelelős" ember is beígérte.


Ellenvetés?

2020. jún. 1. 19:16
 7/12 A kérdező kommentje:

"Kásler Miklós újságírók előtt elmondta: a béremelés technikailag ágazati szakmai pótlék bevezetésével valósul meg, amelyre minden pedagógus munkakörben dolgozó jogosult. Az intézkedés csaknem 170 ezer pedagógust érint. Kifejtette: a gyakornoki besorolású pedagógusok esetében a garantált diplomás bérminimumon felül érvényesül az ágazati pótlék, amely január elsejétől már 8 százalékkal emelkedett. "


Hát ugye FIGYELÜNK? Jan 1-től már 8%kal emelkedett? Hát az a pénz hol van? Én egy petákot se kaptam.

2020. jún. 1. 19:34
 8/12 anonim ***** válasza:
66%

Nagyon nem értenèm egyet a jelen gazdasági helyzetben az osztogatással, legyen az tanári bér vagy 13. havi nyugdíj, mikor taccson a gazdaság, magas a munkanélküliség, ágazatok vannak bajban.... nem most kellene.


Ha meg szarkasztikusra akarom venni én is a figurát (minden tiszteletem egyébként a tisztességesen helytálló pedagógusoké!)

- azok akik a digitális oktatás miatt rinyáltak, hogy NINCS ÓRAVÁZLATUK

- elsírták magukat 30-40 évesen, mert NEM TUDOTT PPT-t készíteni, nem tudta mi az a DRIVE, google CLASSROOM (több ilyen is volt a mi sulinkban)

- mi szülők ezen diplomás mintapéldányok munkájának MINIMUM 30%át vettük át ingyen és bérmentve a SAJÁT MUNKÁNK MELLETT, mert “jaaaajjjj ANYUKAAAA MEG KELL OLDANIIII”

- persze az év elején kihirdetett 5 tanítás nélküli munkanapjukat a rendkívüli helyzetben is megkapták (érdekes módon mindig nagy ünnepek előtti péntekek vagy szünetek meghosszabbítása)- természetesen semmiféle meeting nem volt online sem

- napi szakmai munka kimerült a többségnél a “HF: MF 56.o 1-2.”-ben.

De bele voltak pusztulva az adminisztrációba, mert a többsèg sajnos a LEGALAPVETŐBB FELHASZNÁLÓI SZINTŰ SZGÉPKEZELÉSI ISMERETEKET SEM UGORJA MEG (és nem nyugdíjközeli tanerő..)


Sebaj, én a multis munkám, a semmit érő homeoffice-om mellett tanítottam az alsós gyerekemet is.


...bocsi, de nem volt időm és energiám esténként kiállni megtapsolni ŐKET a nagyszerű munkájukért. :D


Most èpp azzal sírják tele a világot, hogy kormányrendelet van a jún 16-29 időszaki ügyeletről.

Nekem is vissza kell térnem az irodába, táborok így az első hetekben nem nagyon vannak (bizonytalanra senki nem szervezett), de megint jön az ANYUKAAAAA MEG KELL TUDNI OLDANIIIII - miközben törvény adta jogom lenne a gyereket bevinni a suliba, MERT DOLGOZOM... de inkább nem, mert mégjobban megutálják a gyereket, mert nekik dolgozni kell.


Rinyálnak a fizetésükért, de tisztelet a kivételnek (sajnos kevés van)- arányban áll a motivációval és a 2020-as évre elvárható friss tudás hiányával. A rengeteg szabadságot is bele kellene kalkulálni a előnyökbe, ha már...


Egyébként igen, tudjuk, minek szültünk :D

2020. jún. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Itt van egy emelés amit beígértek júniusban:

36 éve dolgozó tanárnak 29 évet számoltak el. A papíron is rosszul szerepelt.

- elvettek minden jutattást, kiegészítést

- érettségi vizsga felügyeletett nem fizették

- vizsga javítási díjat sem

- elvettek több mint 60 ezer forintott


3 hónap nem csak pihenés egy tanárnak. Anyukám 16 féle tárgyat tanít. Ez mind más osztálynak. Mindenkinek minden hétre kiadni a feladatott, ellenőrizni.. naponta 10 órákat ül a gépnél, úgy hogy a fele osztály semmit sem csinál.

Nem a munkával van baj, hanem hogy nem fizetik meg. Másnak annyi a munkája amit a munkahelyen végez és ennyi, de egy tanárnak otthon is kell javítani, nyáron is dolgoznak. A rengeteg tanmenetet elkészíti pl. Már augusztusban bent ülnek és készülnek a tanévre. Tovább képzik magukat. Ebben az új rendszerben egy idősebb tanárnak hatalmas kihívás egy ppt is összeállítani vagy skypeos órát tartani.


Biztos van aki semmit sem csinál, de vannak olyan tanárok akik a lelküket is kidolgozzák de a semmiért. De 57 évesen nincs esélyük sem jobb munkahelyet találni.


Most, hogy újra kezdődik a tanítás, és ha egy gyerek korona vírusos lesz? Ki lesz érte a hibás?

2020. jún. 2. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

" érettségi vizsga felügyeletett nem fizették"


Már bocs de már miért fizették volna? munkaidőben történt miért is adnának ezért egy fillér pluszt is? A munkádat végzed munkaidőben, miért is járna ezért bármi is a fizetésen felül.

Mondom ezt tanárként.



Az érettségi dolgozatok javításának kérdését én már évekkel ezelőtt megoldottam: NEM JAVÍTOK.

Megmondtam benn, rúgjanak ki ha akarnak de én nem javítok.

eredmény: nem rúgtak ki és nem javítok.

Követendő példa.

2020. jún. 2. 06:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!