Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az szerintetek gáz, ha az...

Az szerintetek gáz, ha az egyik osztálytársamat tartom példaképemnek, mert szembe mer állni a társadalommal, vissza mer szólni mindenkinek és tartalmas élete van?

Figyelt kérdés

Van egy osztályársam, 2 éve vagyunk osztálytársak. Már másfél éve őt tekintem példaképemnek és mindent, amit megtuduk róla, azt leírom egy füzetbe.


Amiért a példaképem:

- szép és csinos (nem vagyok lezbikus)

- szembe mer szállni a társadalmi elvárásokkal(pl.: az a lány kxrva, aki lefekszik x idő előtt a pasijával - ő akkor és azzal fekszik le, akivel akar, nem azért, mert a fiú sürgeti, hanem mert ő is akarja ezt, és nem fog olyan dolgot csinálni, amit nem akar)

- mindenkinek visszaszól (nem tanároknak), megvédi a gyengébbet és a kisebbet (volt egy osztálytársunk, akit bántottak a többi osztálytársaink, és őt megvédte, pedig azzal az osztálytársunkkal semmilyen a kapcsolata, és a zaklatókkal sincs semmi baja, de megvédte)

- tartalmas élete van, neki aztán lesz mit mesélni az unokáknak (ezeket a történeteket le szoktam írni), nem egy szürke kisegér, mint én

- nagyon jó a stílusa

- szép haja van

- kimondja, amit gondol, mindenki szemébe mondja, amit mondani akar, és erre nem sok mindenki képes


Nem vagyunk kiváltképp jóba, de rosszba se. Eddig minden osztályomban volt egy lány, akire felnéztem és hatással volt az életemre. Mindenki valami másért volt a favorit.


Most ő nagy hatással van az életemre és felnézek rá.


Szerintetek ez gáz?



2020. jún. 8. 15:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%
Nem gáz, hanem nem normális. Az addig oké, hogy bizonyos dolgok miatt felnézel rá. Az viszont már beteges, hogy mindent leírsz róla egy füzetbe. Még nem találtad meg önmagad, nem forrt ki a személyiséged, nem látsz magadban túl sok pozitívat, ezért szürke kisegérnek tartod magad. Kezdj el te is élni, ne legyél visszahúzódó, más árnyéka mögé bújó kislány. Ki kell lépned ebből, mert saját magad elfogadása helyett örökké más életét akarod majd élni. Pont mint az adott lány, olyan akarsz lenni, azért zengsz ódákat róla, mert te pont az ellentéte vagy a saját szemedben. Kezdj el élni és ne máshoz mérd magad!
2020. jún. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 qkker1 ***** válasza:
91%
Keress fel egy pszichológust, ez a fajta rajongás már orvosi eset!
2020. jún. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
87%
Szemelyisegzavarod van. Komolyan. Ez mar tenyleg tulzas. Ertem en, h valaki peldakep, de hogy mindig kivalasztassz valakit es utana fuzetbe jegyzetelsz rola az mar creepy. Nagyon creepy. Miert van nagy hatassal az eletedre? Mint mondtad: nem is vagy joban vele. Tehat csak tavolrol csodalod. Ez miert hatas? Rad van nagy hatassal csak. Es megvalami: minden osztalyodban? Hany osztalyba jartal te? Altalaban az ember 2 osztalyba jar. A szemelyisegzavart csak azert mondom, mert velem toltettek mar ki erre iranyulo tesztet (klinikai szakpszichologus altal, tehat nem ilyen netes hulyeseg) es rengeteg olyan kerdes van benne amire te igennel valaszolnal. Konkretan az egesz storydra szo szerint van vagy 4-5 ravonatkozo kerdes. Peldaul: ugy erzed, hogy nagy hatassal vannak rad bizonyos emberek? Mert ezek a viselkedesek es gondolatok amik neked vannak sajnos a szemelyisegzavar tunetei. Hogy melyike azt nem tudom, majd idosebb korodban kiderul, ha szaksegitseget kersz. :D mert szukseged lesz/van ra.
2020. jún. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
54%
Az mindenképp jó, hogy a jó tulajdonságairól példát veszel, ahelyett hogy irigy lennél rá. De amúgy jah, ezt a lejegyzetelős dolgot én sem értem. Nem majmolni kell az illetőt, vagy pont olyanná válnod, csak példát venni a jó tulajdonságairól.
2020. jún. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem is felesleges feljegyezni a dolgokat róla, ez elég fura. Viszont az mindenképpen jó, hogy van egy példaképed.

Egy-két ember költői túlzásba bocsátkozott, ettől ez még nem orvosi eset. Jézusom.

2020. jún. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
65%
Ja. Tenyleg nem orvosi eset, ha minden osztalyaban kinez maganak valakit akit istenit annyira, hogy jegyzeteket keszit rola es azt mondja: nagy hatassal van az eletemre. Ha egy embert talalt volna eddig csak akivel ezt eljatsza az meg csak fura, de ha minden kozossegbe kieszemel maganak valakit akit balvanyozhat (mert ez az) az tenyleg orvosi eset (a kifejezes minden negativ ertelme nelkul). Szoval kedves elottem valaszolo inkabb csak ne alkotgass velemenyt itt masok valaszairol, mert arad beloled a butasag.
2020. jún. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
De az a baj, hogy az vagyok. Egy kis szürke kisegér. Tehetek bármit, az maradok.
2020. jún. 8. 18:19
 8/21 anonim ***** válasza:
87%
Persze, mert könnyebb azt állítani, hogy ez ellen nem tehetsz semmit és rajongani azért, aki más mint te, minthogy tükörbe nézz és változtass. Ajánlott lenne pszichológushoz fordulnod, mert bajok lesznek és ez a beteges felfogás és rajongás egész életedre ki fog hatni.
2020. jún. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%
Ha ésszel teszi, akkor nincs probléma.
2020. jún. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
#9 Ez már nem ésszel van. Mindenki rajongott életében valakiért, általában hírességért. De a kérdezőnek ez már a többedik ilyen esete és ez már nem a normális rajongási kategória. Személyiség zavar, önértékelési probléma, pszichés zavar stb. Olvass utána a fő problémának és rájössz, hogy nem véletlenül írtuk azt, amit.
2020. jún. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!