Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Elmennétek egy másik iskolába? Vagy maradnátok ott?

Figyelt kérdés

16 vagyok, kilencedikes.


Az a nagy probléma, hogy nem találom a helyem az osztályba. Van 3 lány az osztályból, akik flegmák, és folyton beszólnak. Abból a 3 lányból egy elmegy, kettő marad. Reméltem, hogy abból a két lányból az egyik meg fog bukni év végén, de sajnos nem így lett, mert második félévben javított az a kis r...

A mi osztályunk olyan, hogy 2 külön szakból áll, amit összevontak egy osztállyá. Vannak közös óráink (földrajz, természet, tesi, stb.), de vannak külön óráink is. Van egy legjobb barátnőm, ő a másik csoportba van.

A csoportban összeismerkedtem 2 lánnyal, 2x el is hívtak fagyizni meg minden. De volt 2 lány, aki kitúrt onnan, elvették a helyemet és egyedül ülök. Az én csoportomba 13 lány van, 4-es asztalok vannak. Az a 2 lány pedig beült a helyemre, és nem is hagynak érvényesülni, bár nem is nagyon tudok.

Szakgimnáziumba járok. Ha kijárom, kapok szakmát +érettségit. Utálom ezt a szakot, rühellem, utálom az ott lévő tanárokat, a tantárgyakat, némelyik osztálytársamat. Gyűlölök minden reggel bemenni. Titkárnői szakon vagyok. Egy héten 4 infónk van, amit ki nem állhatok, nem is vagyok belőle jó. Szinte mindegyik külön órát utálom, gyűlölöm, mert akkor egyedül vagyok, mint a kisujjam. És van még egy bökkenő: az érettségi. Nem hiszem, hogy menne. És ha nem megyek át érettségin, akkor bukom a szakmát és bukom az évet.

Gondolkoztam, hogy átmegyek másik iskolába, egy másik szakra, de nem tudom, hogy hova. Azt sem tudom, hogy mi legyek. Vagyis tudom, de az fizetős suli.

Mindenki azt pofázza, hogy nem baj, ha nem tetszik a szak, akkor majd átmész máshová. Igen, de addig hogy küzdjem le azt az undort, ami bennem van? És mi lesz azzal az 5 évemmel? Elvesztegettem 5 évet az életemből? Az se tudom mi legyek, még azt sem tudom eldönteni, ki vagyok. Legszívesebben visszamennék általános iskolába, ott semmilyen bajom nem volt. Mit tegyek? Tanácstalan vagyok.


2020. jún. 10. 21:58
A kérdező szavazást indított:
Maradj a suliba.
Menj el másik suliba.
13 szavazat
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

"Utálom ezt a szakot, rühellem, utálom az ott lévő tanárokat, a tantárgyakat,"

Csak ezért hagyd ott, én a picsákkal nem foglalkoznék.

2020. jún. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!