Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ilyet szokták csinálni? Vagy...

Ilyet szokták csinálni? Vagy csak az ő tanáruk?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Húgom hatodik osztályos. 21-en vannak az osztályában, plusz az osztályfőnök. Anya az SZMK-s, így neki intézni kellett valami kis meglepetést annak a hét embernek aki elballag. Kitalálta az osztályfőnök, hogy vegyünk névre szóló ajándékokat a hét gyereknek. Ez a hét névre szóló ajándék 36000 Ft volt. Persze osztálypénzből lett fizetve.

Akkor az egész osztály nyolcadikban is fog kapni ajándékot, vagy mi?

Szerintem fölösleges erre költeni az osztálypénzt. Inkább menjenek valami jó helyre a pénzből. Elég egy csoki vagy valami. Az is lehet névre szóló.

Nálunk nem volt ilyen ezért vagyok így meglepve.

Másoknál is volt ilyen?



2020. jún. 12. 12:13
 1/3 anonim válasza:
100%
Nálunk sem volt ilyen... amúgy szerintem bizonyítványosztás után vagy közben megkapják vagy nem tudom
2020. jún. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
64%

Hát, nálunk konkrétan ilyen nem volt , hogy aki 6. után gimibe megy, az ballagjon. Tehát nálunk ilyen nem létezett; aki 6. után elment gimibe, az 8.-ban értelem szerűen nem ballagott, 6.-ban sem, tehát egyáltalán nem volt neki általános iskolai ballagása. Meg egyébként mi mondjuk már eleve matek-tagozat voltunk 5.-től, felvételivel jutottunk be; tehát ott csak az maradt; akit ez érdekelt. Tehát nem lett volna értelme 6. után átmenni máshova. Ez úgy volt, hogy általános iskola alsó tagozatra beosztódtak az osztályok (anya engem azt mondta utólag, hogy évnyitó előtt átiratott másik osztályba, mert az jobban tetszett neki), és akkor 4. év végén lehetett felvételizni matek-és nyelvi tagozatra aki addig odajárt, az is, meg másik iskolából is lehetett; és akkor ott onnan 5.-től volt két tagozatos, meg két általános/normál osztály, ahol nem volt tagozat. És akkor a tagozatos osztályokban, hát a B-seknek a magyar is,meg az idegennyelv is több volt mint az összes többi osztálynak, és az A-soknak meg a matek -és az idegennyelv volt több, mint az általános osztályoknak, matekból a B-sek matekóra-számánál is nagyobb volt; vagy talán náluk annyi matek volt ott a B-ben, mint a sima osztályoknak. De a matektagozatosoknak matek minden nap volt, angolból heti 3, és a sima osztályokban meg csak heti egy angol volt; kezdetben még irigyeltem őket; de aztán rájöttem, hogy én jártam sokkal jobban, mert kellett az a heti 3 angol óra. :):):)

Nekem akire most erősen emlékszem, hogy elment 6. után, ott nem tom, mi volt a helyzet, talán költöztek. 5. után meg azért ment el az egyik srác, mert elvileg sokat lógott az iskolából. Ja és 5.-ben félévkor azért ment el egy csaj, mert erőltették neki, hogy menjen át a B-be, mert hogy németből jobb, mint matekból; és akkor átment;és szóval nyelvire is fölvették, és akkor matekról átment nyelvire; de onnan meg kirakta az osztályfőnök, mert nem voltak jók a jegyei; végül aztán a C-ből ballagott, pedig föl volt véve mindkét tagozatra. De asszem, másik osztályokban is volt olyan, aki 5.-ben még odajárt; de aztán valamiért elment. Két egykori, alsós osztálytársam is 5.-ben még C-s volt, de aztán eltűntek.

Nyolcadikban meg nálatok-visszatérve a kérdésre - hát, gondolom, visszaosztják nektek az osztálypénzt, egyenlő arányban. Vagy nem tudom, de én erre gondolnék, meg azért valószínűleg megkérdezik a szülőket, ha titeket nem is; de talán lehet, hogy titeket is, ohgy mire költsétek, de lehet, hogy az osztályfőnök majd mindenféle megbeszélés nélkül csak visszaosztja simán.

2020. jún. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet nem szoktak csinálni, az általános iskola legtöbbször nem támogatja a kisgimibe átmenő diákokat
2020. jún. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!