Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi lenne az amire ezt mondanátok?

Mi lenne az amire ezt mondanátok?

Figyelt kérdés

Egyik tanárnőmmel tegnap lezártuk a sulis éveim,a közös felkészülést,de persze nem véglegesen,mert a jövőben szeretnénk tartani a kapcsolatot. Most hogy volt ez a korona,jött neki egy probléma,es nem tudott felkészíteni így távba,erről később értesített.

Tegnap azt mondta (nem kérdeztem rá) ,,Majd ha nagyobb leszel elmondom mi volt amin keresztül mentem".


Itt elsősorban felnőttek,szülők válaszát várom,hogy ti mikor mondanátok ezt egy 18 évesnek?

Ő is szülő,én gyermek ügyre tippelek,mivel tavaly volt egy elszólása,hogy majd szeretnének egy 3.at,de persze bármi más is lehet,viszont biztos komoly,ha még ,,nőnöm kell hozzá".


2020. jún. 16. 12:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes találgatnod, a halálesettől, betegségen keresztül, magánéleti válság, gyerekvállalási probléma, mentális baj, anyagi gondok stb. gyakorlatilag bármi lehet, amit nem akar megosztani veled.
2020. jún. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg oka lehet, de lehet egyszeruen most nem tud vagy nem akar beavatni. Ezzel idot nyer, egyreszt mert tenyleg nincs 18 evesen meg nagy elettapasztalatod, masreszt talan neki is fel kell dolgoznia a tortenteket.

Nem akarok illuziorombolo lenni, meghat a kivetel nyilvan erositi a szabalyt, de az ilyen tanar-diak kapcsolatok jellemzoen a diak reszerol kicsit tul vannak ertekelve, es ahogy az ido mulik, egyre felszinesebbe, erdektelenne valnak majd. Ezt a tanar is tudja, generaciok nottek fel a keze alatt. Nem kizart, hogy a rutinja ovatossagra inti, ezert nem akar meg teljesen megnyilni neked.

2020. jún. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!:) Igen, elgondolkodtató #2es a 2.része is a véleményednek. Őszintén én is félek,hogy nem fog működni,mert fogalmam sincs hogy kéne majd kezelnem. Volt már egy búcsúm 2 éve,az végleges volt,bár ott volt a lehetőségem mindig,hogy felhívjam,ha bármi baj van,de sosem mertem. Itt pedig talán rosszabb is,mert sokkal közelebb állt a szívemhez,részemről vele jött létre a bizalmi kötelék,viszont szintén,ha bármi gond lesz,hogy írna rá egy ember x idő után egy ilyen személyre,ha nincs meg az heti 2 mélyebb+3 felszínes beszélgetés.:/

Talán ezért tettem fel a kérdést,mert lehet nem fogok választ kapni,és igazából eddig igazán nem is izgatott,mert tiszteletben tudom tartani a magánéletet,csak ez a mondat,hogy ,,majd ha" ,,elmondom" , ezek így tartják a reményt,hogy megmarad.

2020. jún. 16. 13:36
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha arra gondolok, hogy valakivel baratsagot szeretnek fenntartani, akkor keresem. Persze nem csak, ha problema van, hanem igenylem a tarsasagat, es ez kolcsonos kell, hogy legyen.

Tanar es diak kozott ohatatlanul fole- es alarendeltsegi viszony van, ami rendszerint nem szunik meg a tanulmanyokkal. Ha ez a viszony igy marad, nem beszelhetunk baratsagrol.

Fura, hogy epp en talaltam ra a kerdesedre. Engem a gyakorlati oktatommal 2 evvel az iskola befejezese utan ugy hozott ossze a sors, hogy kollegak lettunk egy nyomdaban. Ez 20 eve volt, es bar mar nem vagyunk munkatarsak, meg mindig tartjuk a kapcsolatot. Igaz, ez a Face-nak nagyban koszonheto, es amugy en 40 eves ferfi, o 20 evvel idosebb no, de kozos sorozesek meg most is lehetnenek. Es horgaszni is szeret, ugyhogy ha olvassa ezt az irast, tuti magara ismer :D

Szoval azt mondom, ismerd fel idejeben, hogy a kapcsolatotok kepes-e baratsagga minosulni, vagy megmarad tanar-diak viszonynak. Aztan, ha valami nem megy... ne eroltessuk :) Ha viszont megy, akkor minden adott, hogy akar eletre szolo legyen.

#1 voltam.

2020. jún. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem, bocs, #2 voltam :D
2020. jún. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Fhu ez most nagyon jó,hogy tapasztalt vagy ebben az ügyben és így tudtál választ adni!:)

Remélem velem is valami ilyesmi lesz,vagyis jól alakul,és tényleg nem ennyi lesz,mint nálad,akár így sorsszerűen is. Én is hiszek a sorsban,és ha meg kell maradnia,akkor meg fog😊

A végén pedig a tanácsot köszönöm!:)

2020. jún. 16. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!