Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Jogos a tanár kifogása hogy a...

Jogos a tanár kifogása hogy a „végére“ hagytam egy beadandó leadását mikor határidőben adtam le?

Figyelt kérdés

15. volt a határidő, és én aznap adtam le.


Erre jött a mail hogy „direkt kértem hogy időben adják le“.

Kérdésem: ha egyszer 15. a határidő, miért gond hogy akkor adom le? A vége hát a vége na de határidőben!

(ja és ha már szőrözünk, nem is 15-én adtam le, hanem 14-én este 11kor....)


Max akkor szólhatna ha 16-án adom le: határidőtúllépés . Na de így?


2020. jún. 19. 09:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A munkahelyemen a jelenléti ív lezárásának határideje nagyjából minden hónap 25. Viszont aznap a vezetőnknek is le kell zárnia. Szóval ha nem akarunk kicseszni vele, vagy ha tudjuk, hogy szabadságra megy, akkor lezárjuk hamarabb, mert ha nem zárjuk le időben, akkor a fizetés is csúszik.
2020. jún. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Nem, nem jogos. Főleg, ha normális időpontot (órát) sem közölt a tanár.

Nálunk is szereti bejátszani ezt pár tanár. Volt, akinél egyszerűen beközölte a diák, hogy oké, megy a titkárságra a tanulmányi vezetőhöz és megbeszéli vele. Hiiirtelen beadhatta az illető. (Mondjuk, a tanár mindent próbált lepontozni, amit csak lehetett.)

Az a helyzet, hogy az országban az egyetemeken lévő tanárok fele tökéletesen alkalmatlan a pályára. Egyszerűen frusztrált kiskirályok, akik a saját szavukhoz sem képesek tartani magukat, hanem inkább mindenbe belekötnek. Nem véletlenül egyetemen dolgoznak, mert máshonnét már rég kirúgták volna őket.

2020. jún. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Sunshinedoll ***** válasza:
88%
Szerintem nem. Adja meg úgy a határidőt, hogy ő is időben elkészüljön mindennel.
2020. jún. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"dja meg úgy a határidőt, hogy ő is időben elkészüljön mindennel."


így van. Ha 15. a határidő akkor max 16-án szólhat hogy ez már nem oké de 15-én nem szólhat. Etikátlan.

2020. jún. 19. 12:26
 5/8 anonim ***** válasza:
15%

Nem azt mondta, hogy nem oké, csak megjegyezte, hogy a végére hagytad. Az ilyenekből szokott később az lenni, hogy ha halogatós típus vagy, hogy rendszeresen kicsúszol majd az időből, elkésel az esküvődről is... stb. :-)


De semmi baj, nyugodtan írogasd a hasonló kérdéseidet, már ismerünk itt, mint a rossz pénzt. :-)

2020. jún. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"Az ilyenekből szokott később az lenni, hogy ha halogatós típus vagy, hogy rendszeresen kicsúszol majd az időből,"

És ehhez NEKI köze mi?

Ő akar feleségül venni majd vagy mi?

2020. jún. 19. 12:49
 7/8 anonim ***** válasza:
31%
Csak magadnak ártasz, ha stresszeled magad. :-D
2020. jún. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Tojd le az egészet, nem ér annyit. Valóban nem jogos a tanár kifogása de lehet hogy csak egy ártatlan megjegyzés volt. Nem ér ez annyi energiát hogy itt vitázzunk róla.
2020. jún. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!