Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Más iskolákban is szokásos...

Más iskolákban is szokásos hogy az egész tanári kar lecserélődik a nyáron?

Figyelt kérdés

KIrúgni senkit sem rúgnak ki, de lejárnak a tanévre szóló határozott szerződések és onnantól a tanárnál a labda hogy újít-e vagy nem. És 99%ban nem, hanem megy máshova.

Eredmény: őszre tök új tanári kar van, mindenki elmegy a nyáron, és újak jönnek.


Más sulikban ez mennyire szokásos?

Azért -bár én már nem épp tegnap voltam középiskolás- de engem a 4 év alatt zömmel azonos tanári kar oktatott. Nem volt ez hogy évente totál új gárda sőt még tanév közben is jönnek mennek!


2020. júl. 10. 10:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ennyire nem volt durva, de minden évben jött jó pár új tanár. Az, hogy ki miért ment el, annak elég változatos okai voltak.

- elköltözött, és közelebbi sulit keresett

- diákpanaszok miatt ment el

- nem vált be a tanári kar szerint

- elment jobban fizető munkára (ez amúgy a nyelvszakos tanárokra meg a matek / IT szakos tanárokra volt főleg igaz, főleg a fiatalabbakra... mentek pl. helpdeskesnek vagy IT munkákra, sokkal jobban kijöttek anyagilag :D)

- nem volt szimpatikus a suli, mondjuk a vezetőség, és átment máshova

2020. júl. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

ezek az okok mind külön külön teljesen reálisak, na de az mégis érdekes, ha egy iskola sok éve már évről évre elveszíti a teljes tanári karát. hogy soha senki se akar 1 évnél tovább maradni vagy még addig se. ott valami van a színfalak mögött mégpedig olyan tényező amely állandó amely mindig ott van változatlanul.

És egyetlen ilyen tényező lehet: a vezetőség. A diri maga.

Minden más jön megy, de ő marad. Lehet épp ő az aki miatt mindenki jön megy?

2020. júl. 10. 14:53
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Jellemzően ez a rosszabb iskolákban van igy. Gondolok itt az egyes alapítványi iskolákra.


Nem kell ezzel a jelenséggel foglalkozni! Egy munkahelyen jönnek mennek az emberek. Ez az élet rendje. Az alapítványi iskolában meg csak két fix ember van évek óta, a piás igazgató és az alapitványis kérdező.

2020. júl. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

"Egy munkahelyen jönnek mennek az emberek"


Na jó de hát egy gyárban ha így van kit érdekel.

Na de egy suliban mégse mindegy ha egy diáknak 4 év alatt van 6 tanárja adott tárgyból!

2020. júl. 10. 18:02
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

A gyengébb iskoláknál van inkább így, mert ott senki se akar tanítani. Egyik unokatestvérem kémiát tanít. Próbált abba az iskolába menni tanárnak, ahol én is tanultam, de nem vették fel. Végül elkerült a város leggyengébb iskolájába. Tanított 2 évet, majd elment gyermeknevelésire, de ha az lejár nem fog visszamenni oda. Megpróbálja megint nálunk, ha meg nem jön össze, akkor megy egy 3.-ba.


Nekem amúgy volt 3 olyan tanárom, aki a szüleimet/nagynénémet is tanította. :D

2020. júl. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!