Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan kellene megfogalmazni...

Hogyan kellene megfogalmazni emailben a megszólítást és a lezárást?

Figyelt kérdés

Olyan esetben kérdezem, mikor egy-egy tanár már évek óta tanít, jóban is vagyunk és a "tisztelt..." már túl hivatalosnak számít, viszont a "kedves..." úgy érzem túl közvetlen.

Vannak elfogadható köztes megoldások?

Megszólítás és elköszönés is érdekelne.



2020. júl. 23. 10:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként nekem már tett meghegyzést egy tanárom arra, hogy túlságosan hideg és távolságtartó emailt írtam. A megszólítás ez volt: Tisztelt Tanárnő!

A lezárás pedig ez: Kérem mielőbbi visszajelzését!

Tisztelettel,

Nevem


Szóval igenis számít. Nem minden tanár szereti ezt a hangnemet.

Nekem van olyan évfolyamtársam, aki rendszeresen úgy ír a tanároknak, hogy a

Jó napot, Tanárnő/Tanár Úr

megszólítást használja, de szerintem ez eléggé béna.

2020. júl. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Akkor mar legyen az "Üdvözlöm, Tanárnő!"
2020. júl. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Kedves xy!

...

Tisztelettel:

xy


Én ezt szoktam használni leginkább. Ha nagyon jóban vagyunk és tegeződünk, akkor inkább a Szép napot vagy az Üdv elköszönést használom. Nincs semmi illetlenül közvetlen a kedves-ben szerintem és a tisztelt-tisztelt forma elég röhej számomra, a tisztelt-üdvözlettel/köszönettel meg nem illik minden levél tartalmához.


Meg aztán, a túlzot modoroskodás ugyanolyan kellemetlen, mintha csumagecóval köszönnél.

2020. júl. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Ha a megszólítás Tisztelt, akkor az elköszönés: üdvözlettel. Ha a megszólítás Kedves, akkor az elköszönés lehet Tisztelettel. Ha bmiféle kérdés-kérés van a levélben akkor a Köszönettel is tökéletesen megfelel a végére.


Valamint valóban, ha jó a viszony, esetleg tegeződünk is, akkor előfordul, hogy a megszólítás pusztán a keresztneve, elköszönés pedig üdv vagy további szép napot.

2020. júl. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!