Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Írhatunk egy ilyen levelet...

Írhatunk egy ilyen levelet egy ilyen kéréssel az ofőnknek, aki egyébként a kedvenc tanárunk (az egész osztály imádja)?

Figyelt kérdés
Nagyon klassz ofőnk van, mindnyájan imádjuk, irtóra aranyos férfi, kb. 41-42 éves. Mindent megtenne a diákjaiért. Nagyon-nagyon helyes. Egy apró szépséghibája van: túl korán megőszült. De eddig a felesége kérésére festette a haját, és szép fekete haja volt (jól illett a kreol bőréhez, gyönyörű sötét szemeihez). Viszont a karantén alatt lenövesztette az ősz haját. Tegnap találkoztunk vele a városban, és alig ismertük meg. Úgy nézett ki, mint egy öregapó, mint egy őszapó. Megkérdeztük tőle, hogy ugye ez csak átmeneti, nem marad így? De ő azt felelte, hogy nincs kedve továbbra is vacakolni a festésmacerával, ő most már meghagyja ősznek a haját. A barátosnőmmel nagyon elkeseredtünk, itthon még pityeregtünk is egy kicsit. Arra gondoltunk, hogy összefog az osztály, és közösen írunk neki egy levelet (mindenki aláírja), hogy a mi kedvünkért - legalább addig, amíg elballagtat bennünket - fesse be újra a haját, kezdjen el újra adni magára. Megérdemli, hogy pár évig még fiatalos legyen, ne temesse el magát ilyen korán. Írhatunk vajon ilyen levelet neki, vagy inkább ne? Megsértődne?

2020. aug. 5. 20:51
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
81%
Miért temetné magát az ősz hajjal? Nem a haja határozza meg a természetét. Ugyanaz az írtó jófej ofő, akit idáig is szerettetek, csak kényelmesebb lesz neki, hogy nem kell festegetni a haját.
2020. aug. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
76%

Hat jó kérdés XD

Én csak egy tanárt bírtam de nem tartottam helyesnek csak jó tanárnak tartottam ennyi


A tanároktok nem a baratotok igaz ?


Nem tudom hogy fogadna

Meg valljuk be elég furcsa helyzet

Oke hogy bírjátok de nem tudom hogy helyen való lenne ilyesmit kérni egy tanárról

Aki jóval idősebb nálatok


Bar lehet hogy vannak tényleg jó fejek akik nem sértődtek meg meg elég fiatalos felfogásuk van de nekem sose volt szerencsém Xd

(ha ugy döntotok hogy megírjatok mindent vagy semmi alapon akkor csatoljatok fodrászkupont is 😂a kedvezményeket mindenki szereti)

2020. aug. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
68%

Ha megirjatok mindenképp írjatok le milyen volt a reakciója :)

Merész fiatalok vagytok azt meg kell hagyni

2020. aug. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
89%
Neki ez így jó. Semmi közötök hozzá milyen a haja. Szerintem nem jó ötlet ez a levél...
2020. aug. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
77%
Miert nem fpgadjatok el igy ahpgy van? Miert kell elvarasonat tamasztani felé?
2020. aug. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ne is haragudj, de


1. Ne a külseje jellemezze őt.

2. A haja nem olyan, ami pl az egészségi állapotára kihat, tehát nincs okotok figyelmeztetni őt.

3. Jogotok sincs figyelmeztetni. Az ő élete, az ő döntése


Nézd meg, tele van a GYIK ilyen kérdésekkel, hogy nem tudják a kérdezőket elfogadni a társaik, azért, ahogy jól érzik magukat. Ez ugyanaz a kategória.


Emellett Neked hogy esne, ha kapnál egy hasonló levelet?


Illetve, jobb, ha elkezded ezt a felfogást kinőni, 16 éves elmúltál.


Ha a főnököddel hasonlót eljátszol a munkában, hidd el, elásod magad egy életre.

2020. aug. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

A levélből kitűnne, hogy foglalkoztat titeket ez a kérdés, ami valahol aranyos és a tanárnak is jól esne ez a része.


Viszont a többi válaszolónak is igaza van, hogy semmi közötök a hajához, ti a diákjai vagytok, nem illik ilyen dolgokba beleszólni. Valahol az is beteges, hogy azért bőgtök, mert férfi tanárotok kinézete megváltozik... Ilyen korú lányok (gondolom 12-14 évesek lehettek) foglalkozzanak mással, és ne a férfi osztályfőnökük hajával.

2020. aug. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
93%
Én tanár vagyok. Nagyon nem örülnék egy ilyen levélnek.
2020. aug. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Igen, de a bácsi biztos nem olyan jó fej, mint a mi ofőnk!! Vele mindenről lehet beszélni!
2020. aug. 6. 21:23
 10/25 anonim ***** válasza:

Miből gondolod kérdező hogy a 8 számú tanár bácsi ???

És valakit nem jó fejnek nevezni az sértő főleg ha közvetlen neki találjuk csak azért mert nem rajong az ötletetekért

mert magunk között lehet más véleményed de egy tanárnak ?!?!!!

több tisztelet járna !!!!!

2020. aug. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!