Kezdőoldal » Otthon » Kert » Házi kedvenc védelme érdekében...

Pulay Tamás kérdése:

Házi kedvenc védelme érdekében szeretném elkerülni gyümölcsfáim rovarölő mérgekkel való permetezését. Elképzelhető, hogy csak "sárga lap" használatával meg tudom védeni őket az egyébként gyakori rovarkártevőktől?

Figyelt kérdés
Kutyánk gyakran "legel".
2017. ápr. 5. 08:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Vegyél egy nagy mezőgazdasági fóliát és takard le a füvet, paradicsomot, káposztát, meg amit még a kutya megeszik permetezés előtt.
2017. ápr. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lesz elég,a cseresznyelégy ellen nem elég a sárga lap,tiszta kukac lesz az összes cseresznye vagy meggy ha nincs permetezve.Kiegészítőnek jó.
2017. ápr. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha legel, ég a gyomra, tehát rosszul táplálod... ha ennyire aggódsz érte, nem ártana erre a problémára is odafigyelni.
2017. ápr. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A helyzet hasonló ahhoz, mintha a csapadék-mennyiség-mérővel (ami pár négyzetcentiméter felületű) szeretnéd felfogni az egész kertedre esett összes vizet.

A sárga lap nem rovargyérítésre való.

Az csak egy jelzőrendszer, hogy mikor kell a permetezést elvégezni, kontrollálni tudod a rajzás kezdetét. De nem tudod vele összefogni az összes kártevőt.


Ha legel a kutya, akkor az evőtányérja mellett nevelj nagyobb cserépben legelnivalót. Vagy pár száz forintért kapható takarófóliával takard le a permetezéskor a gyümölcsfák alatti területet.

2017. ápr. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az ilyen bio gyümölcs,zöldség termesztéseket el lehet felejteni .Naponta jelennek szinte meg kártevők,sok esetben még azt sem tudják mivel lehetne védekezni ,vagy egyátalán lehet e . A BIO elnevezés csak nagy reklám fogás . Azt a terméket vedd,és drágábban .

A kutyának valamiből hiány van szervezetében.Minden fűvet meg sem eszik .Esetleg fájhat a gyomra is .

2017. ápr. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A kutya nem rovar úgyhogy nagy baja egyébként se tud lenni. Én jó tömény rovarölővel permeteztem a tyúk tetveket az ólban. Mire rájöttem hogy az nem rovar hanem bogár és ezért nem hat rájuk. Akkor a kutyának mi baja lenne tőle?
2017. ápr. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Utolsó: már az oviban tanulják a gyerekek. Minden bogár rovar, de nem minden rovar bogár. Ami bogárra jó, az rovarra is jó lesz, fordítva már nem tuti.
2017. ápr. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Bár többen félreértették a kérdésemet, legalábbis nem a kérdésre válaszoltak, találtam hasznos tanácsokat is. Köszönöm !
2017. ápr. 6. 08:18
 9/10 anonim ***** válasza:

Nálunk az uralkodó széliránnyl szembe oldalon, beültettünk egy 1ha területet virágokkal, azóta kb töredéke ennyi kukacos gyümölcsünk van. A rovarok egyszerűen a szagok alapján tájékozódnak...

Persze nem minden esetben működik. De nem igazán zavar ha kukacos, max egy kis plusz protein :)

2017. ápr. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Szia,


indult egy szakértői közösségi portál, ahol kertbarátok tehetik fel a kérdéseiket, de profi tanácsadók válaszolnak rá.


[link]


Érdemes ide is feltenni a kérdésedet.

2017. ápr. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!