Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy lehet a lehető leghatékon...

Hogy lehet a lehető leghatékonyabban tanulni?

Figyelt kérdés

2020. aug. 11. 12:57
 1/6 anonim ***** válasza:
27%
Mit?
2020. aug. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs egy fix módszer. Egyetemen szóba került ilyen téma, de nem jött be mindannyiunknak ugyanaz. Van, akinek az jött be, ha hangosan felmondta a dolgokat, másnak a tanulókártyák.
2020. aug. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
98%

Rendszerességgel és kitartassál.

A módszer pedig egyértelműen egyénfüggő.

Van, aki esküszik a zenére, engem zavart.

Van, aki kijegyzeteli a fontos dolgokat, én többször/sokszor elolvastam.

Van, aki előbb megtanulja az egyik tárgyat aztán a másikat, én váltogattam.

Van, aki a lecke végére ér, becsukja a könyvet és hátradől, én felmondtam hangosan.

Van, akinek este fog jobban az agya, nekem reggel ment jobban a memorizálás.

2020. aug. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
93%

egyetértek a 3-massal


Ráadásul ez szerintem tárgyanként is változó, hogy melyiknél milyen módszer, ami előrébb visz.

Ismerd meg magad, kísérletezz a tanulási módszerekkel, aztán rakd össze azt, hogy neked mik segítenek a legjobban.

2020. aug. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Soksok "házi" videó van rá, és sok podcast is(sokon van magyar felirat), kismillió módszer van, de azt mondják, az az egyik leghatásosabb, ha 25 percig tanulsz, és öt percet pihensz - nem telefonszünet, vagy ilyesmi, hanem tényleg pihenteted az agyad. Plusz egy kis csoki vagy szőlőcukor menet közben, hogy jobban pörögjön az agy.
2020. szept. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
0%
Parna ala kell tenni a konyvet
2020. szept. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!