Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A diákok mikor hagyják abba...

A diákok mikor hagyják abba egymás szekálását ?

Figyelt kérdés

Én 27 leszek jövő héten fiú vagyok de mikor én jártam gimibe ugyan ezt tették velem is a végzős fiúk is hiába felnőttek de szellemileg egy kis kamasz szintjén voltak ha így viselkednek.

A kislány se késelt volna ha nem zaklatták volna.


máj. 3. 17:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha kihalt az emberiség.


"A kislány se késelt volna ha nem zaklatták volna."

Honnan tudod?

máj. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
56%

Soha. Az USA-ban rendszeresek az iskolai lövöldözések, és a többségének a zaklatás az oka. 2017 óta a pandémiát leszámítva minden évben volt 10-12 lövöldözés, az átlagosan havonta egy eset. Kellően reprezentálva van a médiában, még sincs visszatartó ereje.

Annyit kellene az embereken edukálni, hogy ne kattanjon el az agyuk és csak a zaklatókat végezzék ki, ártatlanokat ne.

máj. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%
Amig nem kapnak 1 kést a hátukba
máj. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A késelő kislány nagyon labilis volt, állandóan halottakról, zombikról, halloweenről beszélt. Hónapok óta fenyegetőzött, de a suliban nem vették komolyan. Minden sérelemért azt mondta, „meglakolsz”, „ezért egyszer megöllek”. Az apja alapvetően rendes ember, ám alkoholos állapotban gyakran „megvadul”. Előző este megint bántalmazta a gyerek anyját, aki elmenekült, ám ezúttal a kislányt nem vitte magával – magyarázta forrásunk.


Nem feltétlenül a többi gyerekben kéne keresni a hibát.

máj. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az iskolában a bullying már-már általános, mindenhol érvényesül a falkaszellem. Valamilyen szinten mindenhol van kiközösítés, csak míg egy rossznevű iskolában mondjuk verekedés és fizikai atrocitás van, egy elit gimnáziumban inkább szavakkal bántás megy, vagy az ignorálás. Munkahelyen is van bántalmazás, mobbingnak hívják, tehát felnőttek is csinálják ezt, sajnos, pletykálás és szóbeli bántalmazás címszó alatt..

Volt ugye Amerikában az egyik legszörnyűbb, vagy leghíresebb, a Columbine-i iskolai lövöldözés, tavaly Szerbiában talán egy 13 éves gyerek gyilkolászott, megölt vagy 12 embert, vagy a Prágai Egyetemen szintén nem olyan rég a mészárlás.. Sajnos durva, de ez a végkifejlet. Vannak ennek előjelei, csak sokan legyintenek rá. És megtörténik a tragédia...

máj. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Tény hogy létező jelenség az iskolai zaklatás. De a kérdező által emlegetett bőnyi késelés pont nem az. A kérdező mást próbál érzékeltetni mint a valóság. Ami szerintem szinte egyenértékű a zaklatással.


Az esetleges zaklatást sem késeléssel kéne megoldani. (Ez olyan c típusú megoldás)

máj. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a helyzet komplexebb, mint csupán iskolai bántalmazás.. Valószínű családi cirkusz is van a háttérben. Magyarul: nem elég, hogy az iskolában, cseszegetik, megalázzák szerencsétlen gyereket, de suliidő után hazamegy és a szüleitől is kap 1-2 pofont, esetleg megverik, megy az ordibálás nonstop... Ezt hívják úgy, hogy a gyerek harapófogóba kerül és ilyenkor azt érzi már csak az agresszió egyedüli megoldás..
máj. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Az esetleges zaklatást sem késeléssel kéne megoldani. Ezzel egyetértek nekem ilyen sose jutott eszembe hiába voltam áldozat szerepben.
máj. 3. 18:17
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért kiváncsi vagyok, milyen manifeszt következményei lesznek az esetnek...
máj. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
64%
Én úgy veszem észre, hogy ha a suliban zaklatnak valakit, megalázzák folyamatosan, esetleg fizikailag is rendszeresen bántalmazzák, az teljesen rendben van, hiszen még kiskorúak, de hogyha ezek a gyerekek visszavágnak, akkor aztán jujujuj, micsoda erőszakos elmebeteg pszichopata. Most komolyan? A tanárok és a szülők a legnagyobb hibásak ebben egyébként.
máj. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!