Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Honnan veszik az emberek,...

Honnan veszik az emberek, hogy az iskolákban a gyerekek ész nélkül puszilkodnak, ölelkeznek, taperolják egymást?

Figyelt kérdés

Már rég egyetemre járok, de sem itt, sem a közoktatásban töltött 12 évem alatt nem találkoztam soha ilyennel.

Általános iskolában az egy-két szerelmespárt kivéve senki nem puszilkodott. A közeli barátok esetleg öleléssel köszöntek egymásnak, de a jelenlegi helyzetben igazából ez már nem oszt, nem szoroz, ha amúgy is egymás mellett ülnek órákon és a szünetekben (valószínűleg kevesebb, mint 1,5 méterre egymástól).

Gimnáziumban is csak a párok csókolóztak és ölelkeztek, aki nem szeretett volna részt venni testi kontaktusban másokkal, azt sosem puszilgatták meg vagy taperolták le erőszakosan. A fiúk kézfogással vagy pacsival köszöntek egymásnak, a lányok csak simán egy sziával, esetleg öleléssel.


Csak azért merült fel bennem a kérdés, mert rengeteg helyen olvasni a covid helyzettel kapcsolatban olyan kommenteket, hogy "na, mi lesz itt, ha a gyerekek bemennek az iskolába és elkezdik ölelgetni a rég nem látott barátaikat".


Nem azt vitatom, hogy az iskolába járásnak vannak-e járványügyi kockázatai, mert nyilván vannak, de szerintem elsősorban a sok diák+tanár viszonylag kis helyen való csoportosulása miatt és nem azért, mert képtelenek lesznek visszafogni a testi érintkezésre irányuló vágyaikat a gyerekek (pláne azok után, hogy a média minden platformján és nyilván sok szülő részéről is több, mint fél éve nyomatják nekik, hogy eszükbe ne jusson másfél méternél közelebb menni másokhoz).


2020. aug. 30. 19:34
 1/5 anonim ***** válasza:
63%

Jó lenne már végre felfogni, hogy ez a koronavírus NEM veszélyesebb, mint a hagyományos szezonális influenza.

1960-as években már létezett koronavírus, miért csak pont most lett hirtelen ilyen "veszélyes"? Ilyen intelligens, hogy parancsra fertőz és lesz veszélyes? 60 év alatt hogyhogy nem lett világjárvány miatta?


A gyerekek szeretnek fogócskázni, játszani, ami miatt elkerülhetetlen a testi érintkezés. De nem ez a legnagyobb probléma. Hanem az, hogy az ilyen h..lye intézkedések miatt szinte megfosztják őket attól, hogy gyerekek legyenek.

2020. aug. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
21%

Az influenzának is vannak "veszélyesebb" mutációi, változatai, mint amilyen volt pár éve egy h1n1 variáns, vagy pl a madárinfluenza.

A koronavírusok között is van, ami veszélytelen, max kis megfázást okoz, és van, ami sokak halálát, pl a SARS járvány ilyen volt a nem túl távoli múltban. Most ez is egy veszélyesebb verzió.


A kérdésre válaszolva: Nem csak kamaszok és kvázi felnőttek járnak iskolába, hanem kicsi "majdnemóvodások" is. Igenis a 6-7-8-9 évesek még összeölelkeznek (tanítónénivel is), összebújnak, hajlamosak még sokszor a szájukba turkálni, egymás szájában is csak úgy poénból... szóval reális veszély

2020. aug. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
46%
Senki nem feltetelezi. Csak masfel meternel kozelebb mennek egymashoz, nyitott szajjal kohognek, az orrukban, szajukban kotorasznak, a szemuket dorzsolgetik, osszefogdosnak mindent. Csak.
2020. aug. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Metionin ***** válasza:
100%
Nem tudom, szerintem ez inkább ovis vagy még inkább bölcsis dolog. Anno a többi ovishoz képest meglepően keveset voltam beteg és szerintem ez összefügg azzal, hogy nem szerettem másokkal játszani, gy nem hajoltam közel hozzájuk, nem fogtam meg a kezüket meg ilyesmik. Iskolások már nem kenegetik annyira a taknyukat mindenhova meg nem szedik ki a másik szájából a játékot hogy aztán ők kaphassák be.
2020. aug. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi főleg gimiben 3 puszival üdvözöltük egymást. Sőt reggelente a baráti körrel mikor mentünk suliba a buszvégen is puszival köszöntünk. 10-15 fő végignyalra egymást minden reggel.
2020. aug. 31. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!