Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ilyen esetben mi a helyes, a...

Ilyen esetben mi a helyes, a jó napot, vagy a szia?

Figyelt kérdés
Az egyetemen tanít az egyik általános iskolás osztálytársam anyukája. A srác a legjobb barátom volt, suli után állandóan együtt, meg még néhány haverral mentünk enni, leültünk a parkba, vagy nálunk voltunk és nem mellesleg gyerekkorom legnagyobb szerelme volt. Az anyukája dékánhelyettes, doncens az egyetemen, soha nem fog tanítani, azonban nem tudom hogy köszönjek neki, mivel az egyetem megkívánja az illedelmes formát, de ott van az, hogy kisgyerekkorom óta ismer. Szerintetek?

2020. febr. 25. 16:37
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*docens
2020. febr. 25. 16:38
 2/11 TR75 ***** válasza:
Kérdezd meg őt.
2020. febr. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Eddig hogyan köszöntél neki?
2020. febr. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Eddig az a “baj”, hogy nem találkoztam vele úgy, mint egy ott hallgató egyetemista, hanem egyszer nyílt napon, akkor sziával köszöntem. Csak így már másodjára látom a folyosón messziről és eszembe jutott, hogy ha eljön mellettem vagy ilyesmi, akkor hogy illene.
2020. febr. 25. 16:45
 5/11 anonim ***** válasza:
"Szia"-val köszöntél? Tegeződtök? Mert ha nem kért meg, hogy tegezd akkor azt nem lehet, mégis hogy?! Jó napot!
2020. febr. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A sulin kívül tegeződtetek? Mert ez itt a kulcskérdés.

Ha igen, akkor érdemes megkérdezni őt, hogy nem kellemetlen-e számára, ha mások, a diáktársaid előtt tegeződsz vele, és akkor adott esetben tartani a formalitást.


Ha pedig még soha nem is volt kérdés, akkor adódik magától, hogy nem tegeződtök.

2020. febr. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha sulin kívül tegeződtök, akkor a suliban is lehet nyugodtan. Ez már nem az általános iskola, ahol akkor is csókolomozni kell a tanítónőt, ha születésed óta ismered. Ha sulin kívül nem tegeződtök egyértelműen, akkor értelemszerűen nem az egyetemen kell elkezdeni.

Én is voltam hasonló helyzetben, és az egyetemen tegeztem az ismerős tanárt, de alig találkoztunk, szóval kb. mindegy volt.

2020. febr. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A kulcskérdést elfelejtetted leírni: előtte tegeződtetek? Ha igen, akkor az egyetemen is tegezném köszönéskor, főleg, hogy nem is tanít. Nagyon nem mindegy, hogy régen hogy köszöntél neki.
2020. febr. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Köszönj Sziával, ha egyedül van és ha társaságban (diákokkal vagy tanárokkal beszélget), akkor a trükk a következő; köszönj úgy, hogy

"Jó reggelt"

vagy, ha nincs reggel akkor

"Szép napot!"

Ezek olyanok, amiket akkor is mondhatsz, ha tegezel vagy, ha magázol valakit. Én a munkahelyemen mindenkinek jó reggeltel köszönök, amikor bemegyek, akár tegezem, akár magázom azt, akinek címzem.

2020. febr. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Amúgy meg, szerintem egyszer csak elkap a folyosón vagy odamegy hozzád megkérdezni, hogy hogy vagy, hogy érzed magad az egyetemen. Akkor nyugodtan felteheted a kérdést, hogy a helyzetetek miatt tegeznéd és ez nem érintené e kellemetlenül odabent.


Nekem gimiben volt egy tanár, akivel hasonló szitunk volt. Nem tanított, de a folyosón gyakran elmentünk egymás mellett. Én pedig megkérdeztem, hogy a mi helyzetünk miatt nem tudom, hogy mi a jobb neki, ha odabent tegezem vagy magázom. Kiegyeztünk a tegeződésben. Semmi baj nem lett belőle (se a tegeződésből, se abból, hogy megkérdeztem). :)


Mi az egyetemen amúgy 1 tanár kivételével mindenkit tegeztünk a tanszéken. Szóval nem kell valami túlontúl hivatalos helynek elképzelni az egyetemet. Én is ilyen gondokkal küzdöttem az elején, de hamar rájöttem, hogy nem kell.


Gondolom előtte tegeztétek egymást, máskülönben a kérdés se született volna meg. Az iskolai barátaim szüleit automatikusan magáztam, de, ha szóltak, hogy tegeződjek, akkor tegeztem. Gondolom így volt ez Nálatok is.

2020. febr. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!