Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanítónők, ti mit csináltok,...

Tanítónők, ti mit csináltok, ha egypetéjű ikreket kaptok Ált. Iskola 1-4.? Nem szokott sértődés lenni abból, hogy keveritek őket? Vagy van mindig módszeretek, hogy tudjáto mindig melyik kicsoda?

Figyelt kérdés

Főleg azért választottam ezt a korosztályt, mert ilyenkor még összeöltöznek, ugyanolyan a hajuk, nehéz megkülönböztetni őket.


A tudjátoknál lemaradt a k, mert a GYIK nem engedte kiírni a tudjátok szót.



2020. szept. 11. 22:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk voltak egypetéjű ikrek az osztályban. Túl van flancolva az egész, nem viccelek, hátulról meglehetett őket különböztetni. És igen, EGYpetéjűek voltak.
2020. szept. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is meg tudja a néni őket különböztetni 1 hét után. De pl nekem oviban volt egy módszerem, ami igazából szerintem az óvónéni módszere volt. Nem egy asztalnál ültek az ikrek reggelinél. És valami apró különbség mindig akadt rajtuk, egy hajcsat, vagy a harisnya mintája. Akkor megjegyeztem ,és akkor egész napra jó voltam. Reggeli előtt meg nem álltam velük szóba, ha nem volt muszáj. :D
2020. szept. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtt korukban is könnyen össze lehet keverni őket. xD Egy ismerősöm, amikor végzős volt a gimiben, a szalagavatójára az osztályukat két nő készítette fel a táncra, akik egymás ikertestvérei voltak. Az ismerősöm mondta, hogy amikor külön-külön mentek ki a sulijukba, sosem tudta épp melyik van ott. xD


Szóval a tanítónő 1. osztály évnyitóján az egyik homlokára felírja alkoholos filccel, hogy 1, a másikéra, hogy 2 és probléma letudva.


A viccet félretéve;


Egy tanítónéni sok időt tölt a gyerekekkel, mert ő tartja nekik a legtöbb órát, ő a felelős a tanulmányaikért és a mentális stabilitásukért meg azért, hogy értékes tagjai legyenek a társadalomnak, szóval négy év alatt bőven megtanul különbséget tenni közöttük, de már az első napokban is látja a viselkedésüket, a reakciójukat egyes dolgokra, a testbeszédüket, a kisugárzásukat és egy idő után reflexből rávágja, hogy melyikük kicsoda.


Nekem amúgy volt egy kedves barátnőm, akinek volt egy ikertesója(az ikertesójával nem barátkoztam) és nem igazán kevertem össze őket, pedig a tanárok a két lányt állítólag keverték, pl a barátnőm járt egy foglalkozásra és volt, hogy egyszer az ikertesója ment be helyette és le se bukott. Egyszerűen rájuk néztem és tudtam melyikük melyik.

2020. szept. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%

Egypetéjű, kisiskolás fiaim vannak.


Először is, normális szülő nem öltözteti egyformába az ikreit, pláne az egypetéjűeket! Tudod, ők két ember, nem egy, más-más személyiséggel, más gondolatokkal, más álmokkal, más nehézségekkel.

És éppen ezért igen, nagyon sértő, bántó, ha összekeverik őket!


Egy értelmes pedagógus nem is ülteti egymás mellé őket, ezért órán eleve nem keverheti, amúgy meg próbálja kiismerni őket, hogy mimikájukról, viselkedésükről, mozgásukról, hangjukról, s nem utolsó sorban az írásképükből meg tudja állapítani, melyikükkel foglalkozik éppen.

Kivétel lehet a tesióra, ahol pl. az egyen tesipólós-gatyás, mozgásban levő kis csapatban tényleg nem lehet hirtelen megmondani, ki-kicsoda. Az enyémeknek a pólójára van írva nagyban a monogramjuk tesin.


Mindettől függetlenül persze, lehet olyan, hogy hirtelen a másikuk nevét mondják, de ebbe nem szabad beletörődni, igenis törekedjen a tanító a megkülönböztetésre, a szülő is arra, hogy egyéniségek lehessenek.

2020. szept. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%

Előzőhöz annyit szeretnék hozzászólni, hogy tényleg hülyeség ugyanolyan ruhába öltöztetni az egypetéjű ikreket, de ilyen alapon nem szabadna az egész világon két ugyanolyan pólót árulni, mert két különböző ember fogja őket hordani.


Az pedig hülyeség, hogy nem szabad őket egymás mellé ültetni. Lehet barát, testvér mellett ülni, miért ne lehetne ikertestvér mellett?

És a padnak van bal és jobb oldala, azaz nem nehezebb a megkülönböztetés, mint pl. az osztályterem bal és jobb oldalán.

2020. szept. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 5-ös, azért nem kéne egyforma ruhába öltöztetni az ikreket, mert a testalkatuk és arcuk is rendkívül hasonló, egy kívülálló számára egyforma! Ők pedig különbözőek akarnak lenni - legalábbis ha egészséges mentalitással nevelik őket. A ruha különbözteti meg őket a külvilág számára, míg két más-más arcú ember bátran viselheti ugyanazt a ruhát.


És azért nem ajánlott egymás mellett ülniük, mert ez (is) segíti a tanítót a megkülönböztetésükben. Pad jobb és bal oldala nem feltétlen elég, és ha egymás mellett ülnek, a teljesítményüket is önkéntelenül összehasonlítják.


Nyilvánvalóan nem érted, hisz nem vagy iker, nincsenek ikreid, szerintem gyermekeid sem - ne haragudj, nagyon lejön "bölcs" hozzászólásodból. :) Szép napot!

2020. szept. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

"»»Ők«« pedig különbözőek akarnak lenni"

"A ruha különbözteti meg őket a »»külvilág«« számára"

⁙ ⁙ ⁙ ⁙ ⁙ ⁙ ⁙ ⁙ ⁙

Ezen mondataid között ellentmondást látok.


De nem akartalak megsérteni, csak véleményt nyilvánítani. Ha az első is megtörtént, elnézésedet kérem.

2020. szept. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%

"igen, nagyon sértő, bántó, ha összekeverik őket!

... törekedjen a tanító a megkülönböztetésre"

A szülő meg némi joindulatra a tanító irányába... Nem kéne mindjárt megsertodni, főleg nem mindjárt nagyon, ha osszekeverik oket azt feltételezve, hogy még sem próbálja megkülönböztetni őket a tanító.

2020. szept. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Külföldön az iskolánkban, ahova jártam szétválasztották az ikreket. Az egyik volt A osztályos, a másik B. Pont ismertem egypetéjű ikerlányokat, alattunk jártak. Az egyik kicsit fiúsabb volt viselkedésileg, ezért volt, hogy a járásából meg ahogy beszélt a többiekkel tudtam, hogy ő az, de, mivel annyira nem beszéltünk, nem ismertük egymást, csak úgy, hogy rápillantottam, nem tudtam melyikük az.


Ráadásul egyenruhát kellett hordanunk mindannyiunknak, szóval azt se tudtam mondani, hogy a ruhájuk alapján már tudom melyik ki. :D


És ott nem 4 évre kaptunk egy ofőt, hanem minden évfolyam élén két tanár állt és, amikor felléptünk az ő osztályukba, akkor az egyikünk lett az ofő egy tanévre.

2020. szept. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Bocsánat, kiemeltem, hogy hátha a tanítónők is látják még.


Az eddigi válaszokat nagyon szépen köszönöm, mentek a zöld kezek.

2020. szept. 14. 01:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!