Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha hívsz valakit telefonon,...

Ha hívsz valakit telefonon, hány csöngést szoktál várni, mielőtt megszakítod a hívást, mert nem vette fel?

Figyelt kérdés
2020. szept. 16. 08:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Általában 5-6 csörgést.
2020. szept. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
5
2020. szept. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Amíg a központ meg nem szólal, hogy a hívott szám jelenleg nem elérhető, mert gondolok arra is, hogy épp kint van, de mindjárt bejön és észreveszi, hogy csöng.
2020. szept. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Telefonos ügyintéző vagyok, néha kell visszahívnom is, ha az ügyfél email-en jelent be hibát. Kb 10 csengés után kapcsol be a hangposta, ki szoktam várni és hagyok üzenetet, hogy tudja, hogy kerestem. A régi munkahelyemen ez kötelező volt, itt már csak megszokásból csinálom.


Ha ismerőst hívok is kivárom a 10 csörgést, mondjuk attól is függ, kit hívok, van, akinél 5 csörgés után lerakom, de nem egy (idősebb) ismerősöm van, akinek az 5 csöngés általában nem elég, pl a táska aljáról veszi elő a telefont vagy meghallja, hogy csörög, felveszi a szemüvegét, megnézi ki hívja, elkezd elmélkedni, hogy biztos azért hívja, mert... majd, mire felveszi, a másik fél már le is rakta, aztán annyit szól, hogy majd később visszahív, amikor ugyanezt eljátszák. :)


Nekem anno 10 csörgést tanítottak, de az a vezetékes telefonok idejében volt, ahol meg kellett adnod az esélyt, hogy a másik odaérjen a telefonhoz, mert a telefon nem jelezte, ha hívtak, rögzítőre meg nem minden esetben tudtál beszélni.

2020. szept. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, nekem fontos a hívás, vagy a másiknak. Az 5 amúgy semmi, nem mindenki tud annyi idő alatt eldobni mindent és felvenni, még ha szándékában áll is.
2020. szept. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

5-6. Ennyi idő alatt fel szokták venni, ha hallják és fel tudják venni.

Ha nem, akkor majd úgyis visszahívnak vagy én próbálkozom később.

Engem kifejezetten idegesít, amikor valaki tök sokáig csörget. Pl. a fürdőben vagyok, hallom, hogy kint csörög és csörög és csörög és csörög, és utána lerakja és újrahív. Van egy-két ilyen ismerősöm.

2020. szept. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
10-15 másodperc, ha fontos akkor amig beleszol a robot.
2020. szept. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ kit hívok.

Ha barátot/havert akkor amíg bele nem szól a robot ha nagyon fontos.

Ha valaki olyant akinek nem tudom a programját pl hogy mikor van suliban/dolgozni akkor olyan 4-5 csengést.

Van olyan ismerősöm aki esetében tudatosan csak 3 csengést várok ki mert kisbaba van s nem tudom mikor alszik, szóval csak hogy épp megjelenjen a hívásom

2020. szept. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Az idős embert hívni - türelem is kell: korlátozott a mozgásában, nem jól hall, nincs a mobilja közelében (ők nem tartják állandóan a kezükben és ezt ne is várjuk tőlük). Én általában mindaddig hagyom csengeni, amíg meg nem szakad. Persze, igaza van 8.-nak, ha v an kkisbaab, beteg ember stb., akkor nem várok ilyen hosszú ideig.
2020. szept. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ kit és mikor hívom
2020. szept. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!