Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Kérvényezzem Neptunban, hogy...

Kérvényezzem Neptunban, hogy vehessek fel még plusz tárgyat, ha csak 26 kreditem van? Lehet, hogy emiatt nem kapok majd kollégiumot?

Figyelt kérdés

Az a gáz, hogy nálunk (NKE) nagyon kevés kreditet adnak egy tárgyra. Más egyetemeken vannak 5-6 kredites tárgyak, nekem még a heti 4 órás tárgyak is 2 kreditet érnek. Így is felvettem az összes kötelező tárgyat és még 2 szabadon választhatót is, de ezzel együtt is csak 26 kreditet bírtam összegyűjteni.

De ugye 30-at ajánlanak, azzal számolják az ösztöndíj indexet. Már túlvagyunk a tárgyfelvételi időszakon, de még lehetne kérelmezni, hogy felvegyek még tárgyat. De az összes szabvál olyan lehetetlen időpontban van, meg így is zsúfolt már az órarend.. Szabadon választhatóból is csak 10 kredit kell, nekem meg már megvan 9

180 kredit kell csak a szak teljesítéséhez



2020. szept. 18. 17:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha lezárult a tárgyfelvétel (a megkezdett félév első hetének a végén) a tárgy felvétele és leadása nem lehetséges hovatalosan, de van egy formanyomtatvány azt hiszem "utólagos tárgyfelvétel kérelem" címmel (ugyanígy van lehetőség tárgya t leadni). Ezt a TO-n megkérdezheted, hogy műxik nálatok.
2020. szept. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen tudom, hogy van ilyen. De mennyire szükséges? Érdemes még felvenni valamit, hogy több kredit legyen?
2020. szept. 18. 17:25
 3/3 anonim ***** válasza:
Minél több kredited van, annál nagyobb esélyed van az öszöndíjra. Ha valaki 35-40-45 kreditet felvesz és elvégzi hármasokkal, négyesekkel, nagyobb eséllyel kap öszöndíjat, mint az, aki 30-at összekapart és négyeseket, ötödöket kap. Meg nagyobb eséllyel kap még idegösszeroppanást is.
2020. szept. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!