Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanárok, az iskolaigazgatója/i...

Tanárok, az iskolaigazgatója/igazgatónője Nektek a kollégátok/kolléganőtök vagy a főnökötök/főnöknőtök (Mármint hogy utaltok rá, amikor beszéltek róla, hogyan tekintetek rá)?

Figyelt kérdés

2020. szept. 19. 09:26
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Nevèt emlitik
2020. szept. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vagy a nevét, ha olyannal beszélek aki ismeri, ha olyannal aki nem, akkor az igazgatónő.
2020. szept. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nem erre céloztam. félreérthetően fogalmaztam. Arra gondoltam, hogy a tanárok az igazgatót főnöknek vagy kollégának tekintik inkább.
2020. szept. 19. 13:37
 4/7 anonim ***** válasza:
Főnöknek.
2020. szept. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A mi egyik régi giminkben kinéztem volna a sima kolléga kapcsolatot is. Néhány tanár megtartotta a dirinővel a főnök-beosztott viszonyt, a többi meg ment hozzá csacsogni, elvonultak külön enni (mmint a tanári asztaltól külön), ott nem volt az igazgató elszeparálódva a többi tanártól, próbált nyitni a többiek felé is, sőt a diákok felé is, még velem is sokszor beszélgetett. <3


De, amúgy, ahol nem olyan jófej az igazgató, ahol nálunk volt és a beosztottaival a főnök-beosztott van meg, ott is van mindig egy tanárnő, aki az igazgatónő vagy az igazgató seggébe mászik és mint egy haverra, egy jófej munkatársára tekint rá. Ez amúgy más munkahelyeken is így van.

2020. szept. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem anyukám tanár, ő kollégájának tekinti, nagyon rendes barátságos igazgatójuk van
2020. szept. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én főnöknek tekintettem, de másképpen, mint egy egyéb munkahelyen. Van egyfajta kollegialitás is a kapcsolatban az alá-fölé rendeltségen kívül. Emellett az igazgató nem szólhat bele mindenbe, bizonyos mértékig ugyanis a szaktanárnak a saját területén belül autonómiája van, más vagy nem szólhat bele a munkájába (amíg az a törvényesnkereteket nem hágja át)

vagy csak tanácsot adhat, beleértve az igazgatót is.

2020. szept. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!