Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért nem a cseh modellt...

Miért nem a cseh modellt követjük a közoktatásban? Általánosban hibrid, középiskolában távoktatás?

Figyelt kérdés

Itt vannak a szomszédban a csehek, náluk szükségállapot van

Durván szigorítanak Csehországban - Két hétre leáll az ország

[link]


Az általános iskolák felső tagozataiban (6-9. osztály) mindig csak az osztály tanulóinak fele lesz jelen az oktatáson, a másik fele távoktatásban vesz részt.


Most engem csak ez a része érdekel ami az oktatásra vonatkozik. Ha a csehek meglépik ezt nálunk miért nem tudják ?


Általános alsó tagozat bejár

Ált felső tagozat nem jár be/bejár felváltva (hibrid)

Középiskola úgy ahogy van távoktatás

Egyetemek : maguk döntik el, de 99%ban távoktatás


Abszolút nincs hatása a gazdaságra, egy középiskolással már nem kell anyucinak otthon ülnie stb


2020. okt. 9. 09:30
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

"Aki fél, mert krónikus beteg vagy csak simán beszari, megvan a lehetősége, hogy kérje át magát homeofficeba"


Mondjuk egy bolti eladó egy buszos egy takarító egy gyári munkás stb stb stb is átkérheti? vagy ők nem-nekik csak megdögleni van joguk?

2020. okt. 10. 14:25
 12/18 anonim ***** válasza:
70%

Nyugi már a szlovákok is beálltak a sorba.


Felkészül Magyarország

2020. okt. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
45%
Hagyjad már a többi országot. Ha figyeltél volna, látnád hogy Magyarország már rég elrugaszkodott a többi ország válságkezelési stratégiájától. Mondd már meg, hogy melyik hozzánk hasonló fertőzöttségű európai országban lehet 500 fős beltéri rendezvényt tartani? Orbánék nagyon jól tudják, hogyha most megint bedöntik a gazdaságot, és bezárják az embereket, akkor borítékolhatják a vereséget 22-ben. Éppen ezért nem lesz szigorítás sem most, sem a jövőben. Ráadásul ha megnézed a svéd adatokat, akkor láthatod, hogy ott gyakorlatilag nincs második hullám. Ezek szerint mégis nekik volt igazuk...
2020. okt. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
53%

Milyen bezárásról beszélsz?

Attól, hogy a középsuliban áttérnek távoktatásra senkit nem zárnak be, sőt az egésznek inkább pozitív hatása lehet.


Rengeteg olyan napom van amikor aludni se fekszek le mert annyit kell tanulni. Biosz-kémia emeltet fogok tenni.

Bioszból van alapóra is, arra is külön tanulni kell + haladni az emelt szintű résszel is, az nekem kitesz egy nap néha 4-5 óra hosszát is, aztán pihenek 1 órát, jön a kémia ami 2 óra hossza. Plusz még ott vannak a többi tantárgyak (töri, magyar, nyelv, stb)


Szerinted egy átlagos hétköznap mikor fejezem be a tanulást amikor 5-re érek haza?

Volt már olyan egy tanulás után, hogy kinéztem az ablakon és láttam a sok gyári munkást indulni melóba. Néha már csak az ő látványuk a motiváció ha érted mire gondolok.


Ha távoktatás lenne sokkal jobban be tudnám osztani az időmet és az egészségemre is oda tudnék figyelni. Biztos vagyok benne, hogy ez nem csak nekem tenne jót.

2020. okt. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

" Ezek szerint mégis nekik volt igazuk..."


Maga a Fődakota jelentette ki (aki járványügyi szakember is nyilván, mert mindenhez sőt mindenhez IS ért) hogy a svéd modell MEGBUKOTT (így ezzel a jelzővel) és így jár az az ország amely a gazdasági érdekeket az emberélet elé helyezi. De mi iylet nem teszünk-mondotta a Fődakota.


Hát akkor most mi is a helyzet?

2020. okt. 12. 09:59
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Most a magyar modellt követjük :)
2020. okt. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
A jelenlegi magyar modell nem a svéd a cseh közötti átmenet, hanem a brazil és a svéd közötti.
2020. okt. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
68%
Én sem értem. Vannak akiknek szükséges hogy a tanár elmagyarázza, azért lennének online órák pl zoom-on Facebookon Skypeon. Nekem személy szerint online oktatás alatt is tanultam és sokkal egyszerűbb volt hogy nem kellett elkészülni bemenni ott ülni olyan emberek közt akik közt nem szeretnék. Imádtam:(
2020. okt. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!