Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az mitől távoktatás egy...

Secur Ve kérdése:

Az mitől távoktatás egy középiskolában, hogy itt a feladatsor nesztek csináljátok, ott a megoldókulcs nézzétek meg jó-e, na szevasztok? És ezért még bért is kap a tanár?

Figyelt kérdés

A valóság.


Középiskola Budapest.

Az iskola honlapján van egy távoktatás szekció, oda vannak feltöltve a feldolgozandó anyagok és a beadandó feladatok.

A legtöbb tanár ömleszti az anyagot, van kommunikáció videó skype google classroom stb óra. Ahogy kell(ene).


És akkor van egy tróger tanár aki ráadásul 4 osztályban is tanít, végzősöket is, akinek ennyi a „távoktatása“ (idézet a honlapról):


1. modul Szerdáig (március 25. szerda) nézzétek át ismétlő jelleggel a 2018-as, és 2019-es feladatsor összes feladatát (a feladatsorok I. és II. részét is), valamint a 2017-es feladatsor I. részét. “Átnézés”-en azt értem, hogy előveszitek a feladatsort, önállóan megoldjátok (ha még nem tettétek volna), ellenőrzésképp végül megnézitek a gyárilag mellékelt megoldást is (megoldókulcs, a feladatsorral együtt letölthető).


És ENNYI. Semmi több. Ott a feladatsor öcsém oldjad meg, ott megoldókulcs öcsém na nézzed mit b***tál el. Na szevasz.

És ennyi. Ez megy az összes „óráján“.

Ja és tessék megnézni a dátumot.

Márc 13-án leálltak a sulik. És ő márc 25-re jutott el oda hogy 1. modul. Ami ennyi, ez a pár mondat. Remélem, nem szakadt meg.... 10 nap alatt 3 mondat! Az igen!

és kommunikálni vele lehetetlen. Face nincs, twitter nincs skype nincs, viber nincs, mobil nincs (Nincs = nem adja meg).


És ezért ő BÉRT IS KAP??



(ja és ..... a 2018-as 2019-es feladatsor olyan kb 2x 1000 feladat lenne. 4 év alatt nincs annyi feladat sztem... reális elvárás)


És ha ezt az egészet így elküldeném az igazgatónak és feldobnám a tanárt hogy lóf***szt se csinál,még én lennék a gonosz kis spicli aki „mit ugrál “. Még én szívnám meg (év végi egyes stb)


2020. márc. 31. 18:43
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
82%

Teljesen helyénvaló dolog, ha a diák/szülő normális hangnemben jelzi az iskolavezetésnek, ha gond van egy tanárral! Főleg ilyen helyzetben. Ez nem spicliség.

Ide írni a problémát viszont nem túl hasznos.

2020. márc. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 BRUTAL TV ***** válasza:
70%

Beszéljetek 2-3-4-5 szülővel és közösen jelezzék.Akkor nincs az hogy xy Jakab spicliskedik és megszívatja (egyes ad év végén).

Ezen kívül nem tudok semmit ajánlani.

2020. márc. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
59%
Mit vártok? Szerintetek megoldható mindenhol a kamerás tanítás? A fizetésüket meg ne sajnáld.
2020. márc. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
27%

#2nem igaza van. Próbáljátok meg.


Emlékszem, annak idején nálunk is volt ilyen tanár, aki teljesen lesz_rta mit csinálunk. Emiatt a hozzáállás miatt van sok buta ember Magyarországon.

2020. márc. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
36%

Most az a problémád, hogy irigyled, hogy fizetést kap vagy az, hogy te nem tudsz egyedül megcsinálni egy feladatot majd a megoldókulcs alapján megnézni mit hibáztál?


Nyilván nem az összes feladatott kell megcsinálni csak ezt ajánlja, hogy ezeket csinálhatod.


A távoktatásban normális esetben is elküldik a tanárok az anyagot és te magadtól tanulod meg és oldod meg a feladatokat nem kell feletted álljon a tanár.


Te online oktatást akarsz amit sok tanár csinál, hogy egyéb appokon keresztül kamerával órát tart de sok tanár nem ugyanis így online sokkal de sokkal lassabban lehet haladni (tudom mert én is középiskolás vagyok).

Ráadásul sokaknak akadozik a hang stb....vagy nincs is megfelelő eszközük, hogy így csatlakozzanak az órához.


Örülnek a tanárok ha ált sulisokat tudnak tanítani online kamerán keresztül te már nem vagy dedós, hogy ne tudd magadtól elolvasni és megcsinálni a feladatot.


Ha nem vagy lusta és időt szánsz rá menni fog ha meg lusta vagy ne a tanárt hibáztasd.

2020. márc. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
47%
Jé! Évtizedek távlatában megvilágosodott valaki! "Kongratuléjsön!" Amikor elmondom valakinek, hogy egy ilyen stílusú (és egyébként uralkodó stílusúvá vált) oktatás nem oktatás - és teljesen értelmetlen ezért bárhová is elmenniük mind a tanároknak, mind a diákoknak otthonról, - akkor nekem szoktak ugrani. Neten keresgélni egy öt éves gyerek is képes, a bizonyítványokkal pedig nem osztanak intelligenciát, emberi tulajdonságokat. Minél többe tanul valaki, annál inkább válik antiszociálissá - az utóbbi időben. Vajon miért?
2020. ápr. 1. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
26%
Legyél tanár és csináld utánuk, de úgy, hogy nem kapsz eszközt hozzá, hanem oldd meg saját zsebből. Kíváncsi lennék, meddig gondolkodnál így, ahogyan most. Tudok olyan iskolát Budapesten, ahol nem tudnak minden tanárnak eszközöket biztosítani, ezért van, aki kap, akik közelebb vannak a tűzhöz, a többi tanár le van szarva, oldja meg a nettó fizetéséből, ha kell valami.
2020. ápr. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

"Tudok olyan iskolát Budapesten, ahol nem tudnak minden tanárnak eszközöket biztosítani"


egy google classromhoz egy discordhoz ez messengerhez stb mégis milyn eszköz kell? semmilyen. Net és gép az meg van.

Egy free gmail címhez amin el lehet érni a csókát ahhoz milyen eszköz kell?


Stb.


Ez csak melléduma semmi több.

2020. ápr. 2. 15:04
 9/24 anonim ***** válasza:
Ha az eszközök, felület tudomásod szerint megoldottak, akkor jelezzétek az igazgató felé, hogy nem tudjátok elérni a tanárt, és kéritek a segítségét. De itt köpködni semmi értelme. Van, ahol ennél jóval többet várnának el, amihez valóban több technikai eszközre lenne szükség, ami viszont nincs, és nem értik, hogy fordulhat elő ilyen a 21. században, amikor egyesek szerint mindenkinek van okostelefonja (nincs mindenkinek).
2020. ápr. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

"Ha az eszközök, felület tudomásod szerint megoldottak"


Többi tanár megoldja akkor oldja meg ez is. Ennyi.


Nyilván folyik a szerecsenmosdatás de senki se olyan naiv hogy azt higgye ennek technikai okai vannak.


A f***szt . Az oka a trógerség a lustaság, az hogy most büntetlenül lazsálhat. Kiküld 2 soros alibi feladatot, és ezzel fedezi magát számon kérés esetén. Hát én csináltam.... ennyit? hát én ennyit....

Világos mint a nap.

2020. ápr. 2. 15:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!