Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Honnan van ennyi pénze az...

Honnan van ennyi pénze az országban tanuló külföldi diákoknak??

Figyelt kérdés

99%-a márkás holmikban, milliós össszegű készülékekkel, budai negyedben, hősök terén vagy egyéb, milliomos negyeeekben bérelt vagy vásárolt lakásokban lakik és utazgatással, luxus éttermekbe való járkálással, vásárlással töltik az idejüket az egyetemen kívül.


Két kìnai 18-19 éves, kìna szakos hallgató például a hűvösvölgyi nagyréttel szemben elhelyezkedő, többszáz milliós kertesházak egyikét bérli. Magyarul egyáltalán nem beszélnek, az angolt is csak törve. Heti szinten járnak Lacoste, Mango üzletelke százezres nagyságrendben költeni.


Ugyanez a mongol szakos, onnan érkező, ELTE BTK-s diákokkal.


Deák tér, Opera, 18-20 éves gyerekeknek nem gond ilyen milliárdos helyeken lakást vásárolni, bérelni, naponta valamelyik drága helyre beülni, luxus magyar bort inni.


Miből??


Tegnap láttam, hogy a budai várnegyed egyik középkori lakóházába mentek be indiai diákok lakáskulccsal, az egyik SOTE pulcsit viselt.


Honnan???


Honnan van ennyi pénzük? Nem beszélnek nyelvet, nem dolgoznak csak lógatjàk a lábukat és élik a luxus életüket, amíg egy átlagos magyar diáknak még a ____szott Balaton is luxus??



2020. okt. 27. 17:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hogyhogy miből? Nem a csóró kínai jön Európába tanulni, hanem akinek gazdagok a szülei. A külföldi tanulmányok mindig is a gazdagok kiváltságai voltak. Pláne ilyen keleti országokból.
2020. okt. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%

Én valamennyire fordítva vagyok a dologról, mert Budapestről költöztem külföldre egyetemre, de nagyon egyszerű: szülők. Akiket én ismerek (legyen magyar vagy külföldi) elsősorban a szüleitől jut pénzhez, hiszen általában azokat íratják be egyetemre, akik megengedhetik maguknak.

Mondjuk a Balaton nevetségesen túl van árazva, idén nyáron Horvátországban és Olaszországban is jóval olcsóbban töltöttem el heteket a barátokkal.

Mindenki másra költ és máson spórol. Én például az étkezésen spórolok, de akkor elmegyek színházba és koncertekre.

Mondjuk ebbe a lakáskulcsos dologba ott "kötnék bele", hogy nem biztos, hogy ők laknak ott. Nyilván ritka eset, de például a külön tanárom egy elég drága helyen lakik, és pár hónap után adott nekem lakáskulcsot, hogyha esetleg késne az óráról, akkor ne az utcán ácsorogjak.

Aztán persze elég sokan vállalnak valamilyen munkát az egyetem mellett. Kétlem, hogy ismernéd a többségüket, így felszínesség lenne azt állítanod, hogy csak a lábukat lógatják. Nyilván van olyan, aki így tesz, de nem mindenki.

23/L

2020. okt. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Tőlünk is azok mennek külföldre tanulni, akik gazdagok (mármint a családjuk). Ez mindig is luxus volt. Eleve csak az jön ide külföldről, akiknél rengeteg a lóvé.
2020. okt. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
97%
Más országokban is vannak gazdag emberek, akik fizetik a gyerekeik külföldi tanulmányait. A gazdag családból származó magyar fiatalok közül is sokan külföldön tanulnak tovább.
2020. okt. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Metionin ***** válasza:
100%
A szülők fizetik nekik. Az ottani tandíjhoz képest a magyar olcsó, plusz ha otthon nem jut be a gyerek, itt úgyis felveszik mert fizet.
2020. okt. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
59%
Kérdező, nekem úgy tűnik, nem csak azzal van gondod, hogy nem érted, hanem mintha egy cseppet felhúztad volna magad ezen. Csak nem bánt a dolog? :)
2020. okt. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
14%
A 23 éves lánynak: aha, külön tanár, lakáskulcsot, ja, értem😃
2020. okt. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%

#7-nek: A külön tanárom egy hetvenes éveiben járó nyugdíjas nő, szóval nem kell rosszra gondolni. Szimplán megsajnált, mert többször volt olyan, hogy késett valami miatt, én pedig addig kint álltam az esőben vagy a hóesésben.

23/L

2020. okt. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
76%
#7 Az igényesebb különtanárok nekem is szoktak adni kulcsot minimum a lépcsőházhoz, ez azért annyira nem egyedi eset. Persze nem ezerforintos matek korrepekről beszélünk.
2020. okt. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
91%
A nővérem férje (magyarán a sógorom) arab származású, külföldi diákként tanult Magyarországon. A szülei tehetősek valamint a saját országától is kapott ösztöndíjat. Nem voltak anyagi problémái.
2020. okt. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!