Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanítanátok külföldön,...

Hogyan tanítanátok külföldön, külföldi diákoknak magyar nyelvet?

Figyelt kérdés
Ha ti tanítanátok teljesen kezdő külföldieknek magyart, csak magyarul beszélnétek, még akkor is ha semmit sem értenek belőle, vagy angolul/az adott ország nyelvén is beszélnétek?

2017. márc. 21. 16:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Az adott ország nyelvén próbálnék meg beszélni, feltételezve, hogy azt ismerem. Annak, hogy magyarul beszélsz hozzá már a legelejétől nem sok haszna lesz; középszint környékén már meg lehet próbálkozni azzal is.
2017. márc. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha angolul tudnak, akkor a duolingo.com-on meg tudnak tanulni alapszinten egyedül is, és utána már ha beszélsz velük, akkor hamar meg tudnak sokkal jobban is tanulni, márcsak azért is, mert tudnak filmeket nézni, zenét hallgatni magyarul
2017. márc. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szerintem amúgy nem hülyeség már az elejétől csak magyarul beszélni hozzájuk, csak nem biztos hogy úgy meg tudnám értetni magam velük :D
2017. márc. 21. 16:26
 4/10 anonim válasza:
Hol tanítasz magyart? Kiknek? Kíváncsivá tettél. Eddig úgy tudtam, csak Izraelben tanulnak magyarul.
2017. márc. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hoppá bocsi ha félreérthető voltam, nem tanítok, de majd lehet hogy felnőtt koromban ezzel szeretnék foglalkozni :D
2017. márc. 21. 18:16
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát figyelj, ezen ne izgulj, majd megtanítják egyetemen, hogy hogy érdemes XD
2017. márc. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Jójó nem izgulok csak megkérdeztem :D

Egyébként egyetemet kell végezni ahhoz hogy magyarként magyart tanítsak külföldön?

2017. márc. 21. 18:25
 8/10 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy hivatalosan TANÍTHASS, egyetemet kell végezni. Akkkor is, ha magyar létedre magyart akarsz tanítani, márcsak azért is, mert nem elég használni a nyelvet tanításhoz, hanem el is kell tudni magyarázni a nyelvtani dolgokat.


Ha csak ismerösöknek akarod tanítani, ahhoz nem kell semmi végzettség.


De nem tudom, hol akarsz magyart tanítani, de igazán nagy kereslet nincs rá, ebböl nem fogsz megéli.

2017. márc. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Egyébként nem megélni akarok belőle, és nem is ezt akarnám csinálni egész életemben. Orvosi egyetemet szeretnék végezni (tudom hogy ezek elég különböző dolgok :D),orvosként dolgozni, de 1 évre szívesen kimennék külföldre tanítani. Amúgy az mindegy is hogy hová :D
2017. márc. 21. 20:33
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát pedagógia végzettség nélkül nem sok helyre fognak felvenni... meg nem is tudom, hol gondoltad a magyartanítást. Max környező országokban, határon túlon lehet erre kereslet, de akkor is kell valami végzettség hozzá.
2017. márc. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!