Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Csak történelem tanár diplomáv...

Csak történelem tanár diplomával lehet történelmet tanitani?

Figyelt kérdés

Hülye a kérdés de én arra értem hogy pl politika tudomány diplomával vagy történész diplomával nem lehet?


A töri az egyetlen szak ami tetszik és olyat hogy sima töri tanár nem találtam és ezért kérdezem aki tud erre választ adni ne tartsa magába



2020. okt. 28. 19:48
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Akkor milyen lehetőségek vannak mert magába történelem tanár szakot nem nagyon láttam még csak olyat hogy bontott tanári szak
2020. okt. 28. 20:14
 12/19 anonim ***** válasza:
63%

Nincs magában töritanár szak, csak 5éves osztatlan tanárképzés van,

választanod kell a töri mellé még egy szakot. +amit mondtam már, hogy töri alap mellé kell még elvégezni valamit. De szerintem elég egyértelműen leírtuk. De töritanár akarsz lenni, vagy történész? Ha töritanár miért töri szakra akarsz menni?

Ne haragudj, de ennyi ésszel inkább ne menj tanárnak...

2020. okt. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Mert érdekel a történelem meg a politika de politológia szakkal nem sokra megyek mert azzal nagyon nyalni kellene az meg nem az én stilusom igy marad a történelem
2020. okt. 28. 20:26
 14/19 anonim ***** válasza:
63%
Egyetemi tanár lehetsz így is.
2020. okt. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Történelmet akarsz tanítani? Akkor történelem tanár szakot kell végezned, mert közoktatásban csak tanári végzettséggel taníthatsz.

Normál esetben ehhez el kell végezned az osztatlan tanárképzést, "történelemtanar és állampolgári ismeret tanára" szakon, DE csak "párban" (két tantárgy tanítására feljogosító szakpár) lehet tanári végzettséget szerezni, pl. töri-etika, töri-magyar stb./bármi.

Tudnál második "kedvenc tárgyat" választani, amit szívesen tanítanál?

Eddig érthető?

Van egy olyan lehetőség is, hogy töri BA, majd töri MA, de ezzel még nem taníthatsz a közoktatásban. Aztán 2 féléves tanári MA (pedagógiai, pszichológiai, szakmódszertani képzésben részesülsz), ezzel már taníthatsz.

Valamennyire érthető?

2020. okt. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó így már érthető egy kérdésem van még toribol mester képzés is kötelező vagy elég az alap?
2020. okt. 29. 10:44
 17/19 anonim ***** válasza:
54%
Még mindig nem érted🤦‍♀️
2020. okt. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Kell a mester! Csak a töri mester után lehet az egyéves (2 féléves) tanárképzést elvégezni. Alap után nem. Alap töri+mester töri+rövid ciklusú 2 féléves tanári= egyszakos töritanár lesz belőled.

Egyszakos.

Nem jobb akkor már, ha "normál" tanárképzésre mennél, rögtön kétszakos (szakpáros) képzésre?

2020. okt. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Lehet csak az a baj a magyar ami még ami jobban sikerult érettségin de az is sajnos csak 3 as lett
2020. okt. 29. 13:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!