Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Milyen pedagógusok kérik...

Milyen pedagógusok kérik petícióban a sulizárat? Én ped vagyok, de nem is hallottam erről

Figyelt kérdés

Petícióban kérik az iskolák bezárását a kormánytól


[link]


Petíció aláírásával kérik a pedagógusok a kormányt, hogy sürgősen tegyen a tavaszihoz hasonló lépéseket, a vírus oktatási intézményekben való terjedésének megfékezése érdekében.



Mondjuk abszolút támogatom, csak vicc hogy ilyen megjelenik és én, aki tanár vagyok nem is hallottam róla.


2020. okt. 30. 15:56
 1/8 A kérdező kommentje:
A pedagógusok petíció aláírásával szeretnék elérni, hogy:"tegyen lépéseket a kormány, akadályozza meg a koronavírus terjedését az egyetemek, főiskolák, középiskolák és az általános iskolák felső tagozatainak ismételt bezárásával, mert az ország gazdasági érdeke is ezt kívánja! Az alsósok számára pedig biztosítsanak megfelelő biztonságú oktatást, amennyiben számukra nem megfelelő a digitális tanrend".
2020. okt. 30. 15:58
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Remélem bezárjàk ugy hogy a fizetésüket odaadjàk azoknak a szülöknek akiket ezert kirugnak hogy nem tudnak gyerekfelügyelet miatt dolgozni
2020. okt. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Ha az a távoktatás, hogy a krétában 6 feladatot kap a gyermek, ahogy tavasszal, akkor hagyjuk a fenébe ezt az egész iskolásdit, mert ennek nincs értelme.

Abszolút egyetértek a 2-essel, ami volt, az nem távoktatás volt, hanem a szülők oktattak szerencsés esetben távsegítséggel.

2020. okt. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
PDSZ. A kormány nem tekinti targyalófélnek.
2020. okt. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

PDSZ egy súlytalan szervezet. Tanárként mondom, hogy bohóckodás amit ők csinálnak.


Sajnálom, hogy sok kollégámnak a digitális oktatás csak a feladatok kiadását jelentette. Az én sulimban az órák 80%-ának a meeten kellett lezajlania. Igaz ez középiskola.

2020. okt. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%

Én el sem tudom képzelni, hogy milyen tanárok "kérik" ezt. Szerintem a helyes kifejezés inkább a köveletik. Nagyon sok volt tanárommal beszélek még mindig, holott májusban már leérettségiztem. Egyik se nyilatkozott így főleg, hogy nem akarják, hogy bezárjon az iskola. Tavasszal nekik is plusz munka volt az egész olyanoknak, akik nem 1 feladatot adtak fel egy héten vasárnap este kilenckor, úgyhogy 1 órád van visszaküldeni. Az is gondjuk volt, hogy az emberek elcsalták a dolgozatokat, így az én volt osztálytársaim között a bukásra állok közel hármas átlagra húzták fel magukat hat hét alatt.


Emellett a PDSZ minden ellen próbálja a népet lázítani, de nincs nagy követőbázisa. Mindenre van kifogásuk, hogy pl xy nap mindenki menjen el tüntetni zk ügy mellett, de iskolákat zárjuk be. Szerintem el is felejtették, hogy nem csak az iskolán belül terjedhet a vírus. Olyan dolgokba soha nem gondolnak bele, hogy mi lenne, ha megint mindenkinek otthon kellene lennie. Nem csak az általános iskolásokkal, de még jó pár középiskolásnak is kell a nyakán ülni, hogy rendesen dolgozzon. Sokan nyaralásként élték meg a márciustól augusztus 31.-ig tartó időt. Szülőknek nincsen végtelen szabadsága vagy lehetőség az otthoni munkára, főleg egy gyári munkásnak, kőművesnek, eladónak stb. Ha nem megy el dolgozni akkor meg nincs miből fizetni a számlájukat, miből vennének étel. Az órákkal kapcsolatosan pedig fejlesztő órát online nem lehet tartani, ott a szülőnek kell ismét fejlesztő pedagógusként is "dolgozniuk". Hosszú még a sor, de több kommentet is olvastam, hogy próbálják ezt elmagyarázni, de leszólják ezeket az embereket.

2020. okt. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
38%

Én tanár vagyok, aláírtam és várom a digitális oktatást.

Persze nem vagyok naiv, digit oktatás nem akkor lesz ha a PDSZ követeli, nem is akkor ha a járványhelyzet úgy áll (mert már úgy áll...) hanem akkor ha a grazi elmeroggyant úgy dönt.

2020. okt. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
65%

"Frissítés, 19.07: Mint kiderült a kérdéses, a cikkben is leírt petíciót nem tanárszakszervezetek és nem is tanárok kezdeményezték, hanem néhány diák. A PDSZ és a PSZ a petícióhoz semmiféle módon nem kötődik. Az általunk is átvett, eredeti cikk által elkövetett hibát javítottuk.


Valótlanul állítottuk továbbá az Mfor nyomán azt is, hogy a PDSZ és a PSZ ebben a kérdésben közös álláspontot, alakítottak volna ki.


A gondatlanul átemelt tévedésekért elnézést kérünk, azokat javítottuk."

Mérce helyreigazítás

2020. okt. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!