Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mostanra jutott el az iskola...

Mostanra jutott el az iskola odáig hogy a tanár NEM KÖVETELHET kamerát az online oktatásban?

Figyelt kérdés

AZ egész tavaszi távoktatási bohóckodás arról szólt hogy van kamera nincs kamera miért nem kapcsolod be azonnal kapcsolde be elromlott stb.

Most az iskola fejlődött. A diák (szülő) előre kitölt egy formanyomtatványt hogy hozzájárul-e az órai kamerahasználathoz. Ha NEM (és 99% nem) és ezt előre leadja (enaplóba feltölti) onnantól a tanár nem követelhet kamerát. Mindegy van vagy nincs, működik vagy nem-nem járul hozzá a diák és kabbe... ennyi.

Azért nem semmi hogy az iskola fél év huzavona után ide is eljutott?


2020. nov. 16. 15:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
40%
Miért ne követelhetne a tanár kamerát? Szerintem ez teljesen jogos.
2020. nov. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem meg nem jogos. Az,hogy a beszélgetést követelheti az okés. Nem áll meg az élet otthon,és nem kötelező mindennek a szemtanúja lennie,ami a háttérben megy,pl szülők sürögnek-forognak stb stb stb,ezer dolog lehet. Nem fogsz egy széken ülni az asztalod előtt a telefont egyenetlen gerincel bámulva,vagy nem fogsz pár szöget a szép falba verni azért,hogy oda tudd rakni a telefont,nem mindenkinek van otthon laptopja pl. Vagy ha van is,akkor most a válaszom elején lévő indok áll helyt. Kész. Illetve nem fogsz szemezni vele,miközben írsz valamit,amit mond,vagy a könyvből olvasod fel a feladatot,vagy épp megválaszolod,stb. Szükségtelen,kivéve ha meg akarod mutatni,hogy a te könyvedben másképp van, vagy valami ami fontos jellegű.
2020. nov. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%
A tanárnak nincsen joga ehhez. A tanár még azt sem követelheti, hogy a beadott dolgozatot, házid te magad készítsd el és ne más.
2020. nov. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy problémám van. Akár külön kérdésben is leírhatnám, de inkább idefűzöm:

A tanárnak szívesen kapcsolok kamerát, hisz ez hitelesíti azt, hogy nem puskázom (bár ezzel együtt is megoldható, de nekem ez nem célom, szívesen megtanulom az anyagot, nekem így is könnyítés hogy nem kell bejárni). Az osztálytásraim előtt viszont semmiféleképpen nem áll módomban kamerát kapcsolni. Hogy miért?

Bárki készíthet képernyőfelvételt. Én akkor sem szeretném, hogy ez készüljön rólam, ha nem publikálják sehol.

Ilyenkor mi a teendő? Nem bízom az osztálytársaimban, nem vagyok hajlandó megadni a lehetőséget erre. Ennyi.

Nem kötöszködésből írom, kérlek intelligens válaszokat írjatok!

2020. nov. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
75%
Akkor ne haszanáld,esetleg mond el ezt a tanárnak,és ha ilyen történik,akkor elindul az eljárás az illető ellen,kitöröltetik vele,ha elküldte valakinek,azzal már ne foglalkozz annyira,nem megy vele semmire,de azzal a személlyel is lehet elbeszélgetnek és nála is töröltetik szerintem
2020. nov. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

#5 Köszi az értelmest választ!

Az a gond, hogy az esetek minimum 70%-ában nem is derül ki, hogy a felvétel készült. Akárki elrakhatja a gépén egy mappába anélkül, hogy bárki tudna róla.

2020. nov. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
4-es és 6-os vagyok. Annyit még hozzátennék, hogy én is más kifogást találok ki, hogy ne kelljen kamerát kapcsolni, ugyanis ha ezt elkezdem magyarázni amikor kérdezik csak idegessé válnak a többiek, és húzom az óra idejét, mert a tanár nem akarja megérteni az érvem, a többiek pedig látványosan szenvednek. Ezért más indokkal zárom rövidre a miért nincs kamera kérdést. Csak hogy fog így feleltetni? Hisz az óra idején kívül nem hajlandó rám időt szakítani, hogy külön beszéljünk, és sokak ezért egyest is képesek beírni.
2020. nov. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
84%

6 Mégis lepontozott a sok okos,én vagyok a kettes is.

Sajnos ez igaz, de ne aggódj,mások rólad alkotott gondolatai csak az ő fejükben létezik,ne aggódj a cikizésen,sőt hagyd a negatív dolgokat az út szélén,és tudatosan döntsd el,hogy te nem élsz azzal a lehetőséggel,hogy aggódj,görcsölj. Ha nekik megvan nemgáz,mi van akkor? A poén akkor poén ha megosztják...és az meg kiderül. Egymás közt nézegethetik,aztán had röhögjenek egy ember fotóján...személyi jogok sértése,de érted amit mondok. Ha megosztják nyilvánosság előtt,és egy normális kommentelő észreveszi,lehet ő fog szólni...

2020. nov. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

"kkor ne haszanáld,esetleg mond el ezt a tanárnak,és ha ilyen történik,akkor elindul az eljárás az illető ellen,kitöröltetik vele,ha elküldte valakinek"


de MINEK bonyolódjak egy ilyen idióta se füle se farka nyomozósdiba, ha egyszer az enaplóban egy kattintás az egész? kamerához hozzájárul Igen Nem

Nem. Katt. És onnantól fogva nincs kamera és nem is kérheti senki számon rajtam. Mert jogom van hozzá és én éltem a jogommal,ennyi.


nem egyszerűbb így?

2020. nov. 16. 16:50
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
#9 Egyetértek.
2020. nov. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!