Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy egyházi iskola oktatásban...

Egy egyházi iskola oktatásban miben tér el az államitól?

Figyelt kérdés

2020. júl. 23. 17:30
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Van kötelező hittanóra. Heti 1-2.
2020. júl. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
20%
Nagasabb óraszámban megy a néphülyítés.
2020. júl. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Van heti 2 hittanora. Emellett lehet kötelező istentisztelet/mise, mondjuk hétfő reggel vagy szerda reggel. esetleg elvárhatják a vasárnapi misén/istentiszteleten valo aktív részvételt.
2020. júl. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

Minden hétfőn áhítat, heti két hittan óra, és heti egy egyházi ének. Minden nap reggelén ima mondás. Ha kampány van, azt be kell mutatni az igazgatónak, és ha valami olyan van, ami sérti a vallást, akkor azt cenzúràzni kell, vagy ki kell vágni, az avatón nem lehetnek drasztikus dolgok, kb ennyi.

Én egyházi a jártam.

2020. júl. 24. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%

Nálunk volt:


-heti 2 hittanóra

-hétfő reggel, később szerda reggel "áhítat", ez egy 45 perces istentisztelet + "szekuláris" hírek bejelentése volt

-elvárták a lelkészi ajánlást, másképp nem vettek fel

-nem volt hivatalos követelmény, de elvárták, hogy konfirmálj.


Nem vagyok vallásos, hívő is egyre kevésbé (kiábrándultam + eü problémáim miatt nem bírok már hinni istenben), de annyira nem volt gáz. Leginkább azért jelentkeztem ilyen iskolába, mert ide c típusúakat nem vesznek fel, általánosban pedig nagyon megjártam velük.


20F

2020. júl. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Római katolikus gimnázium tanulója vagyok 3 éve. Nagyon szeretek ide járni. Ahogy előttem is írták, heti 2 hittanóra, minden hónap első péntekjén mise, előtte szerdán gyónás. Évközben mindenféle lelki programok, zarándoklatok. Engem ezek mindig feltöltenek. És nem harapják le a fejét annak aki nem annyira hívő (bár ezt nem szokás hangoztatni). Örülök, hogy egy ilyen suliba járok, kedvesek a tanárok és az osztálytársaim is. Nem apácákat meg papokat képeznek belőlünk, olyanok vagyunk, mint az állami sulisok, nem élünk szent életet. Hirtelen ennyi dolog jutott eszembe. Jártam állami suliba is 6 évig, ott rossz tapasztalaim voltak. De szerintem egyházi és állami sulik között is vannak jók és kevésbé jók :) remélem tudtam segíteni a válaszommal.
2020. júl. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
84%

én evangélikus ált. suliba jártam, ott hétfőn (alsóban pénteken) első órában volt egy áhítat (kb 20 perc), minden reggel és utolsó órakor imát kellett mondanunk, voltak különböző témahetek, csendesnapok a vallással kapcsolatban, nagyobb egyházi ünnepekkor templomba mentünk (órák keretein belül) plusz heti két óra.

Viszont a suli óriási, és viszonylag korszerű volt, mivel egyházi támogatásból renoválták, építették az új aulát, stb.

2020. aug. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!