Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Érdemes lenne visszafizetni...

Érdemes lenne visszafizetni az 1,4 milliós tandíjat azért, hogy kimehessek külföldre gyári munkásnak?

Figyelt kérdés

Az NKE-n végeztem és mivel közszolgálati ösztöndíjas szakra jártam, elvárják, hogy a képzési idő kétszeresét ledolgozzam Magyarországon. De nem akarok semmiképpen sem a diplomaval elhelyezkedni, mert egy gyári munkás is többet keres, mint egy diplomás közigazgatási dolgozó.


Szóval elcsesztem az életem. Mivel versenyszférába max gyári munkásnak vesznek fel, a megoldást abban látom, hogy külföldre megyek, Németországba. Persze ott is max betanított munkára vennének fel, de ott sokkal jobb életem lenne és magasabb életszínvonalon élhetnék.

Úgy vagyok vele, hogy inkább odaadom minden megtakarított pénzem és visszafizetem a tandíjat, csak szabadulhassak mi hamarabb ebből az országból. Magam mögött hagyok mindent és kint új életet kezdek.



2020. nov. 26. 19:03
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Hát ezt neked kell tudni.
2020. nov. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%

Üdv a klubban 💪👏🤷🏻‍♂️


Külföldön nem ugyanazt jelenti gyári munkásnak lenni, mint otthon.


És mellette vígan élhetsz is. Nyilván nem fogsz s mercit venni az első hónap után,de az, hogy gyár, nem kategorizálja be az életedet, hogy akkor munka után .ax 2 kisfröccs a bubi presszóban életed végéig.


Ha úgy érzed, próbáld meg.


(Sőt, a megtakarításod sem kell feláldoznod, mert a kinti fizetésből simán mehet részlettel, de ez rajtad áll).

2020. nov. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%

Nem azonnal kell visszafizetni. Elég hosszú idő van rá, nem?

Majd amikor csak pár év lesz hátra, eldöntöd, hogy megéri e bevállalni a bírságot, vagy nem.

megjegyzem, 1.4 millió forint nem sok pénz, külföldön, szakemberként kb. ez volt a havi fizetésem.

2020. nov. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%

Hát ezt neked kenne tudnod, viszont nem lesz szakmad (ha ez az első).

Kulfoldon azert se konnyu a helyzet, egyedül főleg... Drága az albérlet, viszont igen, jó fizetést is kaphatsz

2020. nov. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%
Úgy tudom 20 éved van arra, hogy letöltsd azt a néhány évet itthon munkával, vagy hogy visszafizesd. Én is ott végeztem, illetve még mindig tanulok már egy másik szakon. Te mikor végeztél és melyik szakon? :D
2020. nov. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Gondold át jó módszer-e!

(Boldog karácsonyt!)

2020. nov. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Játsz el a gondolattal, minden opciót tegyél bele.
2020. nov. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!