Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek ez mennyire...

Szerintetek ez mennyire általános egyetemen?

Figyelt kérdés

Most kezdtem az első éven, de teljesen kivagyok.

Az érettségire lazán felkészültem (5/5/4/5/5), plusz egy nyelvvizsgát is letettem.

Kb napi egy óra tanulással, de órán figyeltem.

Most egy matekos szakon vagyok, hiába figyelek, elég sok az új, úgy ugrálnak a logaritmus meg sín/cos között, mintha a világ legegyszerűbb dolga lenne, így nap végére lefáradok, annyi jó van, hogy visszanézhetőek a videók.

Haladók az anyaggal, de eléggé fáradt lettem.

Kezdek kicsit depressziós is lenni, hogy nem fog sikerülni.


2020. nov. 30. 19:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%

Nem mozogsz eleget, n em vagy eleget szabad levegőn.

Sok vitamin kell neked, mozgás.

Készítsd napirendet és tartsd is be.

Szedj Ginkgo Biloba- kapszulát.

Lehet, hogy B12 -re is szükséged lenne, ha ilyen nagyon fáradékony vagy.

Kéne egy vérvizsgálat, elég-e a vas a véredben.

Az alacsony vas vérszegényésget okoz, az meg fáradékonyságot

2020. nov. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
98%

Ez normális. Az elején nagyon nagy az ugrás a követelményekben, az anyag mennyiségében és annak nehézségében.


Nekem is elég sok volt a matek az egyetemen (bár prog. inf. szakon voltam). Érettségim szín 5-ös lett, aztán első zh-kat mind elszúrtam az egyetemen, még magán tanár is kellett, aki egy kicsit segített, aztán új tanulás módszertan után kellett néznem, szerencsére a félév végére megszoktam és aztán egyre gördülékenyebben ment az egész.


Ne add fel könnyen, sikerülhet az, hogyha adsz időt magadnak és szorgalmas vagy.

2020. nov. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
98%

1-es vagyok.

Amúgy anno széttanultam a fejemet az érettségire,

a négy tárgyra, írásbelire, szóbelire, plusz a felvételire.


Főiskolán az első félévben, mindjárt összesen 11 vizsgám volt (beszámoló és számos kollokvium). Mindegyik felért egy-egy érettségi vizsgával.


Most szokatlan neked, de majd belerázódsz.

2020. nov. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
98%
Teljesen normális, az egyetem jóval nehezebb és az anyag is sokkal több. Első félévben teljesen oké, ha túl nagy ugrásnak érzed, de meg lehet szokni ám, emiatt ne aggódj. Meg kell tanulni hatékonyabban tanulni, jobban beosztani az időt és menni fog.
2020. nov. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Proginfón vagyok én is, szal van matek meg minden bőven és nem puszira adják a kettest.

Köszi.

2020. nov. 30. 19:33
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A matek szak ilyen. Muszáj folyamatosan tanulni, mert ha nem tudod az előző előadás anyagát, kb. be se menj a következőre. (Persze azért menj be, csak ne számíts túl sok jóra.) És a tudáson nem azt értem, hogy "ismerős", hanem hogy a fejedben vannak a definíciók, alkalmazni is tudod őket. Esetleg a bizonyításokat nem volnál képes önállóan felidézni, de hasznos, ha legalább érted, ami le van írva.

A tanulás pedig úgy történik, hogy elolvasol a jegyzetben egy sort, és végiggondolod, hogy miért is az van oda írva, és miért nem lehet más. Ha bármi fogalom, tétel kapcsán bizonytalan vagy, akkor visszalapozol, és addig nem mész tovább, amíg nem tisztáztad a dolgot. Nagyon szerencsés embereknek elég egyszer végigrágni az anyagot, kevésbé tehetségeseknek, főleg eleinte többször is szükséges. Idővel a legtöbbnek azért egyre könnyebben megy, csak akkor meg már a régieket is ismételni kell, szóval az időráfordítás nem lesz kevesebb.

Nagyon hasznos, ha találsz valakit, aki nálad nehezebben boldogul, és elmagyarázod neki, amit te már értesz. Minél lassabb felfogású az illető, annál jobb, csak ne addd fel, amíg meg nem érti. Biztos út a jeles szigorlathoz.

2020. nov. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
97%
Én konkrétan 90%os emelt matek után elbuktam az első féléves matekot (mérnöki szakon). Ez ilyen. Belerázódsz. Vagy nem. De kitartással, jó életritmussal összehozható azért.
2020. nov. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%
Matematikus szakra mentél, vagy csak sok a matek a szakodon? Az előbbiről tudom, hogy pl. az Eltén elég durva eleinte, ha valaki nem spec. matra járt előtte. De azért van aki elvégzi :-) A távoktatás is azért nehezíthet, nehezebb koncentrálni egy képernyőre, mint egy előadóban.
2020. nov. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően sokkal nehezebb az egyetem. Ráadásul cseles is, mert azt látom, akár magamon is, hogy akik könnyedén vették az akadályokat középiskolában, gimnáziumban azok sokkal kevésbé tudnak bele jönni mint azok akik márt gimis korukban is folyamatos tanuláshoz, terheléshez voltak szokva.
2020. nov. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, jól esett a sok biztatás;)

Ma már nem tanulok, inkább filmezek, kicsit ki kell kapcsolni.

Nektek is további szép estét!

2020. nov. 30. 20:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!