Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ti mennyit tanultok/tanultatok...

Ti mennyit tanultok/tanultatok általános-, középiskolában és egyetemen?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert azt figyeltem meg itt a GYK-n, hogy már álalános iskolában egyesek órákig tanulnak naponta, meg ilyesmi. Nekem ez fura, mert én ha magamat veszem, semmit nem tanultam igazából, maximum a dolgozatokra egy fél órát, mégis 5-ös voltam mindenből - félreértés ne essék, nem dicsérni akarom magam, csak arra szeretnék rámutatni, hogy ehhez viszonyítva szerintem kicsit sok az, ha valaki órákig tanulja az általános iskolás anyagot. Persze egyrészt jó, ha inkább tanul, de aztán mi lesz a gimnáziumban, esetleg az egyetemen? Persze gimiben azért többet tanultam én is, de sosem vittem túlzásba. Már egyetemista vagyok, és most igazán sokat kell tanulnom, de még így sincs az, hogy éjjeleznék vagy ilyesmi. Szóval az érdekelne, hogy ez másoknál tényleg így megy, ennyi ideig tanulnak? Akkor aztán hogy bírják a további, nehezebb tanulmányokat? Vagy nem tanulnak tovább?

Igazán nem akarok senkit megsérteni, csak csodálkozom, mikor azt írják, hogy pl. 7-8. osztály milyen nehéz.


2014. jan. 13. 13:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Általánosban nem tanultunk, csak megcsináltuk a házit, a többi órán megragadt.

Középiskolában már nehezebb volt, mert a házi is több időt vett igénybe és ott már azért kellett tanulni, főleg olyan tantárgyaknál, ami nem marad csak úgy meg az órai figyeléssel.

Egyetem meg már teljesen más téma. Ott többet számít az egyéni készülés, mint az óra, főleg olyan tárgyakból, ahol nem adják teljesen az anyagot. Nekem egyébként az egyetem volt a leginkább hozzám passzoló, mert ott akkor tanultam, amikor akartam, nem kellett minden órára készülni, hanem tudod, hogy mikor van számonkérés és arra készülsz. Én egyetemen fura mód jobb tanuló is lettem, mint középiskolában :)

2014. jan. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Kinek milyen képességei vannak.


Nekem régebben könnyen ment a tanulás, jó tanáraim is voltak, nem is volt sok anyag, viszont egyetemen mégsem megy jól, mert rengeteget kell tanulnom ahhoz hogy tudjam is az anyagot.


Öcsémnek pont hogy nehezen ment régebben is, viszont szín 5-ös volt.


De van ismerős aki kb röhögve nyert matematika országos versenyt is, egyetemen meg nem jött be a semmit nem tanulok téma.


Fősuli, egyetem meg külön téma, ott talán a legjobb ha gyors felfogású is vagy és szorgalmas is. Meg rengeteget számít a visszajelzés, nehézség. Lehet valaki könnyebb fősulit csinál, de az meghozza a kedvét, és jó szakember lesz.


Nálam meg évek óta húzódik a dolog, és kedvem se nagyon van már hozzá, mert kb akárhogy küzdök, ott van az hogy mások sokkal jobbak, vagy túl nagy arányban játszik a szerencse faktor is. És ugye minék kevesebb a pozitív visszajelzés, nincs sikerélményed, akkor nem fog menni a dolog.

2014. jan. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Én áltisibe se meg középsuliba se tanultam semmit, csak házit írtam.



És ezen nem csodálkozz, hogy vannak akik órákat tanulnak már általánosba is. Nem mindenki annyira fogékny, hogy amit hall 1x azt egyből megjegyez.

2014. jan. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Hát bizony én már általános iskola felsőben is sokat tanultam, szüleim is besegítettek, bizony volt az napi 1-3 óra is (65 éve). Gimnáziumban 2-3 óra biztos volt napi átlagban, pláne, hogy ott irodalomból kötelező olvasmányok is voltak. A tanulásba most értsük bele azt, hogy hogy voltak megoldandó írásbeli feladatok és nem csak elolvasni kellett valamit.
2014. jan. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én átlagban 2 órát tanulok (házi+lecke) középiskolás vagyok.
2014. jan. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Koszi a válaszokat :-) Igazábol azon csodálkoztam, hogy a jo tanulok tanulnak ennyit, s ezért eszembe jutott, hogy ugyanazt tanulják amit én anno, vagy már nehezebb? nem hiszem, nem volt az olyan régen, s nálunk az ugy volt igazábol hogy senki se tanulta agyon magát, akinekvolt hozzá feje,az megjegyezte, aki nem,az meg lusta volt tanulni. Ezért csodálkoztam, hogy mi lehet olyan nehéz általános iskolában? na de igazábol mindegy is, mindenkinekmás képességei vannak, az igaz.
2014. jan. 13. 13:39
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
általánosban meg középiskolában nem tanultam semmi, csak egyszer amikor utált a tanár és beírt 5db egyest 5perc alatt(hozzáteszem nagy pofával én kértem), ekkor tanultam 4-5 órát, mert odamentem hozzá másnap és kértem, hogy tegyen fel 5kérdést és ha mindre tudok válaszolni ne buktasson meg és persze sikerült is.(de én sosem voltam ötös tanuló, legfeljebb tesiből) most egyetemen azért kell tanulni, de szerencsére fog az agyam, remélem még sokáig.
2014. jan. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 bumbi02 ***** válasza:
72%
Én speciel nem tanultam semmit, hanem vázlatot írtam órán, és odafigyeltem, és ez általában elég volt, illetve a lyukas óráimban olvasgattam a vázlataimat, a tankönyveket (ez heti 4x45 percet jelentett). De otthon soha nem tanultam, mégis 4,8-as átlaggal zártam a 12. évfolyamot, az ország egyik legjobb gimijében, és még a 480 pontos felvételi rendszerben is, 419 pontot értem el. Nem egy kiemelkedő teljesítmény, de a belefektetett energiát tekintve nekem tetszett. Ezt egyetemen már nem tudtam ilyen formában tovább csinálni, ott azért már kellett tanulni, de a lustaságomnak köszönhetően általában csak vizsga előtti 1-2 napon vettem elő akármit is tanulni. Ez ott már csak ahhoz volt elég, hogy egy erős középmezőnyben legyek, ösztöndíjjal.
2014. jan. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
100%

Elvileg minden év egy kicsit nehezebb. Ahogy jönnek az új tantárgyak és több órád lesz, akkor az egyértelmű, de akkor még nem számoltam bele a nagyobb követelményt.

Alapvetően szerintem aki bekerül az egyetemre, az szinte biztosan el is tudja végezni azt, hiszen valamiért ő már bekerült oda.

2014. jan. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 bumbi02 ***** válasza:
100%

Alapvetően szerintem aki bekerül az egyetemre, az szinte biztosan el is tudja végezni azt, hiszen valamiért ő már bekerült oda.



Ezt vitatnám.. Az én időmben pl turizmus-vendéglátásra 407 pont kellett, aztán azt követő évben 290 pont.. És annyira felhígult a minőség is, hogy az egyetem csökkentette az elvárásokat, hogy ne bukjanak annyian ki... Minőségsüllyedés.. Az hogy valaki bekerül, csak egy dolog, főleg a költségtérítéses szakokon..

2014. jan. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!