Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Megeteheti ezt az osztályfőnököm?

Megeteheti ezt az osztályfőnököm?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, egy nagyon erős gimnáziumban tanulok, orvosnak készülök. Még szeptember végén, az egyik osztályfőnöki órán bejött hozzánk az iskolapszichológus, valamit suttogott az ofőmmel, aztán hangosan mondta, hogy most azonnal menjek fel vele a orvosi szobába beszélgetni. Igazából magánéleti gondjaim vannak és emiatt kicsit levert, néhanapján depressziós vagyok, de nem befolyásol semmiben, kitűnő tanuló vagyok, az orvosira készülök.Ráadásul a suliban nem mutatom ki annyira az érzéseim, mosolygok, leplezem a gondjaim, szóval nem értem az ofőm miért intézkedett a tudtom nélkül. Mondta nekem a pszichológus, hogy az osztályfőnököm kérte meg hogy beszélgessen el velem és az agymosás végén mondta, hogy keressem fel nyugodtan ha nem vagyok jól. Én persze többször nem mentem, mert utálom az ilyen agytúrkászokat, úgysem látnak bele a fejembe, csak meghallgatnak, mert ez a munkájuk...Tegnap volt online óránk és mondta az ofőm, hogy szeretne velen beszélni, szóval felhívtam és közölte, hogy jó lenne ha skypeon beszélnék az iskolapszichológussal. Nos, nálam ez kiverte a biztosítékot, mert már egyszer elutasítottam a dolgot, ráadásul majdnem 18 évesen wl tudom dönteni mire van szükségem. Mit gondoltok? Kötelezhet rá? Egyébként normális kapcsolatot ápolok ofőmmel, tehát nem azért csinálja mert rámszállt vagy szivat...

2020. dec. 4. 20:53
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
91%
Orvosnak készülsz és agyturkásznak hívod és feleslegesnek tartod a pszichológust? Nagy jövő áll előtted ilyen elutasító magatartással... bárcsak minden tanár ilyen figyelmes lenne. Látta, hogy nincs minden rendben, tett érted, az érdekedben, hogy segítsen. Nem lehetsz ennyire konok, önfejű főleg úgy, hogy a jövőben te is másokon fogsz segíteni a gyógyítással.
2020. dec. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy kötelezhet rá. Mellesleg én nem is értem, miért avatkozik be ennyire a magánéletedbe. Mármint...igen, egy JÓ osztályfőnöknek többek között az is a feladata, hogy foglalkozik a diákjaival és odafigyel rájuk. De ebben az esetben szerintem maximum javaslatot tehet, hogy menj és beszélj a pszichológussal. Amit meg is tett. Innen már a te döntéseden múlik a dolog. De biztos, hogy nem történt semmi olyan dolog, ami indokolná azt, hogy ennyire erőlteti a dolgot? Mármint ha külön emiatt hívogat meg ilyenek. Mert nekem ez kicsit furcsa, hogy ennyire szívén viseli a dolgot, de lehet csak nem vagyok hozzászokva az ilyen mértékű jóindulathoz és figyelmességhez, mivel a legtöbb tanárról nem mondható el, hogy ennyire odafigyelne a diákjai lelki állapotára és ezt nem negatívumként mondom természetesen, hanem csak mint tényt.
2020. dec. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
91%

Egyetértek az #1-essel.


Lehet hogy jól el tudod játszani hogy minden rendben, de meddig??

Jo bb ha időben rendbe teszik a lelkedet, mint majd az egyetemet kelljen abbahagynid mert pl a stressz miatt kiborulsz...

2020. dec. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

Kötelezni nem fog rá, azért csinálja, mert úgy látja, hogy nagy szükséged van rá. Úgy tűnik még se tudod annyira jól leplezni a problémáidat. Lehet adnod kéne egy esélyt a dolognak, van hogy már az is segít, ha egy kívülálló valakinek őszintén elmondhatunk mindent, ami nyomja a lelkünket. Nyilván a problémát neked kell megoldani, helyetted nem tudja, de attól még tud segíteni, ezt tanulta és gyakorolta nagyon sokáig. Az pedig igaz, hogy nem lát a fejedbe, de nem is ez a dolga, ezért kellene neked is beszélni.

Ettől függetlenül a te dolgod, ha ennek ellenére is ellene vagy, akkor nem tud kényszeríteni. Csak segíteni szeretne ezzel, nem piszkálni.

2020. dec. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok, azt még hozzátenném, hogy a helyzettől függetlenül gondold végig, hogy amúgy jogos-e az ofőd aggodalma, mert ha igen, akkor tényleg nem szégyen segítséget kérni és inkább vedd elejét a dolognak és ne hagyd elfajulni (tehát ezt arra az esetre értem, ha esetleg tényleg depresszió közeli vagy ahhoz hasonló állapotban lennél).

Illetve, amit írtál, hogy a pszichológus nem lát a fejedbe... ez igaz, épp ezért kell a "betegnek" beszélnie a problémáiról, amit aztán a pszichológus nyilván nem fog tudni megoldani (azt neked kell hosszútávon), de tud irányt mutatni, esetleg más perspektívából láttatni a dolgokat, helyzeteket. Ezt csak "bónuszként" írtam le, mert nagyon szemet szúrt.

2020. dec. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen mindig van döntési jogod, de talán mérlegeld, hogy mégiscsak segíthet neked valamiben egy szakmailag hozzáértő ember. Nem kell mindenkit elmarnod magadtól, elrejtened az érzéseid mindenki elől. Miért is kellene? Azért van egy külső objektív fél, hogy őt terhelhesd a nehézségeiddel, és segítsen felülkerekedni azokon. Rengeteg ember hálát adna ilyen figyelmességért, nem kell az ellenséget látnod valakiben, aki segíteni akar. Szerintem igaza van az első válaszolónak. És miért nem szólsz a szüleidnek egyébként erről az egészről? Valami nincs rendben velük?
2020. dec. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
14%
Természetesen nincs joga, de az iskola egy ilyen autokratikus intézmény, és sajnos sok nárcisztikus fasisztoid tanár vissza is él ezzel.
2020. dec. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Azt amúgy én sem értem hogy miért tartod feleslegesnek a pszichológust ha orvosnak készülsz.Nem csak fizikai, hanem mentális egészség létezik amire szintén oda kell figyelni. A fél család orvos(anya, apa, keresztapa) mégsem hallottam egyikőjüket sem így beszélni egy másik egészségügyben dolgozó emberről. Az orvosok meg sok esetben kapcsolatban állnak a pszichológussal, az meg úgy nem kecsegtet szép jövővel ha leszarod egy másik egészségügyis munkáját. De ezt majd az egyetemen megtanulod..
2020. dec. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

#8

Most inkább kötelezze pszichológushoz minthogy x év múlva az egyetemen vágdossa az ereit meg legyenek öngyilkos gondolatai. Tudom, szélsőséges eset de sajnos van ilyen.(sajat tapasztalat)

2020. dec. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

A szüleid semmit nem vesznek észre az állapotodon?


Lehet, h azért interveniál az ofőd, mert látja h a szüleid sz.rnak rád??

2020. dec. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!