Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ezt csak én vettem észre vagy...

Ezt csak én vettem észre vagy más is tapasztalta?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre hogy az orvosi egyetemre járók nagy része felsőbbrendűnek érzi magát, de még azokkal szemben is akik szintén orvosira járnak. Idén kezdtem az orvosit, a koliban felsőbbévesekkel vagyok egy szobában akik úgy beszélnek meg úgy kezelnek mintha alávalóbb lennék náluk. Ráteszik az ágyamra a szemeteszsákot, hogy vigyem ki én (mikor nekem saját szobakukám van, nem kötelességem az ő szemeteiket is kivinni), és mindenbe belekötnek, akármit csinálok,pl. egyszer néztem az órarendem, hogy mit készítsek elő a másnapi tanuláshoz és az egyik csaj rám szólt hogy ha nem csinálok semmit, akkor menjek ki a szobából mert ő most ott egyedül szeretne tanulni.Kizavart a szobából aminek én is ugyanolyan tagja vagyok. Ekkor már szóvá tettem ezt és erre az volt a válasza hogy kilakoltatott a szobából, átrakatott egy másik szobába. Hiába próbáltam velük barátkozni, bármit csinálok, mindenbe belekötöttek. Csak abszurdnak tartom hogy úgy kellett átmennem egy szobába hogy engem meg sem kérdeztek előtte hogy szeretném-e. (Nyilván mentem volna magamtól is, csak a húzást elég aljasnak tartom)

2021. jan. 3. 09:23
1 2 3 4 5 6
 1/56 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy aki a kollégáival így fog bánni, az a betegeihez meg a szakszemélyzethez hogy fog állni...
2021. jan. 3. 09:25
 2/56 A kérdező kommentje:
Illetve nem csak a koliban hanem már az egyetemen is hallottam, hogy egyik fiú azt mondta hogy ha az ő gyereke nem orvos lenne, hanem mondjuk asztalos, akkor elsüllyedne szégyenében. Ezt úgy mondja, mintha mindent csak egy orvos tudna megoldani, holott az asztalosra is nagy szükség van, meg minden más szakmának megvan a maga célja.. mindezt úgy mondja, hogy neki sincs még diplomája, de már a leendő gyerekétől követeli
2021. jan. 3. 09:30
 3/56 anonim ***** válasza:
26%

Idén kezdtem az orvosit, a koliban felsőbbévesekkel vagyok egy szobában


Ember, mennyit voltál koliban szeptember óta???

2021. jan. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 A kérdező kommentje:
November 11-ig folyamatosan, ember
2021. jan. 3. 09:52
 5/56 anonim ***** válasza:
23%

Valszeg azért rakta a zsákot az ágyadra mert magadtól nem vitted ki. Ha kivitted volna, nem rakta volna oda.

Kiküldött? Lehet hangos voltál nem?

Én 7 évig voltam kollégista, minden évben más szobatárssal szóval láttam én minden félét-fajtát. A te fajtáddal is laktam, aki csak picsog, de nem mondja el, hogy ő miben hibás, magát szentnek és elnyomottnak mutatja. De valójában együttélésre képtelen.

2021. jan. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
56%
Nem jársz te orvosira.
2021. jan. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 A kérdező kommentje:

Mint mondtam, miért kellett volna kivinnem az ő szemetét? Én a saját szemetem napi szinten kihordtam, nem kötelességem a negyedévesek szemeiteit kivinni.


Hangosnak pedig egyáltalán nem voltam hangos, én is tanultam, azt pedig zajban nem tudok

2021. jan. 3. 09:55
 8/56 A kérdező kommentje:
Pedig oda járok :D
2021. jan. 3. 09:55
 9/56 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, én orvos vagyok, és kolis voltam- igaz velem egykorúak, aztán meg nálam kisebbek voltak a szobatársaim, de mindenki normális volt, és tiszteletben tartottuk egymás szféráját (és nem tettem senki ágyára a szemetet). A csoporttársaim laktak együtt pár fura emberrel, de ennek semmi köze nem volt a felsőbbrendűséghez. Szerintem te kifogtál pár s*ggfejet, örülj, hogy elköltöztél onnan.
2021. jan. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
22%

Nálunk ez úgy működött, hogy közös kuka volt a szobában, minden nap más vitte ki. Ha az ő szemetét viteti ki veled, akkor az a baj, hogy nem állsz ki eléggé magadért.

Látod, ha nem idegeneknek picsognál itt a neten, hanem nyíltan felvállalnád a konfliktusaidat ott és akkor, nem kellene ide írogatnod és nem lennél egy rakás szerencsétlenség sem.

#5 voltam.

2021. jan. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!