Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nagykorú tanuló esetén adhat...

Nagykorú tanuló esetén adhat -e az iskola felvilágosítást a szülőnek a diák tanulmányi eredményéről, hiányzásairól? GDPR!

Figyelt kérdés

Ugye ha a diák nem járul kifejezetten hozzá, tételesen név szerint, akkor az iskola senkit se tájékoztathat de még a szülőt se. Erről szól, erről is szól a GDPR.

ez így lenne? jogiforum.hu-n írták.


2021. jan. 13. 19:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Adhatnak róla tájékoztatást.

Furcsa lenne ha a a nagykorú gyermek nem járna iskolába a szülei tudta nélkül aztán indoklás nélkül nem kapnának családit 😂

2021. jan. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

És mi a helyzet a jegyekkel? állítólag a tantárgyi érdemjegy "személyhez köthető" adat, senkinek, de még a szülőnek sem szolgáltatható ki. Röviden: senkinek.

Forrás? Okt Jogok Biztosa Fórum.

2021. jan. 14. 08:52
 3/22 anonim ***** válasza:
Ne fórumra hivatkozz, konkrét jogszabályra, törvényre, akármire.
2021. jan. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
A szülőknek kell leigazolni az e-naplóban, hogy látta a jegyeket. Legalábbis nálam pár éve úgy volt. Volt külön felület a diáknak, külön a szülőknek és a szülőével lehetett csak láttamozni. Szóval ez elég nehezen kivitelezhető, ha a szülő nem láthatja a jegyet. Illetve, ahogy az előző válaszoló írta, amíg a szülő kapja a családi pótlékot, joga van tudni a gyermeke eredményeiről. Mivel, ha a gyereket esetleg kirúgják a sok bukás miatt, az hatással van a szülőre is.
2021. jan. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

"A szülőknek kell leigazolni az e-naplóban, hogy látta a jegyeket."



Ez ugye megint egy jogi abszurdum, mert egy nagykorú esetében miért is kéne bárkinek is látni a jegyeit? Miért ha nem látja akkor érvénytelen talán? Érezzük ez mennyire abszurd.....


A másik meg a hiányzás, hát ugye egy nagykorú hiányzását egy másik nagykorú miért is igazolhatná le?

Evidens, hogy vagy orvos igazol (az egy dolog) vagy a nagykorú maga a sajátját, hiszen milyen jogon és alapon mondaná azt nagykorú Marika hogy én igazolom nagykorú Ferike hiányzását....hát nagykorúak, önálló felelősségi körökkel.

2021. jan. 14. 14:37
 6/22 A kérdező kommentje:

"és a szülőével lehetett csak láttamozni"


És ugye külön megkérdem újra: és ha nem láttamozza senki a jegyeket akkor mi van? Megszűnnek a jegyek létezni? (Válasz: a világon semmi sincs, valójában teljesen mindegy láttamozza -e őket bárki is...)

2021. jan. 14. 14:38
 7/22 anonim ***** válasza:
Te gyökér vagy.
2021. jan. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

18 évesen harmadikos gimis voltam az öt osztályos gimiben (évet isnételtem és évvesutes voltam).


Mivel a házirend megkövetelte, hogy a szülőm vagy a gondviselőm igazolja le, ha nem orvosiokokból hiányoztam, ezért anyukám leigazolta.


Nem tudom ez hogy megy annak, akinek meghalnak a szülei és 18 éves, de ez nem úgy megy, hogy 18. Életévedet betöltve már nagykorúként kezelendő vagy a suliban, ha a tanévet 17 évesen kezdted meg.


Ugyanúgy, 21 évesen már nem járhatsz nappali tagozatra, szóval, de, ha 20 évesen kezded meg a végzős évedet és tanév közben 21 leszel, nem rúgnak ki abban a minutumban, befejezheted a tanévet.


A jegyeimet nem titkolták el anyukám elöl, nem is adtam erre utasítást.

2021. jan. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Amúgy a jegyek meg visszajelzés a diáknak meg a szülőknek, hogy a későbbiekben mivel lenne érdemes foglalkozmi a diáknak, illetve az oskolában miből teljesít gyengébben, mire kéne rákapcsolni.


Ha az ofő beszél a szülővel, nyilván nem azért számol be a diáknak a teljesítményéről, mert milyen béna a gyerek, hanem, hogy segítse.

2021. jan. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Micimacko67 ***** válasza:

Kérdező, ha már ennyire vágod ezt a nagykorúsági dolgot...akkor arra is adj már választ légy szíves, hogy egy nagykorú személy miért köteles eltartani egy másik nagykorú személyt? Egy nagykorú személy miért köteles egy másik nagykorú személy lakhatását biztosítani?

Tudod...szülő-gyerek viszony!

Erre nem kerestél még rá különböző fórumokon?

2021. jan. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!