Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Várjátok, hogy vége legyen a...

Várjátok, hogy vége legyen a járvány-nak és visszamenjünk a suliba?

Figyelt kérdés

2021. jan. 14. 18:34
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
42%
nagyon nem várom, értelmes ember nem várja. maradhatna mostantól örökké a digitális oktatás, de nekem úgy is jó ha csak ebben a tanévben + a következőben (11.-es vagyok)
2021. jan. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
62%
Nagyon várom. Két éves Okj-n tanulok, tavasszal érettségiztem, már akkor is gyűlöltem az online oktatást. A legnagyobb baj az, hogy a folytonos itthonlét miatt ellustultam és elvesztettem minden motivációmat a tanuláshoz. Semmi kedvem így az egészhez... utálom. Nincs már motivációm arra, hogy készüljek a hó végi vizsgámra se, pedig egyébként fontos lenne az ötös belőle. Alig vártam már, hogy januárban visszamehessünk végre és normálisan folyjon ez az egész, de nem...
2021. jan. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
77%

Én egyetemista vagyok levelezőn, és nekem sokkal jobb az online oktatás. Nyilván ezt nem lehet a középiskolai léthez hasonlítani, csak gondoltam, leírom a tapasztalataimat, bocsi, ha mégsem illik a kérdéshez.


Egyrészt a levelezős tanrend természetéből fakadóan olyan, hogy alapból hetente egyszer kell bejárni, de még akkor sem mindig ugyanazokkal az emberekkel találkozol, mert vagy nem jöttek el a előadásokra (amik ugyebár nem kötelezőek), vagy más tárgyat vettek fel. Tulajdonképpen nem is beszéltem 10 percnél többet egyik szaktársammal sem. Itt a közösség jelentősége sokkal kisebb, mint nappalin vagy középsuliban.


Másrészt messze van az egyetem a lakhelyemtől. A kilences kezdésű órákra eddig hatkor kellett felkelnem, hogy beérjek. Így, hogy online voltak/vannak az órák/vizsgák, elég 8-kor felkelnem. Kipihentebb vagyok, nem kell pénzt költenem a buszjegyre és metrójegyre, nem kell maszkban szenvednem, nyugodtan, kényelmes ruhában lehetek itthon, és a kamerát/mikrofont sem kell bekapcsolni. Az utazásra szánt időt (is) most tanulásra fordítom. Szeptemberben még voltak jelenléti óráink, és előfordult, hogy egyetlen előadás kedvéért kellett volna felmennem Pestre, amit nem tettem meg, amivel 3 órát és 3000 forintot spóroltam meg. Így online viszont mindegyiken részt tudtam venni.


Harmadrészt egyetemen így is-úgy is itthon kell tanulni, minden kötelező irodalmat magunknak kel megszerezni/feldolgozni, az egyéni felelősségen van a hangsúly, a tanárokra nem lehet számítani.

2021. jan. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!