Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha lenne választásod, hogy...

Ha lenne választásod, hogy online vagy jelenléti oktatásban veszel e részt (covid után), melyiket választanád és miért?

Figyelt kérdés

2021. jan. 25. 15:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
A jelenlétit, mert az otthonüléssel ki van a tököm.
2021. jan. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

1-es


Nekem is szintúgy, hidd el. Főleg mivel már felnőtt képzésre járok, így idióta osztálytársak sincsenek..

2021. jan. 25. 15:08
 3/15 anonim ***** válasza:
62%

Online oktatást. Van jobb dolgom, mint teljesen értelmetlen órákon benn ücsörögni. Arra nem vagyok kíváncsi, hogy valaki felolvassa az anyagot a könyvből vagy úgy magyarázza el, hogy ne érjen semmit. Semmi értelme az elbohóckodott számolásokkal elcseszett gyakorlatoknak sem, ez nem igényel személyes megjelenést, ez maximum egy felvételt érdemel, ami normálisan meg van vágva. Vannak laborok, amik használják az egyetemi felszerelést, én már a harmadik szakon tanulok és életemben összesen két ilyen labor gyakorlatom volt. Az összes többi abból állt, hogy idióta preziket tartunk és beszélgetünk semmitmondó dolgokról, mint valami anonim alkoholista gyülekezet. Vagy pedig a tanár idétlen félreszámolásait nézzük a táblánál, miközben mi magunk nem gyakorlunk. Ennek semmi értelme, szóval kösz, kihagyom, inkább megyek dolgozni. Nekem az is oké, ha a számonkérések jelenlétiben zajlanak, arra bemegyek, akármilyen projektfeladatt leadok, rugalmas vagyok abban, hogy hogy mutassam be, hogy elsajátítottam az anyagot, de ahhoz senkinek semmi köze, hogy hogy tanulok, ha egyszer valamit láthatóan megtanultam. Engem senki se tartson ott egy számomra értelmetlen órán, mert feleannyi időmbe kerül otthon elolvasni a jegyzetet, megoldani pár példát és felkészülni egy számonkérésre, minthogy emellett még bejárjak egy olyan órára, ami ráadásul nem látja el a feladatát: azt, hogy felkészítsen. Csak az időmet vesztegetik a semmire.


És most abszolút magam ellen beszélek: egyetemi tanár szeretnék lenni, pont azért, hogy azon ritka kivételek egyike legyek, aki szerethetővé teszi a legkeményebb tárgyakat és nem egy botcsinálta senki, hogy szakmailag semmi értelmeset ne tudjon pluszban hozzátenni egy 10 évvel ezelőtti jegyzethez.

2021. jan. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
65%
Jelenléti és szintén felnőttképzésre járok. Teljesen más így, hogy csak küldenek egy linket, hogy tessék értelmezd magadnak, aztán majd lesz valami. Így a tanulástól is elment a kedvem.
2021. jan. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
45%
Nekem tetszik a home office és az online oktatás. Nem kell utazgatni és nem megy el 1 óra az összekészülődéssel sem reggel. Akikkel összebarátkoztam egyetemen, velük szoktam külön találkozni, szóval nekem semmi nem hiányzik a jelenlétiből.
2021. jan. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%

Teljes mértékben osztom, amit #1 írt.


Naaaagyon elegem van már az online oktatásból. Hónapok óta itthon vagyok, kimenni csak a boltig megyek ha szükséges, egyébként egész nap a laptopom előtt kuksolok. Felnőtt képzésre járok, két éves technikumira, végre van egy baromi jó osztályközösségünk ahol mindenki kijön mindenkivel, a tanárok is kivételesen rendesek, aranyosak és segítőkészek, szóval én baromira vágyok már vissza. Érettségizni is elég sz@r volt így tavaly... :/

Augusztusban fontolgattam is, ha már kapásból online indul a tanév, akkor kiiratkozok, elmegyek dolgozni és majd ha lecsillapodik a járvány, beiratkozok újra (25 éves koromig simán megtehetem, végzettségem pedig már van), de aztán mivel rendesen indult az év, maradtam.

Az online oktatás teljesen elvette minden kedvemet és motivációmat ettől az egésztől. Szeretem a szakot amit tanulok, középsuliban is ezt tanultam és jó is vagyok benne, de így semmi kedvem az egészhez. Remélem, minél előbb visszamehetünk...

2021. jan. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

6-os


Teljesen osztom a véleményedet! :/ Nekem is 12 év után végre van egy normális osztályom, ezért én is vágyok vissza!

2021. jan. 25. 15:32
 8/15 anonim ***** válasza:
78%

Az online-t választanám. Nekem teljesen megfelel és jól bevált. Egyrészt mert alapvetően is olyan típus vagyok, hogy nagyon szeretek egyedül lenni, nincs szükségem társaságra. Másrészt alapból levelezős egyetemista vagyok, így amúgy sem kell sokat bejárni; a szaktársaimat alig ismerem emiatt. Szeptemberben, amikor még be kellett járni pár órára, akkor volt, hogy egyetlen előadás miatt kellett volna 3 órát utazással töltenem, ami 3000 forintomba került volna, ráadásul 6-kor kellett volna kelnem, hogy 9-re beérjek. A nem-kötelező előadások némelyikére így inkább be sem mentem. Így, online viszont mindegyiken részt tudtam/tudok venni, kipihentebb vagyok, és - mivel egyetemen az önálló munkát kell megszokni - jobban rá is álltam arra, hogy egyedül, itthon dolgozom fel az anyagot. A motivációmat nem befolyásolja, mert a jelenléti órák után ugyanúgy önállóan kell feldolgozni a szakirodalmat, amit kiadnak. Az online órákat ráadásul fel is veszik, így bármikor meg tudom őket hallgatni/nézni újra. Eddig erre nem volt lehetőség.


Viszont teljesen megértem azokat, akiknek hiányzik a társaság vagy nem szeretnek otthon ülni. Ezt teljesen egyéne válogatja. Ha középsulis lennék, szerintem inkább jelenlétit akarnék, mert ott valóban sok múlik azon, hogy a tanár hogyan tudja megoldani az online oktatást, az anyag magyarázását. Ráadásul vannak, akiknek otthon folyamatosan veszekednek a szülei, vagy épp nincs saját gépük/szobájuk, így nekik biztosan nagyon rossz ez a helyzet. Akiket viszont cs.szegetnek az osztálytársaik, azok most pont, hogy ennek örülnek jobban. Helyzete és embere válogatja.

2021. jan. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
21%
minek teszed fel a kérdést 1millioszor?
2021. jan. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
72%
jelenlétit, kicsit gáz ez a sok instabil, hatalmas helyet foglaló nyomi videochat-program, ami lassítja a gépem, kitúrta a játékaimnak szánt tárhelyet... nem egy erős darab különben sem. mert persze minden tanárnak valami saját szr kell, ha meg nem vagyok ott az igazolatlan.
2021. jan. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!