Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az a kérdésem hogy amikor az...

Az a kérdésem hogy amikor az iskolában kicsöngetnek óráról akkor felálsz elkezdenél kimenni de a tanár azt mondja hogy ülj vissza mert neki szól a csengő akkor jogod van ahoz hogy kimenj?

Figyelt kérdés
Röviden: csöngetéskor kiszabad menni amikr a tanár azt mondja hogy nem mehetsz?

2021. febr. 17. 22:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
84%
Kétlem, hogy a tanárnak szólna a csengő. Munkába is kötelező biztosítani a szünetet. Ha a következő tanár( tartva a saját szabályait) időben jön, akkor te hogy tudsz elkészülni ha az előző tanár nem enged ki? A diák hibája lenne, hogy a tanár szar a munkájában, nem képes tartani az előírt munkamenetet? Nem járt egyetemre vagy mi? Alap, hogy ha borzalmas az osztály és nincs haladás, vagy ha minden szuper gördülékeny, akkor is ugyanannyi ideig tartson az óra. Én a gyermekemet arra fogom tanítani, hogy nyugodtan menjen ki ha sürgős dolga van. A tanár meg tanulja meg azt, amit az egyetemen kellett volna.
2021. febr. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg kimehetsz, reklamálhatsz is a tovább tartott óra miatt. Viszont nem fognak foglalkozni a problémával, mert ennél nagyobb gondok is vannak, a tanárok és az igazgató meg úgysem fog semmit tenni, sőt lehet egyet is értenek majd a tanárral. Plusz te leszel megszivatva ha kimész.


Általánosban volt nálunk olyan, hogy a tesitanár tovább tartotta az órát, emiatt sokszor a következő óra elején ittunk, valaki evett, mert ugye szünetbe nem fért bele. A következő órát tartó tanárt kicsit zavarta. Aztán egyszer ez a tesi tanár 15 perccel tartotta tovább az órát, miközben 10 perc szünet van, na meg úgy e öltözni is kell. Na az a tanár, akinek az órájáról késtünk rendszeresen ezekmiatt úgy kiverte a balhét, hogyan tesitanár azután nemhogy nem tartott bent tovább minket, hamarabb kiengedett inkább. :D

Szóval ezzel csak akkor fognak foglalkozni, ha más tanár óráját zavarja ez a "csengő nekem szól", mert amúgy egyet fognak érteni egymással.

2021. febr. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
66%

Az ilyen fogyatékos tanárokat én se értettem.

Nálunk is volt ilyen, hogy úgy kellett szólni, hogy nem lesz már elég?

2021. febr. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
85%

Ezen az oldalon mi ez a sok maradi együttérzés nélküli válasz? Egy ártatlan kérdésből, jött a "lázadó tini kussoljál" kártya.

Nem, nem a tanárnak szól a csengő, de nem is a diáknak, hanem mindkettőnek.

Az óra hivatalosan házirendben leírt időpontokig tart, tehát jogod elmenni, és ha nem vagy ott becsengetéskor akkor a tanárnak joga van hiányzónak beírni.

2021. febr. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Én tanárként órási nagy butaságnak tartom ezt a "A csengő nekem szól" szöveget. A jelző csengetés az, ami a tanárnak szól, hogy jelezze neki, hogy mindjárt vége az órának. A rendes csengetés mindenkinek szól, és az óra végét jelenti.
2021. febr. 26. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 kémiatanár válasza:
80%
Az egyik legcinikusabb és legvisszataszítóbb mondat, amit tanár mondhat egy gyereknek. Ilyen alapon bemehetsz 20 perc késéssel és azt mondhatod, hogy “de tanárnő, a csengő csak Önnek szól”...
2021. febr. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
30%
Túl vagyok a hatvanon. Az én gyerekkorom más volt. Akkor is elhangzott már a csengő nekem szól. Csak akkor senki nem vonta kétségbe a kijelentést.
2021. febr. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
71%
17-es így van. Régebben Magyarországon diktatúra volt, és ez rá nehezedett az oktatásra is.
2021. febr. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!