Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az igaz, hogy akik a középsuli...

Az igaz, hogy akik a középsuliban menők azok általában nem sokra viszik az életben? Vagy tudtok mondani "ellen" példákat?

Figyelt kérdés

2021. febr. 27. 14:03
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Igen, én vagyok az ellenpélda. A 'menők' sokkal többre vitték az én közösségemben, mint azok, akik nem voltak túlzottan kedvencek.
2021. febr. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1


Az én osztályomból is, mivel elsősorban sokkal jobb protekcióval rendelkeznek mint azok akik kevésbé voltak népszerűek.

De valamiért sokan az ellenkezőjét állítják.

2021. febr. 27. 14:09
 3/7 anonim ***** válasza:
65%

Itt nem a protekcióról van szó, hanem az illető tulajdonságairól. Sosem voltam jó tanuló, matekból is buktam általánosban, ettől függetlenül rendszeresen jártam matekversenyekre. Érettségin irodalomból is megbuktam, közben pedig az iskola újságának a szerkesztője voltam (bár ez nem azért történt, mert nem tudtam a tananyagot). A középiskola semmit sem számít. A 'menőbbek' általában merészebbek, kinyitják a pofájukat, ha úgy van. Ezek nagyon fontos tulajdonságok az üzleti életben.


Nem állítom, hogy az okos, stréber kölykökből nem lesz sikeres ember, mert sokan közülük orvosin tanulnak, esetleg mérnökként dolgoznak. Ők viszont világéletükben alkalmazottként fognak dolgozni, ami számomra nem jelent sikerélményt.

2021. febr. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A mi osztályunkból, aki menő volt, mondjuk évfolyam szinten, azért volt menő, mert jó sportoló volt, mégsem sportoló lett belőle, hanem tanár. (Nem tesitanár, történelem tanár.) Egy olyat tudok, aki menő volt, és az is maradt, az egyik srác, akiből színész lett, és a Színművészetin tanult meg játszott a Nekem Budapestben.


Ha az általános iskolát nézem, a nagymenők elvesztek a süllyesztőben. az egyik szoláriumboltban dolgozik, egy másik iskolai védőnő lett, a harmadikrúl meg senki sem hallott legalább öt éve.

2021. febr. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%

Nem igaz.


Azt látom sokkal jellemzőbb, hogy a "menők" később is menők maradtak ez által a tudásukat kiegészíthették kapcsolatokkal. Mindegyik volt osztálytársamnak felesége/férje, gyereke, családja van, saját ház, jó autó, izgalmas hobbik, jó munkahely, vagy éppen saját vállalkozás.


Míg a "nem menők" többsége csak szimpla alkalmazott aki egyik napról másikra éli unalmas kis életét.


Maximum annyi változott, hogy felnőttként jobban meg tudom válogatni az embereket magam körül, így "nem menőként" is tudok magamnak társaságot találni és a magam "átlagos" szintjén boldog életet élek.

2021. febr. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
94%
Láttam már olyan "menőt" akiből később utcaseprő lett, szóval van akire igaz..
2021. febr. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
23%
Menok nepszerubbek, nyitottabbak a lehetosegekre, jobbam ervenyesitik magukat. Az introvertalt kituno tanulo nehezebben jut alkalomhoz hogy bebizonyitsa o alkalmasabb
2021. márc. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!