Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Kifejted a véleményedet, hogy...

Kifejted a véleményedet, hogy miért lesz/nem lesz szerinted iskola április 19 után (se)?

Figyelt kérdés

Szerintem nem lesz, csak reménykeltés az emberekben ez az egész.


A járvány tetőzget, csúcson van a halálozás is, korházak tele vannak.

A tanárok beoltásával a nyitásra még nem érik el a védettségi állapotot és a nevesebb emberek (Merkely Béla, Kásler Miklós, stb) szerint elhamarkodott döntés volna a nyitás.


Mi a véleményetek? Légyszi fejtsd is ki és ne egy igen/nem legyen. Troll válaszokra ne reagáljon senki /ne etesd a trollt/


2021. márc. 30. 13:40
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

Nagyon súlyos döntés volna, mivel pont most van a legnehezebb része a járványnak.

Meg erre a kis időre már felesleges is lenne újranyitni...

2021. márc. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem lesz jelenléti oktatás ápr.19-től.

A kormányrendeletben ez van benne. Természetesen lehetne addig módosítani, de szerintem végiggondolták előtte, hogy reális-e ez a terv.

A tanárok védettségéről annyit, hogy pont ma olvastam egy cikket, hogy a Pfizer vakcináknál első oltás után is az oltottak 80%-a védettséget szerez. Más vakcináknál 50%-ot hallottam. Tehát azért az nem igaz, hogy egyáltalán nem lesznek védettek. Nem olyan nagy arányban, mintha a második oltás után 1 héttel lennének.

A nyitás mellett szól az is, hogy nagyon régóta megy már az online oktatás, aminek a hatékonysága változó, de legtöbb helyen alacsonyabb, mint a jelenléti oktatásnak. Ennél is fontosabb érv, hogy az óvodásoknál és kb. az ált.iskola alsó tagozatos gyerekeknél a gyerekvigyázást is meg kell oldani. Ez eddig is sok nehézséget okozott a szülőknek, ezért csak az okvetlen szükséges ideig akarják zárva tartani az óvodákat és az ált.iskolák alsó tagozatát.

Tavaly is akkor kezdték az írásbeli érettségit, és akkor kezdődött a nyitás, amikor tetőzött a járvány (igaz sokkal-sokkal alacsonyabb szinten, mint most). Akkor is sokan ellenezték, háborogtak rajta. Mégis lement az érettségi rendben, és a nyitást sem kellett visszacsinálni nyár elején.

2021. márc. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
66%
Nem lesz suli. Hiába rebesgeti az ofö. Elvileg lesz az érettségiseknek iskola de szerintem azt se tudják megoldani. És nem minden tanár kapta meg az oltást és még nem állt át senki a bemenetelhez való órarendekhez, plusz felülírni mindent meg a diákokat informálni. Szinte azt tesz a kormány amit akar de már nem fognak a szabályokon változtatni, az marad ami most van.
2021. márc. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
49%

Az általános iskolák alsó tagozatát és esetleg az 5-6. osztályt fogják szerintem kinyitni. Kicsi gyerekekre a szülők nem tudnak vigyázni. Ráadásul egy elsőst online megtanítani írni egy kicsit nehézkes.

7-8. osztály és az idősebbek maradnak online.

2021. márc. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
46%

Ez egyetemekre nem tudom mennyire vonatkozik, de én egyetemistaként jobban örülnék, hogy ha eddig nem nyitottak ki, akkor már zárva is maradnának. Ez a félév nagyon lazára lett véve. Alig van számonkérés, így a tanulás is mérsékelt. Csak nehezebb lenne áttérni jelenléti oktatásra. Nem érezném fair-nek, hogy alig volt oktatás, de a vizsgák élesben, a megszokott módon mennének.

Amúgy szerintem legfeljebb az általános iskolák fognak nyitni. Túl nagy esélyt nem látok rá hogy hetek alatt varázsütésre javuljon a helyzet. Az egy dolog hogy be lesznek oltva a tanárok, de ez az első oltás és ennek is hetek kellenek hogy védjenek valamennyit.

2021. márc. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!