Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Lehetséges lenne valahogy...

Lehetséges lenne valahogy felelősségre vonni a tanárt, aki alig tanított minket az évek során? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy kicsit hosszú a történet, de megpróbálom összefoglalni. Idén vagyok végzős. 9.-ben kezdtem olaszt tanulni második nyelvként a gimiben. Az elején mindenki nagyon lelkes volt a nyelvvel, amíg meg nem kaptunk a suliból a legrosszabb nyelvtanárt, akinél semmit sem tanultunk, az órákon káosz volt,oda nem illő dolgokról beszéltünk, ez az osztály teljesítményén is meglátszott. Én mindig sokat készültem az órákra, szerettem volna jól megtanulni a nyelvet, de a tanár állandóan lehúzta a jegyeimet, teljesen odalett az önbizalmam és sokszor a motivációm is. 11.-ben 4 osztálytársammal elmentünk fakultációra, nagyon reménykedtünk, hogy itt majd egy másik, jobb tanárt kapunk, akivel ha minden jól megy fel tudunk készülni a nyelvvizsgára és az emeltre. Azonban a dolgok nagyon rossz fordulatot vettek: a semmirekellő olasztanárunk minden indok nélkül leadta az osztályt, viszont fakultációra mégis megkaptuk őt. Sajnos itt sem lett jobb a helyzet, mert nagyon sok óránk elmaradt, ilyenek miatt, pl.: a tanár megcsúszott a félévi jegyek adminisztrálásával, iskolai ünnepséget szervez. Egyszer még azt is bekamuzta, hogy többnapos továbbképzésre megy Pestre, aztán másnap az egyik osztálytársam látta az utcán. Amikor egyszer rákérdeztünk, hogy hogyan akar minket így felkészíteni, akkor személyeskedni kezdett és kipécézett minket. Kétségbeestünk és mivel az osztályfőnökünk nem segített, bármennyire etikátlan is, de megkértük a suliban tanító másik olasztanárt, hogy tanítson minket. Nem kért pénzt, délutánonként a suliban vagy a suli melletti művházban tartott "felzárkóztatást" nekünk meg pár vendégtanulónak. Ennek a tanárnőnek a segítségével sikeresen nyelvvvizsgáztunk, készülünk az érettségire. Ezt nem mondtuk el senkinek.

Az lenne a kérdésem, hogy valahogy lehetséges lenne-e felelősségre vonni az olasztanárt, aki 4 évig semmit nem tett hozzá az órákhoz és még szivatott is minket? Több osztálytól is hallottam, hogy voltak hasonló, sőt durvább helyzetek ezzel a tanárral. Azon gondolkozunk ezzel a pár osztálytársammal, hogy érettségi után panaszt tennénk a sulinál.Ez nem bosszúállás, hanem úgy érzem jogos lenne azok után, hogy majdnem ellehetetlenítette a továbbtanulásunkat. Most mondhatnátok, hogy mit érdekeljen minket ez az egész, ha elballagunk, de nem szeretnénk, hogy ennek a tanárnak a rémuralma továbbra is folytatódjon, talán visszavenne egy kicsit. Az a baj, hogy elég népszerű, nagytekintélyű tanár a suliban, mert egy álszent és megjátssza magát, ráadásul az igazgató spanja is. Ráadásul többünk testvére tanul alattunk lévő osztályokban vagy dolgozik az iskolában, és félünk, hogy rajtuk csattana az egész. Megérné mégis valamilyen formában igazságot szolgáltatni?18/L



2021. ápr. 16. 12:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az iskola mellett a KLIKK-hez is addjátok be a panaszt ha gondoljátok, de semmi sem fog változni. Tanárhiány van, örülnek, ha be tudnak egy pozíciót tölteni.
2021. ápr. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Jogászt kellene erről megkérdezni hogy milyen lehetőségek vannak de akkor arc nélkül nem fog menni a dolog és ha utána nem bocsátják el akkor valószínű a rokonaitokon állna bosszút ez a gond ezzel.Másképp pedig nem fog menni.Vagy marad ez ami van
2021. ápr. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
28%
Hogyan bizonyítod utólag, hogy nem tőle van a felhasznált tudás? Akkor kellett volna lépni mostmár inkább a mostani tanulóinak méginkább a szüleiknek kellene vsgy a másik tanárnak. Neki csak leesett miért jártok hozzá.
2021. ápr. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát, szerintem utólag már nem sok mindent tudtok tenni... Ezt év közben kellett volna erőltetni (számonkéretni következetesen a munkáját; tartja-e a tantervet, számonkéri-e a tudásotokat, stb). Persze, számolnotok kell ilyen esetben azzal a nagyon valószínű eshetőséggel, hogy emiatt sokak céltáblájává váltok, továbbá felmond, meg nagy port kavartok...


Javasolnám a magántanárt egyébként. Én 2 nyelvet tanultam, és mindkettőt magas szinten elsajátítottam - az iskolai nyelvtanáraim szinte kivétel nélkül minősíthetetlenek voltak... Ha nincs pénzetek, mondjuk dolgozzatok... Ez van, sajna... Azért, azt gondolom, jobb, ha a jövőben időben és kellő módon felhívjátok a hiányosságokra a figyelmet - az élet minden területén...

2021. ápr. 17. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én ebben az évben vagyok kilencedikes és én is hasonló helyzetben vagyok. Franciát tanulok egy gimnáziumban és valószínűleg kifogtam a legkevésbé tanításra alkalmas tanárt.

Az egész úgy kezdődött, hogy év elején úgy volt, ahogy te is mondtad: mindenki tök lelkesen állt a nyelvhez, aztán jöttek a kisebb bajok. Még mielőtt bejött volna az online oktatás már azelőtti órákon is a tanárnő elég sokszor elterelte a beszélgetést az órákra egyáltalán nem való témákra (pl. koronavírus, SZFE). Ráadásul előfordult olyan is, hogy egy órára még be sem jött, mert azt hitte, hogy karanténban vagyunk (év elején 3 napot volt az osztály onlineban) és így volt egy lyukas óránk. Akkor kezdődtek a legnagyobb problémák, amikor ténylegesen online oktatás lett. Akkor már gyakorlatilag minden 2. órát elbeszélt anélkül, hogy tanított volna bármit is (pluszba még minden egyes alkalommal késik vagy 5 percet is), aztán óra végén meg feladja a fél tankönyvet házinak és a következő órára meg elfelejti, hogy feladta. Mostanra a 16 főből a csoportban kb. 3 ember aktív az órákon, a többi semmit sem tud. Emberileg semmi bajunk vele, mert rendes meg kedves, normálisan el lehet vele beszélgetni. Ez az egy hibája van csak.

Szóval teljesen együtt tudok érezni. Szerintem szólni már elég késő lenne, mivel végzősök vagytok így nem igazán hiszem, hogy érdekelné a tanárt (ha eddig sem érdekelte), meg már úgyis mindegy. Én is inkább a magántanárt, vagy online nyelvtanfolyamot/nyelviskolát tudok ajánlani.

2021. ápr. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, nektek viszont nem késő, jelezni kellene ezt az ofő felé, hogy legalább szeptembertől új tanárral kezdhessétek az évet.
2021. ápr. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, gondolkodtunk is rajta a csoporttal, hogy jelezzük a problémát. Úgy vagyunk vele, hogy májusig várunk ezzel.
2021. ápr. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!