Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Középiskolában milyenek...

Középiskolában milyenek voltak a tanáraitok?

Figyelt kérdés

Tényleg elég szigorúak?

Minket suliban ezzel riasztagatnak.

Milyen tantárgyak tanárai voltak számotokra visszataszitóak és miért?

Válaszokat előre is köszönöm.



2021. ápr. 18. 08:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon jó tanáraim voltak. Persze volt szigorú is, de ő volt a kedvencem. A nagyon keménykedő tanárokat el lehetett kerülni (csak nem volt érdemes, mert ők voltak a legjobbak) csoportbontással. (Mindenki abba a csoportba került, ahová akart.

De a riogatás olyan, mint amikor 1. Osztályban mondják, hogy a 2. már nagyon nehéz lesz.

2021. ápr. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A tanárok is emberek, mind más és más. Nem lehet igazan előre megmondani.

Számomra pedig a matekszakosok voltak az ellenszenvesek. Minden évben másikat kaptunk (nyugdíjba mentek). Mind minket nézett hülyének, mert mind másképpen tanított. Alig várom a matek érettségit így. 🥰

2021. ápr. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
Az egyik ilyen, a másik olyan.
2021. ápr. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Vegyes. Volt amelyikkel végig tudtuk beszélni az órákat, volt aki szigorú volt de mellette nagyon jól tanított, volt aki néha kedves volt, néha bunkó és még tanítani se tudott, meg olyan, aki egyszer kirúgatott egy diákot, mert az beszólt neki órán (őt kollektíven az egész suli utálta).

Általánosságban viszont rendesek voltak a tanáraink.

2021. ápr. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

Enyémek nem túl jók. Nem nagyon érdekelte őket mennyire tanulunk, irunk házit stb.

Olyan fiatalon inkább nem tanulni szerettünk volna, és mivel elvárás a béka segge alatt volt igy nem is abba az irányba mentünk sajnos. Nagy hiba volt.

2021. ápr. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%
minket is állandóan riogattak, undorító ez a hozzáállás. Csak azért csinálják, mert élvezik, hogy félelemben tarthatnak benneteket. A középiskola ezerszer jobb volt, mint az általános.
2021. ápr. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%
Isten igazából eléggé vegyes felvágott volt a banda. Akit abszolút nem kedveltem az a fizika és pneumatika tanár volt, meg az elektrotechnika tanárom, és a torna tanár. Előbbi kettő azt hitte minden körülöttük forog. Az elektrotechnika tanárommal csak az volt a baj, hogy ahol ő és a lánya lakott az volt egy külön kontinens azon kívül mindenki szar volt. Ja és menstruált a fazon azon, ha májusban már jó idő volt és be mertél menni rövid gatyában. Aki semleges volt az a kémia, biológia tanár, történelem tanár. Akik egyenesen jók voltak az idegen nyelv magyar nyelv és földrajz tanárok voltak. A matek tanár sem volt rossz igazából volt benne jóindulat, de rendet tartani nem igazán tudott.
2021. ápr. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én most járok egy nagyon erős gimibe, és amikor nyolcadikos voltam, mindig jött a riogatás, hogy jajj de brutális lesz, egész nap meg egész éjjel tanulnom kell majd, stb. Hát ez nem így van, viszont rájöttem, hogy azért mondják ezt, mert rengeteg genya tanár van itt irreális elvárásokkal.

Alapból sem vagyok jó tesiből, de itt szinte csak egyeseim voltak, és most szerencsére nyugdíjba ment ez a bunkó f@sz tesitanár, és kaptunk helyette egy sokkal rendesebbet.

A fizikától az egész osztály retteg, mert a tanár még azért is megaláz, ha jó választ mondasz, mindenbe beleköt, amibe csak tud. Eleve a fizika sem az erősségem, de ez a vén p1csa direkt engem és a névrokonomat szólítgatja egész órán, fogalmunk sincs miért, biztos a volt férjét is így hívták, nem tudom... :D

Föcitanárról ugyanezt tudom elmondani, de ő is a héten ment nyugdíjba.

Vannak viszont nagyon rendes, aranyos, segítőkész tanárok, ilyen például az ofőnk, aki mindig kiáll értünk.

Szóval bárhová mész, mindenhol lesznek olyan tanárok, és olyan osztálytársak is, akiket utálni fogsz, ezzel nincs mit tenni.

2021. ápr. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Vegyes,

- van, aki úgy bánik a diákokkal, mint az egyetemi hallgatókkal szokott az adjunktus (tehát csak az érdekli, hogy a diák tanulmányai fejlődjenek és nem nagyon szereti azt ha a diák nem professzionális)

- van, aki az ellenkezője, mindig a gyerekek lelkivilágát ápolgatná

- van, akihez lehet fordulni bizalommal magánéleti gondokkal és tök jófej, meg lehet vele beszélni a dolgokat, de túlzásokba sem esik

- van aki magába szívja ezeket az infókat és a gyerek ellen fordítja

- van, a megkeseredett tanár is, aki kihasználja, hogy a gyerekek felett áll és megalázza a gyerekeket


A tanítási módszerük szerint is mások,

- van aki hülye mint a segg

- van aki nagyon jól tanít,

- van aki érthetően elmagyarázza a tananyagot

- van, akit nem lehet megérteni és magántanár kell mellé


Emellett az is más, hogy mennyire szigoróak

- van aki azt hiszi, hogy az ő tantárgya a fontos és lehetetlen mennyiségű tanulnivalót ad fel ami oké lenne, ha a gyereknek mondjuk nem lenne még plusz 10-13 tantárgya mellette...

- van, aki megérti, ha a gyerekek mondjuk 3 TZ-t írnak aznap és nem ad nekik egy 4. dolgozatot aznapra

- van akit ha szépen megkérnek egy dogát átrak egy másik napra (pl csütörtöki dogát, ha megkérik csütörtökön hogy mégse írják meg, átrakja a következő órára)

2021. ápr. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sajnos elég rossz tanáraim vannak... Én egy jófej tanárokkal teli, fiatalos általános iskolából jöttem és nagyon rosszul esik, hogy itt ennyire semmibe vesznek minket.

És nem azért rosszak a tanárok, mert szigorúak, hanem mert lenéznek, általánosítanak, úgy veszik, hogy az ő tantárgyuk a legfontosabb... Napi színtűek az olyan szövegek, hogy "tőled nem is vártam mást". Engem szeretnek, mert jó tanuló vagyok, de én nem tűröm hogy az osztalytarsaimmal ilyen igazságtalanul bánjanak...

Sajnos minden területről vannak rosszabb tanáraink, jellemzően a természettudományi tárgyakból, de az angol, a tesi, az etika és a rajz tanarunk se normális. Volt egy angol tanárom, akit nem hallottam angolul beszélni! Gyerekek én komolyan mondom, hogy minden órán politizált és a nyaralásairól beszélt. A kémia tanár meg egyszer elfelejtett kijavítani a dogám közepén két feladatot, majd amikor szóltam neki, közölte h én ezt most írtam be. És olyanokkal fenyegetőzött, hogy neki minden dogáról külön másolata van. Mondtam hogy nem érdekel, megnézheti, de nem volt hajlandó velem foglalkozni:D

Nálunk az egész probléma a vezetőségből fakad. Nagyon sokat számít egy jó igazgató, de a legtöbbet egy jó osztályfőnök, aki kiáll az osztályáért. A mi ofőnk olyanokról nem tájékoztat, hogy szombaton suli, és volt, hogy egyáltalán nem tudtunk róla és ott kellett könyörögni, hogy ne kapjunk igazolatlant.

Egyébként egy jó hírű budapesti gimibe járok... Viszont a barátaim/testvéreim/ismerőseim nagyon jó sulikba járnak, jókat mesélnek és szeretnek oda járni. Én azt tudom mondani, hogyha nem tetszik a suli, nyugodtan jelentkezz át.

2021. ápr. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!