Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Középiskolában milyenek...

Középiskolában milyenek voltak a tanáraitok?

Figyelt kérdés

Tényleg elég szigorúak?

Minket suliban ezzel riasztagatnak.

Milyen tantárgyak tanárai voltak számotokra visszataszitóak és miért?

Válaszokat előre is köszönöm.



2021. ápr. 18. 08:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Többnyire jó fejek voltak. A magyar tanárnő picit idegbeteg volt, kb. senkit nem édekelt a mondandója, és pénteken magyar volt az utolsó óra, amire az osztály 3/4-e már sokszor be se ment. Nagyjából a kettesért küzdött mindenki.

Töri tanárunk egy aranyos, fiatal tanárnő volt.

Elektrotechnika + szakrajz tanárunk is nagyon jó fej volt. Néha másnaposan jött dolgozni, és csak annyit mondott, hogy "ne tudjátok meg, hogy milyen az apósom pálinkája", majd elaludt az asztalra borulva. Valakinek nem volt kész a házija, akkor csak annyit kérdezett, hogy "fej vagy gyomor?". Persze a gyomrot választottuk, és kaptuk is ököllel. De inkább viccesek voltak ezek, mint felháborítók.

Matek tanárunk egy 60 körüli férfi volt, őt is nagyon szerettük. Senkit nem buktatott meg soha, pedig volt egy-két olyan osztálytársam, akiknek végzősként még a négy alapművelet is feladta a leckét.

Anyagismeret tanárunk is 50+ férfi volt. Órákon sokat mesélt a külföldi utazásairól.

Többi tanár inkább semleges volt, akikről sok minden nem marad meg. Valakinek már a nevére se emlékszem, annyira közömbös volt.

2021. ápr. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
ez nagyon ijesztő amit írsz előző. gyomrost adott a tanár? börtönben lenne a helye.
2021. ápr. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
A többségük semleges volt: normális emberek, de nagyon mélyen nem érintettek meg. Matekból volt igazán jó tanárom, akit sose fogok elfelejteni - az a fajta, aki tényleg nem minden gyereknek adatik meg. Sajnos ő már nem él. Fizikából is olyan tanárom volt (különösem fakton), akire nagyon pozitívan gondolok vissza. A magyartanárnő nem volt egy intelligens ember, és kicsinyes, személyeskedő húzásai voltak, de miután semmit nem terveztem a tárgyával, különösebben nem maradt bennem tüske. A tesitanárok hagytam bennem elég rossz emlékeket - később egy munkaalkalmasságin ki is jött egy szívprobléma, de ők akkor meg voltak róla győződve, hogy én "lusta" vagyok. Rossz jegyeket adtak, még abban sem voltam biztos, hogy nem buktatnak meg. Szörnyű volt.
2021. ápr. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Több semleges tanárom volt nekem is, de inkább a két véglet maradt meg. A kémiatanárunk nagyon durván arcra osztályozott, a mai napig nem tudom mit követtem el ellene, de azok közé kerültem, akiket utált. Bármennyit tanultam, sosem kaptam 3-nál jobbat, és a végére már az a jegy is ritkaságszámba ment..

A biosztanárunk pedig nagyon szigorú volt, sosem lehetett tudni, hogy mire hogy reagál majd. Nagyon hangulatember volt, keményen leadta és számon is kérte az anyagot. Minden órán voltak felelők és írásban is jó sokan feleltek. Kicsavart kérdéseket kaptunk, szóban az egyesért is keményen meg kellett szenvedni. Szemrebbenés nélkül kint szenvedtetett valakit akár 40 percen át is. Nagyon durván betartatta a szabályokat, utálta a szabályok megsértésének gondolatát is. Ironikus módon voltak kedvencei, akik valahogy sosem kaptak 3-nál rosszabbat, nem számít hogyan teljesítettek..

Viszont voltak tüneményes tanáraink is. Főleg az utolsó évi töritanárunk és magyartanárunk. Rajtuk látszott, hogy imádnak tanítani és értenek is hozzá. Mindig érdekesek voltak az óráik, sok netes anyagot is mutattak, kahoot-on is rengeteget játszottunk. Számonkérésnél is emberségesek voltak. Nagyon jól leadták az anyagot is, és amikor hamarabb végeztünk mindenféléről beszélgettünk. Amikor kollektíven látszott az egész osztályon, hogy most nagyon szívesen lennénk bárhol máshol, akkor mindig megkérdezték mi a baj, mindig türelmesen végig hallgattak minket és próbáltak segíteni, tanácsot adni. Amikor valamilyen dolgozat miatt stresszeltünk (utolsó év kivételével) a magyartanárunk felajánlotta, hogyha ügyesen dolgozunk és hamar végzünk, óra utolsó 5-10 percében tanulhatunk a dolira. Következő órán meg mindig megkérdezte, hogy hogyan sikerült és milyen volt.

Szóval tényleg volt ott mindenféle tanár, de nem negatív érzéssel gondolok vissza azokra az évekre :)

2021. ápr. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!